Ebay, je to možný?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#31 Příspěvek od kejki »

bu2520 píše:pokud e nepletu tak tohle blbnutí s celnicí byla kalouskovina , který uvalil DPH na zboží od tuším 25EUR a pošta si na zatupování mastí kapsu. Kopil jsem zboží za 23eur 3eura doprava a už jsem solil za zastupování . To nemluvě o tom, že má pošta osvobození poplatku od DPH ale klidně ho účtují.
Osvobozené jsou poštovní služby, účtují ti požadavek státu a celní služby osvobozené nejsou. Když byl dolar za pakatel, tak se to začalo hrnout ve velkém, proto přišlo omezení. navíc tam byla nějaká harmonizace s EU, v rámci celní unie.
Naposledy upravil(a) kejki dne 08 dub 2017, 18:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#32 Příspěvek od rnbw »

U nas je to tiez, hranica je 22 eur. Takze ventilatory z Ciny objednavam po dvoch kusoch...este ze je tam free shipping. Ale parkrat sa mi stalo, ze som potreboval nieco drahsie a preslo to bez problemov.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#33 Příspěvek od helios »

Ak máš známeho v Maďarsku, tam vraj colné limity nemajú (neoficiálna informácia), potom ti to pošle na Slovensko. Tiež som sa posledný rok čudoval, keď mi zásielka z Činy došla z Maďarska. Len sa o tom nahlas nehovorí. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#34 Příspěvek od Atlan »

Standa99 píše:Všechno to bude tím, že to v Číně rozjely evropské pošty. Nyní mi jde balík z Shenzhenu přes nizozemskou poštu (RSxxxxxxxxxNL) a vypadá to, že do 10 dní dorazí.
A nechavaju si to zaplatit. Arduino nano za 2E a postovne 1,5E nech iduvdo kelu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#35 Příspěvek od Standa99 »

Nic takového, zboží bylo bez poštovného s informací o "Standard Int'l Postage" (prodejce neposílá jen do Evropy).

P.S. Jde jen o to, že se musí naplnit kontejner do země určení a pokud tam má tato pošta pobočku a zajišťuje i svoz (The Item is at the shippers warehouse), což asi nebude na místním trhu standard, tak se ta doba podstatně zkrátí, když se navíc spolehnou sami na sebe (The item is at the PostNL sorting center).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#36 Příspěvek od Standa99 »

Tak balík dnes dorazil do ČR, před 9 dny koupený na ebay a před 7 dny odeslaný. Klobouk dolů před PostNL, to už je jak přes DHL, kde jsou ovšem ceny někde jinde.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Jirka »

Hm, teď teprve dorazil balíček z 2. půlky února :roll:
Přitom balíčky z konce dubna už jsou tady, rekord byl asi 8 dní.
*****

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od jura80 »

S Ebay většinou dobrá zkušenost, nízká kvalita jen sem tam, většinou je zboží bezva a za dobrou cenu. Nedávno jsem vracel objektivy k mikroskopu za skoro 100USD. Prodejce vrátil peníze. Často se stává, že něco nedorazí- pak taky žádám peníze zpátky.

Zrovna nedávno jsem pořídil 200MHz sondy k osciloskopu, jedna asi za dvě kila a spokojenost. Ale je fakt, že jejich parametry nemám jak ověřit.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vidíš, sondy potřebuju, u mě je to spotřebka a valná část je v háji. Dobrej nápad...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#40 Příspěvek od warp »

Záleží co napíše prodejce na obálku - štítek. Pokud tam napíše tøeba "Connector, adapter apod." a pošle jako GIFT (dárek), uvede cenu napø. 15USD tak to projde bez cla i pøi skuteèné cenì 80USD - samozøejmì, že to mùžou náhodnì zkontrolovat. Pokud uvede nìco jiného, pøípadnì je to vìtší balíèek nebo to budí podezøení na nìjakou falzifikaci ceny obsahu tak to zkontrolujou, ovìøí a vymìøí clo/DPH. Tady se to týkalo ALIEXPRESSu, EBAY bude podobný.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

Mě kupodivu celníci nezkasírovali za průmyslovej zdroj 24V/600W co byl 1000,- nad limit. Ani nechtěli papíry.

Jura 80: Máš prosím odkaz na ty oscilo sondy? Mě by stačily i 100 MHz. Zrovna nedávno mi odešla jedna u 100 megovýho paměťáku HP, vydržela od roku 1981. Druhá ještě drží.
Obávám se, že kvality originálu nikdy nedosáhnou. Kabel u 1:10 měl průměr 3 mm a vlastní sonda jen brčko průměr 4 mm s hrotem, nasazovací výsuvnej háček nebo kleština. Tak malinkou sondu jsem od tý doby nikdy neviděl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#42 Příspěvek od Sendyx »

Když je řeč o levných sondách, jaké jsou tyto?

http://www.hezkyden.cz/shop/osciloskopi ... a-100-mhz/
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#44 Příspěvek od Sendyx »

Jasně, za ty peníze bych HP nebo Tek nečekal :) . Spíš jde o to, jak použitelné jsou - nedávno mne vyděsil jeden technik z dosti velké firmy, kterému nepřipadá hloupé používat laciné sondy a co půl roku pořizovat nové.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#45 Příspěvek od jandu »

Mám dve ako v link-u a 4ks podobné. Ja som s nimi spokojný.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“