Napájení modelářského BLDC motoru

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Koukám, že diskuze je zbytečná, protože termit naprosto nechápe rozdíl mezi CNC routerem na 2,5D domácí modelářský žvejkání a profi 3D CNC frézkou na železo a jiný festový věci.
To je stejná písnička, jako na CNC-fóru, kde se neustále dohadujou, jestli správná CNC frézka musí vážit 3 a nebo 8 metráků a pokud frézka nemá serva, kolejnice a řízení za čtvrt mega, tak je to nepoužitelnej krám. :roll:
Těhle různejch ze všeho možnýho zbastlenejch splašenejch trubek, MDF-kovejch škatulí, nepodepřenejch lineárů a podobnejch dle "expertů nefunkčních krámů" je mezi modelářema spousty a zajímavý je, že ty svý lítací špejle na tom dělaj celkem v pohodě.
Jo a tu termitovu 60 kg 3D tiskárnu s kuličkovejma šroubama bych chtěl vidět. Co třeba rychlost tisku a akcelerace? Tyhle slepý uličky už si pár lidí taky prošlapávalo než zjistili, že tudy cesta nevede. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

Tak ono by to neco frezovalo i kdyby stroj udelal cely ze dreva i s tim hazejicim sklicidlem. Otazka je jestli tohle je ta spravna cesta.

Lineary a tuha konstrukce se u tiskaren normalne pouzivaji, nevim co v tom vidis za slepou cestu. Z neprofi tiskaren treba tady https://www.youtube.com/watch?v=XLJxWco_Myc
Kdyz se podivas na fora o 3d tisku, polovina lidi tam resi problemy s tiskarnami z AL profilu zpusobene rozviklanou konstrukci.

Kdyz nakoupis dily ruzne po bazarech, nenavidenem CNC foru, pripadne v cine, da se postavit nesrovnatelne kvalitnejsi stroj s jen o malo vyssimi naklady. To jsem chtel rict, ale jak uz jsem zminil, vetsina lidi na to musi prijit sama :-)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#18 Příspěvek od Honza_dy »

Ta neprofi tiskárna z Tvého odkazu stojí 72 588,- opravdu ideální volba pro masové rozšíření v hobby segmentu. :roll:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Jo, je draha jako prase :-)
Ja ji postavil za cenu srovnatelnou s temi vytvory z lesenarkych trubek. Lineary jsem koupil na bazosi za 500/ks, kulickovy sroub stoji v cine 400,- Zbytek je uplne stejny jako u ostatnich tiskaren, tedy krome ocelove svarovane konstrukce ktera nerozhodi geometrii kdyz se o ni otre kocka.
Proste za malo penez hodne muziky -myslim ze to je ta spravna cesta

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Ten kulickac je jenom na stolku na ose Z, tam kde borci davaji metricke zavitovky. Jinak samozrejme remeny, proto jsem psal ze bych si s tim netroufl frezovat. Nekde jsem videl tiskarnu s trapezama na ose x a y, ale myslim ze se to na tento ucel hodi asi stejne jako remeny na frezovani :-)

Nejake video muzu natocit, ale je to klasicka kartezska koncepce, nic moc jsem nevymejslel, jen je konstrukce ocelovy svarenec.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#21 Příspěvek od Atlan »

Tu ide oto ze pisal ze chce frezovat DPS, hrubka medi je kolko 40u ak to pusti hlbsie rychlo skonci freza, vybracie freza ko, bude to mat otrepane okraje.
3d tpaciaren ma remen preto ze musi jazdit rychlo. Presnost je dostatocna, cena idealna. Ano ide to spravit na gulickacoch ale nieje dovod.
Ale ked si niekto nevazi svoj cas a rady druhych tak mu treba.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“