VHS SONY SLV-P53EE

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

VHS SONY SLV-P53EE

#1 Příspěvek od GEEL »

Neviete mi niekdo poradit ohladom poruchy na tonto videu.Vymienal som tam hnaci remen a audio aj video vystup fungovali (merane oscil.,audio aj na repro)Teraz mu ide zrychlene zvuk a obraz nejde vôbec.
Nemohol nieco poskodit pri napr. zlom zapojeni cinco.Video out do audio in.Nie je si isty.Ja som sa s tym nestretol.
Dik za rady.

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Artax »

To vypadá, že to jede v LP nebo volně bez synchronizace. Režim LP-SP se odvozuje od V impulzu, který je zaznamenáván audio hlavičkou, systémem na dolní straně. Nahoře je klasický audiozvuk. Příčinou by mohlo být vedení pásu na hlavu nebo poškozený stíněný kabel od hlavy na desku, atd.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#3 Příspěvek od GEEL »

Bol som na dovolenke tak som nereagoval na tvoju pomoc.
Ale preco nejde vôbec video signal?

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Artax »

Pokud je má teorie správná, tzn. nejde V-sync, rekordér jede na volno, možná proto rychleji, tak to videoproces vyhodnotí a zamutuje obraz. Průchodnost videocesty (k vyloučení jiné příčiny) kontroluj naladěním tv. stanice na tuneru a na konektorech Cinch se musí objevit audio i video. Já bych hledal v kabelu od CLT (pevné) hlavy na desku. Nezapomněl si ho zapojit nebo jeli to fólie, zkontroluj zda je dobře umístněna. Jednou jsem si takhle zkomplikoval život v jednom Thomsonu. Jeden fóliový konektor jsem nasunul šikmo. Naštěstí nic neodešlo, jenom nejel capstanmotor.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#5 Příspěvek od GEEL »

Dik za radu.Vecer sa na to pozriem a dam vediet.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#6 Příspěvek od GEEL »

Konecne som sa k tomu dostal.Vsetky prepoje a konektory ok.Stale ide bez obrazu a zvuk zrychlene.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “