Pro kuřáky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#76 Příspěvek od masar »

Pro všelidové hlasování je potřeba lidi. Budou to ještě lidi? Nebudou zákony sešněrováni tak, jako procesory Assemblerem?
:wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#77 Příspěvek od konosuke »

Victronix píše:Cigarety se zakážou úplně.
A pivo taky. V roce 2324 všelidovým hlasováním. (seriál Návštěvníci)
to se neboj, tahle civilizace má perspektivu mnohem kratší, chronotransportér nebude
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#78 Příspěvek od EKKAR »

dobrman píše:
EKKAR píše:.......Je to přesně podle věty: MOJE SVOBODA KONČÍ TAM, KDE ZAČÍNÁ TVOJE SVOBODA.....
Ano?
Zajímavý, tohle se dá vykládat i obráceně a dokonce i zneužívat při různých argumentacích, což se často děje .....
Už jsem to psal, počítám se spíš mezi nekuřáky, cigarety mi smrdí.
Ale tady nejde jen o smrad, ale právě o tu svobodu! Je už takhle dost okleštěná různými zákazy, příkazy, nařízeními a pod........ a to ještě není konec...
Fajn - když takhle, tak ale i tohle: začít kouřit nikdo nikoho nenutí, to si dotyčnej zvolil sám. Já sám nevím o žádným případu, že by nekuřák někomu strkal do huby cigaretu a řval na něj KURWA KUŘ! - ale v zahuleným prostředí, kam každou fteřinu kouřící skupina doplňuje aerosol, se nekuřák do takový situace dostává(al) pokaždý. Ergo kladivo - kuřáky začínat nikdo nenutil, zatímco oni když už v tom jedou, vnucovali svoji nemoc/úchylku/závislost/sobeckost ostatním naprosto běžně. V tom vidím naprosto normální požadavek nekouřit - a když někdo chce kdekoliv báňat, musejí mu s tím nejdřív ostatní udělit souhlas - je to to samý, jako když budu chtít z panelákovýho bytu udělat výrobnu. Dokud budu vyrábět kapesní hodinky a vrčet mi tam bude nanejvejš hodinářskej soustruh nebo frézka, který nadělají hluku míň než šicí stroj, můžu takovou výrobnu provozovat 24/7/365 a nikdo mi nic neřekne - ale jakmile se přeorientuju na věžní hodiny a začnu tam při výrobě ozubenejch kol mlátit perlíkem do kovadliny nebo vypouštět dým z výhně po baráku, je jasný, že takovou výrobu mi nikdo nepovolí ani ve snu. Prostě klasická otázka VADÍ vs. NEVADÍ.

Proto jsem pro obecnej a plošnej zákaz, nebo spíš za prohlášení kouření za činnost na hranici společenský únosnosti s tím, že pokud někdo chce takovou činnost vyvíjet sám nebo i v kolektivu, nechť si to provozuje v soukromí a tak, aby tím negativně neovlivňoval prostředí ostatním, který se účastnit nechtějí. Můžou si to klidně vyhlásit jako "Smokesman-club" a můžou si tam klidně i vařit a chlastat, ale nekuřák tam sám od sebe nevleze, pokud sám nebude chtít vdechovat spalný produkty fermentovaný nati rostliny Nicotina Tabacco nebo podobný - stejně jako 99% lidí nenavštěvuje nejrůznější "NightCluby", "FreeLoveCluby" a podobný zařízení, který jsou licencovaný, mají živnost, jsou normálně i kontrolovatelný - a mají svoje zákazníky, který tam platí. Kdo nechce tam nemusí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#79 Příspěvek od JiriTom »

EKKAR píše:...........Můžou si to klidně vyhlásit jako "Smokesman-club" a můžou si tam klidně i vařit a chlastat, ale nekuřák tam sám od sebe nevleze, pokud sám nebude chtít vdechovat spalný produkty fermentovaný nati rostliny Nicotina Tabacco nebo podobný...........
Právě jsi definoval hospodu. Nikdo nikoho nenutí do ní lézt....Ostatní zařízení jsou restaurace a jídelny.....

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#80 Příspěvek od ok1hga »

EKKAR píše:Můžou si to klidně vyhlásit jako "Smokesman-club" a můžou si tam klidně i vařit a chlastat, ale nekuřák tam sám od sebe nevleze, pokud sám nebude chtít vdechovat spalný produkty fermentovaný nati rostliny Nicotina Tabacco nebo podobný - stejně jako 99% lidí nenavštěvuje nejrůznější "NightCluby", "FreeLoveCluby" a podobný zařízení, který jsou licencovaný, mají živnost, jsou normálně i kontrolovatelný - a mají svoje zákazníky, který tam platí. Kdo nechce tam nemusí.
. . . ano to je přesné.
ale právě tento nový zákon hází do jednoho pytle i hotely, restaurace a hospůdky čtvrté cenové skupiny.

A právě ty hospůdky 4. cenové skupiny mají svoje zákazníky, kteří tam platí. Kdo nechce čuchat kouř, ať tam nechodí.
Plošný zákaz je hovadina nejhrubšího kalibru !
A jak napsal "Dobrman", útok na svobodu jednotlivce.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#81 Příspěvek od Celeron »

Dej to k demokratickýmu ústavnímu soudu, že jsi osobně omezován. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#82 Příspěvek od Victronix »

Čokoláda, káva, cigarety, marihuana, alkohol, jiné návykové látky, drogy.....

Kde je ta hranice ještě společenské přípustnosti?

Čokoládou, kávou, alkoholem, jinou osobu v okolí neobtěžuji (teda pokud nejsem po alkoholu agresivní).

Ale kouř se vyfukuje do vzduchu a ten dýcháme všichni.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#83 Příspěvek od EKKAR »

Jenže ono už to běží, lidi na základě rad a využívání děr v tom zákoně vyhlašujou Kluby a Klubový místnosti, kde se může kouřit atd - a pokud to dodrží a nebudou nikomu dalšímu vadit, ať si existujou - ale ať nikdo proboha netvrdí, že mu zákaz kouření zabil živnost, když vědí, že to není pravda a zabíjí mu ji daleko větší mírou malá kupní síla obyvatel a vysoký zdanění!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#84 Příspěvek od masar »

EKKAR píše:... Můžou si to klidně vyhlásit jako "Smokesman-club" a můžou si tam klidně i vařit a chlastat, ale nekuřák tam sám od sebe nevleze, pokud sám nebude chtít vdechovat spalný produkty fermentovaný nati rostliny Nicotina Tabacco nebo podobný - stejně jako 99% lidí nenavštěvuje nejrůznější "NightCluby", "FreeLoveCluby" a podobný zařízení, který jsou licencovaný, mají živnost, jsou normálně i kontrolovatelný - a mají svoje zákazníky, který tam platí. Kdo nechce tam nemusí.
Takže rozdíly mezi Pohostinstvím, Restaurací, Hospodou na jedné a "Smokesman-clubem" na druhé straně, je jen v názvu a zákazu kouření. Licence, živnost. povolení a kontrolovatelnost jsou na obou stranách - to žádné argumenty nejsou, to sis přidal "navíc". Z toho by plynulo jediné: když se hospoda přejmenuje na "Smokesman-club", může klidně pokračovat bez dalších změn.
Právě taková argumentace ukazuje na nesmyslnost zavádění podobných zákonů.
Je to jistý druh "rasismu" v přeneseném slova smyslu.
EKKAR píše:Jenže ono už to běží, lidi na základě rad a využívání děr v tom zákoně vyhlašujou Kluby a Klubový místnosti, kde se může kouřit atd...
Další důkaz, že zákon je špatný - tentokrát ze strany jeho podporovatele. On snad ani nemůže být "dobrý", chybí-li mu logický základ, který se nerozbíjí o jiný.
:wink:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#85 Příspěvek od ZVUK2000 »

Teď bude v zakouřených knajpách ještě větší smrad než předtím. Bude tam čpět takový ten starý stuchlý všude zalezlý nikotin který jindy potlačila čerstvá cigareta :twisted:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#86 Příspěvek od bu2520 »

podstatné je , že místo aby někdo přesvědčil lidi, že to není IN, tak se prosadí zákaz. Je zajímavé, že prosadit to, že ponožky do sandálu je totálně OUT a vopruz u cigár ne. A tak bych mohl pokračovat, dětem se zakazují automaty na nezdravé potraviny, ale nikoho nenapadne z toho udělat módní trend, jíst zdravě.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#87 Příspěvek od EKKAR »

Ponožky do sandálů jsou u někoho jediná cesta, jak nemít do krve rozedřený nohy. V takový chvíli rád obětuju pocit "bejt IN" za osobní pohodlí a za určitý situace i za osobní bezpečí vyplývající z absence otevřenejch ran na nohách.
Proti tomu cigareta mi ani nepřináší nic, co by byl aspoň pocit užitečnosti s výjimkou toho, že jako mlaďoch jsem se občas cejtil dospěleší s cigárem než bez něj - a že na vojně ti co kouřili měli kuř-pauzu, zatímco nekuřáci makali dál, jenže to je věc daná degenerovaným prostředím zelenejch bezmozků, nikoliv normální společností.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#88 Příspěvek od ok1hga »

Zákaz kouření je nikoterorismus, říká Kubera.
Lékařka Králíková oponuje

http://zpravy.idnes.cz/rozstrel-protiku ... domaci_san

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od Jenys »

bu2520: zní to sice hezky a jakoby IN, ale jak to vidím, tak to by stejně nefungovalo. Tady dokud někoho k něčemu nedotlačíš, sám to neudělá. Je zde mnoho názorů, nápadů a stezků. Ale ruku na srdce, co kuřáci za celou tu dobu, co se o tom zákazu diskutuje udělali, aby se zákaz nemusel nastolit :?:
Nevidím do teď žádnou změnu od kuřáků. Jen si stále stěžují na diskriminaci a útoky na svobodu. Ať se na mě bude někdo zlobit, nebo ne, ale já mám s kuřáky(jsem nekuřák co si to v mládí vyzkoušel a nepotřebuji to) spíš špatné zkušenosti. V práci je také zákaz v celém areálu, ale stejně se najdou kuřáci co to klidně porušují a smrdí mi pod nos a vůbec jim to nevadí. Nejsem svině, abych je udával, ale je to jejich slabost a sobectví. Když jim to řeknu, aby mi nesmrděli pod nos, tak na chvíli to zlepší, ale časem to spadne do starých zajetých kolejí. Riskují i to, že kdyby na to přišel ředitel, může za toto porušení být i vyhazov, podle ústavních pravidel. Další co je vidět, na zastávkch jsou vajgly, kde se tam kurňa berou, když jsou ti kuřáci takoví sušní a ohleduplní ? Proč kdejaký, hlavně mladý kuřák odhodí nedopalek tam kde zrovna stojí, hlavně když čeká na autobus, rychle zahodí, v horším případě si dá uhaslý nedopalek do kapsy. Ten smrad, co je z toho v autobuse cítit, to je tedy síla. Ne, vždy je kam v autobuse uhnout. Nechci nasazovat na kuřáky paušálně, jsou mezi nimi i slušní a tolerantní lidé, ale z větší části jsou to sobci, jak už tu kdosi psal. Prostě ať si každý kouří podle libosti, ale ať to nemusí dýchat, kdo nechce. Celý problém je v tom, že v přítomnosti kuřáka s cígem obtěžuje ten kouř, ne sám kuřák. Pokud kouří vedle mě elektronickou cigaretu, No problém, ale tabákovou, ne nechci. A další co mi vadí, stačí projít vedle vášnivého kuřáka a i když nekouří, smrdí jako ta putika. Měl jsem od kolegy z práce starou televizi. Dlouho ji neporvozoval, ale smděla kouřem jako v komíně. Takže co je tedy na tom kouření tak dobrého :?: Co se týká zákazu, také mě vadí zákazy, ale jen když není kontrola, zda je něco špatně. O ten zákaz kouření si sami kuřáci říkají celou dobu, takže tak. :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#90 Příspěvek od Soemtron »

Jsem pro zřízení kuřánen, kde bude zákaz vstupu nekuřákům pod pokutou 5000Kč !!!
Dodávám, že sám nekouřím.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“