Čím zalepit díru v novodurové odpadní trubce?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od PavelFF »

Mechanické stažení by bylo jednoznačně nejlepší ale bohužel je velké riziko poškození zdi při kompletním obsekávání trubky. Zeď je 15cm silná a trubka je dost blízko povrchu obkladu. Raději snesu malou netěsnost než proražení zdi skrz a zničení obkladové mozaiky na straně koupelny.

Nějak to udělám. Není tam žádný tlak. V místě opravy umístím "inspekční otvor" z větší elektroinstalační krabice, ať vidím, co se tam případně děje.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#17 Příspěvek od FERYACT »

Existuje super páska /šedá až fialová/ kterou jsem zalepil trubku odpadu v kuchyni.O.K. Páska prý vydrží i tlak vody.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Jenys »

Vždyť na tyhle opravy se s výhodou používá ten repair dvou složkový tmel, je to takový váleček, uvnitř je ten aktivátor a promne se to v ruce a pak použije na místě opravy. Já tím lepil vodovodní plastovou trubku, stáhnul ocelovou páskou a je to už asi pět let v pohodě. Tady není tlak, tak bych to po zalepení rovnou zaházel maltou. Jinak je to potřeba ba očistit jak psali chlapi výše.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#19 Příspěvek od monterjirka »

Koukám že jsem "černá ovce"
Když jsem jsem dostal k něčemu podobnému, pěkně jsem to obsekal, ošistil, osušil, tam to bylo dokonce skrz na skrz, vzal jsem kousek trubky, rozřízl, vytvaroval aby tam šla nacpat přes, a pěkně jsem to zapatlal silikonem, nešetřil jsem.
"Zatím" drží... :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jenys »

Ten silikon je taky dobrej, má výhodu, že je stále pružnej a drží. Jen to musí být dobře očištěný. Ale nejrychlejší je PU pěna, ta drží na všem. Díra se něčím přelepí a pak nastříká pěna. Po vytvrdnutí se ořízne přebytečné a rovnou zahází maltou. Drží spolehlivě :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Dvousložkový tmel bude na termoplastu nanic . Ale ta pěna pro cizího , coby neeee . Další možnost , jak něco o ... :lol: Určitě toto svinstvo někdy použiji .

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od workhard »

Nejvíc bych asi věřil tomu silikonu, očistit, zdrsnit, udělat korýtko a připlácnout.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

Jsi vedle , jak ta jedle . Absolutně se nespojí .

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od workhard »

To možná ne, ale těsnit to bude stoprocentně.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

Měla by na to jít použít vysokopevnostní lepivá páska s výpletem, něco jako Gaffa, ale pořádně to omotat s přesahem, trubku napřed očistit a zdrsnit. A i tohle klidně překrýt kusem trubky a stáhnout vazači. Že tam není tlak zapomeňte - až se to přicpe, tak to každý rád zkusí protlakovat.

Viděl jsem pár oprav takových potrubí přeplátováním a silikonovým tmelem, ten silikon byl plesnivý a prakticky zdegenerovaný. Jiný expert používal pěnové PU lepidlo, v místě díry se mu udělala boule v průřezu a soustavně se to ucpávalo.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od badoch »

Dal bych silikon na lepení akvarií a ten revizní otvor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

to PavelFF: Víš co bude nejlepší? Vykašli se na zdejší radily včetně mě a dojdi se nezávazně pobavit s nějakým instalatérem na penzi a nebo těsně před ní a pak nám prosím napiš, co ti poradil. :)
Jinak to co jsem psal já mi taky poradil starej instalatér, akorát jsem neflastroval díru po vrtáku ale prasklou rouru od mrazu délky asi 20 cm.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

Jestli je to novodurka, tak L20 a přeplátování novodurem by mělo stačit.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od PavelFF »

Diskuse je přínosná. Zjistil jsem díky ní, že trubka není novodur(PVC) a tudíž nejde moc dobře lepit.

Hlavní potíž, proč některé dobré rady (přeplátování, stažení páskou, omotání) nejdou použít, je můj strach, že kdybych trubku chtěl uvolnit od zdiva i zezadu, prorazím díru skrz a zničím obklad. Díra ve zdi je teď vysekaná z opačné strany než je drážka pro trubku.

Zatím jsem do dírky nacpal okrouhanou tužku IKEA a ráno je moudřejší večera.
Teď mě tak napadlo, když se polypropylen těsní na gumu, že bych mohl dírku zacpat nějakou gumovou nožičkou od měřicího přístroje. Že by se ta guma uvnitř roztáhla. Jenže nevím jestli nezpuchří nebo se nerozleptá. Některé nožky se mi u měřáků rozleptaly nebo rozpukaly a to byly jen tak na vzduchu.

Uživatelský avatar
trubka
Příspěvky: 94
Registrován: 29 kvě 2006, 02:00
Bydliště: na západ od Plzně

#30 Příspěvek od trubka »

Jemně silikon a přelepit alupáskou nebo bitumenovou páskou, tou by to asi bylo lepší.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“