Pro kuřáky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#61 Příspěvek od Standa99 »

Máš recht, bude jedno, čím se zduníme 8-)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#62 Příspěvek od EKKAR »

Hydrawerk píše:Sám zákaz kouření vítám, ale respektuji, že pro mnoho lidí to bude nepřijemná bezprecedentní změna.
Je to přesně podle věty: MOJE SVOBODA KONČÍ TAM, KDE ZAČÍNÁ TVOJE SVOBODA. Už mi nikdo v reštyku nebude moct hulit pod nos u jídla - a to ani z vedlejší místnosti, kam obsluha samozřejmě musí taky chodit roznášet. Kdo si chce votravovat plíce kouřem, může - ale tam, kde tím nebude vadit těm, který nechtěj. BASTA. Doposud to bylo doslova vynucování si tolerance - huliči byli prostě nezakázaný, tudíž když měl někdo něco proti kouři, byl v menšině. Teď konečně poznají obrácenou stránku - a s tím plusem, že vynucený nehulení rozhodně není tak hnusný, jako nucený čuchání čmoudu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#63 Příspěvek od dobrman »

A jéééé
další militant....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#64 Příspěvek od EKKAR »

Každej, kdo jen pro svoje příjemný pocity šíří kolem sebe něco, co jiným vadí, musí počítat s odporem a snahou mu to šíření překazit nebo rovnou zakázat. Něco jinýho jsou zdravotní důvody, ale nikotin nikdo nikoho nenutí začít požívat. Každej začíná dobrovolně - tudíž je to možnost volby. Ale ti, kterým je funěnej čmoud pod nos nemají volbu - oni tam buď můžou bejt a něco jim způsobuje nepříjemnosti, nebo musejí odcházet. Proč by v případě, že těch nechtějících je víc nemjusel daný místo opouštět ten, kdo jinejm vadí? Je to jen o počtech a o tom, že je velkej rozdíl šířit kolem sebe něco obtěžujícího a nešířit nic.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#65 Příspěvek od mtajovsky »

dobrman píše:A jéééé
další militant....
No jistě, každý, kdo bude kuřákům překážet, je militant ... A přitom jde třeba jen o to, že mu to nepříjemně smrdí a nechce si nechat ničit zdraví. Prosím, vynechte obehraný argument, že nekuřáka nikdo nenutí do hospody jít, když mu kouření vadí. Zrovna tak kuřáka nikdo nenutí jít do hospody, když mu vadí zákaz kouření.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#66 Příspěvek od Neniu »

mtajovsky píše:že nekuřáka nikdo nenutí do hospody jít, když mu kouření vadí. Zrovna tak kuřáka nikdo nenutí jít do hospody, když mu vadí zákaz kouření.
jsem militantní nekuřák :twisted: Ale tento zákon se mi nelíbí, protože ten obehraný argument, že nekuřák do hospody nemusí je totiž veliká pravda. Více mi vadí, když se hulí na zastávce autobusu, či v blízkosti, nebo když někdo bání dole pod okny domu a nám to jde do oken. Neřešitelný problém, protože oni si čudí doma a okny to jde ven. Případně čudí na pozemku, který je také jejich. Do té hospody fakt nemusím. Co by měl zákon nařizovat, a do včerejška nařizoval, bylo jasné označení kuřácké a nekuřácké hospody. A já se pak rozhodnu, jestli tam půjdu, nebo nepůjdu.

Je to o těch počtech a svobodě podnikání. Pokud majiteli hospody vychází, že je pro něj výhodnější obsluhovat kuřáky, větrat, malovat a vůbec uklízet ten bordel po nich, tak je to jeho rozhodnutí a měli by jej všichni respektovat. Pokud tomu stejnému majiteli vyjde, že je lepší se na kuřáky vybodnout, měli by to také všichni respektovat.

Ve městech je situace výrazně jednoduchá, protože tam je hospod tolik, že vůbec nechápu, jak se mohou všechny uživit, ale podle všeho se uživí. Něco jiného jsou hospody na vesnici, ale i tam by měl mí majitel právo se rozhodnout, jak to bude. Je to jeho podnik, jeho majetek a jeho rozhodnutí.

Líbí se mi, jak se tu část lidí ohání svobodou i tou krásnou větou o svobodě končící tam, kde moje začíná. A pak jsou o pro zákazy, příkazy, omezení...

Kdyby to záleželo jen na mém rozhodnutí, tak kouření zakážu úplně, protože jej nikdo k životu nepotřebuje, všichni kuřáci se jej museli naučit a nic prospěšného z toho není. Stejně jako z chlastu. Jenže lidé si chtějí ničit zdraví a jsou v tom tak obrovské peníze, takže to nikdo nikdy nezakáže a všechno jsou to jen a pouze kecy. Jako skoro vždy od politiků.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#67 Příspěvek od bu2520 »

Neniu píše: Kdyby to záleželo jen na mém rozhodnutí, tak kouření zakážu úplně, protože jej nikdo k životu nepotřebuje, všichni kuřáci se jej museli naučit a nic prospěšného z toho není. Stejně jako z chlastu. Jenže lidé si chtějí ničit zdraví a jsou v tom tak obrovské peníze, takže to nikdo nikdy nezakáže a všechno jsou to jen a pouze kecy. Jako skoro vždy od politiků.
Bodejť , kdo potřebuje alkohol, kdo potřebuje nezdravé tuky, nebo maso. A co vánoce a ostatní svátky? vždyť to jenom otravuje od práce. Nebylo by nám všem líp v jednom lágru?

PS. jsem nemilitantní bývalý kuřák

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#68 Příspěvek od konosuke »

bylo, a dočkáme se až giganticky zadlužený stát český skoupí čína jakožto svou kolonii s velmi levnou (ale kvalifikovanou a disciplinovanou) pracovní sílou...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#69 Příspěvek od Ruprecht »

Líbí se mi, jak berete existenci hospod jako nezpochybnitelnou konstantu :D Dobroser si usmyslí, stačí jedno hlasování, jeden zákon...
Naposledy upravil(a) Ruprecht dne 31 kvě 2017, 08:06, celkem upraveno 1 x.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#70 Příspěvek od konosuke »

za cigáro v hospě hrozí sankce 5000 Kč kdežto provozovateli lokálu až 2 mega
dobré co...takže dneska naposled a pak už enem v místnosti označené WC
jak na vejšce před zkouškou
Naposledy upravil(a) konosuke dne 31 kvě 2017, 08:05, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#71 Příspěvek od JiriTom »

Ona je to konstanta. A ve správné hospodě má být: nahuleno, hluk a řev a sranda...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#72 Příspěvek od ZVUK2000 »

konosuke píše:...takže dneska naposled a pak už enem v místnosti označené WC
jak na vejšce před zkouškou

Dnes už ne! Zákaz platí od půlnoci.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#73 Příspěvek od masar »

Jsem nekuřák 37 let. Podle mě je zákon z principu špatný a povede k větší nevraživosti mezi lidmi, což bude mít určitě důsledky. Lidé se už nemusí učit tolerovat slabosti druhých, zákon je této "zátěže" zbavuje.
V duchu podobných zákonů spějeme do Absurdistánu, ale rozhodně ne ke svobodě. Tu ztrácíme na každém kroku.
:wink:

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#74 Příspěvek od Victronix »

Cigarety se zakážou úplně.
A pivo taky. V roce 2324 všelidovým hlasováním. (seriál Návštěvníci)
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#75 Příspěvek od dobrman »

EKKAR píše:.......Je to přesně podle věty: MOJE SVOBODA KONČÍ TAM, KDE ZAČÍNÁ TVOJE SVOBODA.....
Ano?
Zajímavý, tohle se dá vykládat i obráceně a dokonce i zneužívat při různých argumentacích, což se často děje .....


Už jsem to psal, počítám se spíš mezi nekuřáky, cigarety mi smrdí.
Ale tady nejde jen o smrad, ale právě o tu svobodu! Je už takhle dost okleštěná různými zákazy, příkazy, nařízeními a pod........ a to ještě není konec...
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“