Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#541 Příspěvek od mkat »

Po dnešnej prechádzke v lese.Jeden dubák a asi desať kuriatok.+ dva deci lesných jahôd.V lese je sucho.Ak nepoprší ,tak nič nebude rásť.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#542 Příspěvek od Celeron »

U nás před chvílí lilo asi 15 minut tak, že to nebraly stěrače na plnej kotel. Když jsem doma hrábnul na nezalejvaným místě, tak po 5 cm totální troud. Podle mě to v lese ani nedopadlo na zem. Houby nejsou a obávám se, že ani nebudou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#543 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:Houby nejsou a obávám se, že ani nebudou.
Tak bude "houby" 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#544 Příspěvek od elektrosvit »

U nás pršelo docela dost ráno a nyní poměrně silně bouří a leje znovu. Tak snad se dostane i na vás. :wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#545 Příspěvek od konosuke »

dneska cestou z rachoty kolem 15h u nás sprchlo vydatně ale krátce, černé nebe nad hlavou sem-tam záblesk, tlumené zaburácení, přečkal jsem vlnu slejváku pod stříškou MHD zastávky
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#546 Příspěvek od Celeron »

No to je ta samá fronta, co se tu vyblbla po 10-tý hodině. Nalevačku, na západ od nás je podle radaru azuro. Akorát červenej flek nad Jihlavou....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#547 Příspěvek od elektrosvit »

Tady před chvíli přešla už třetí bouřka, frontu nepočítám, obešla se bez blesků. Silný vítr i liják, drobné krupky naštěstí nic nepoškodily. Dešťovka nachytána, avizované tropy můžou přijít. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#548 Příspěvek od Celeron »

Já mám v sudech cca 400 litrů, když přijdou tropy, tak jen na kytičky, rajčata, vokurky a papriku, to je tak na 10 dní když budu šetřit... Přivýst a zakopat kubíkovou paletu na chemii jsem nějakej línej. I ta by stačila tak na měsíc...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#549 Příspěvek od KUBO »

Tak som ráno po hodinovej prehánke vybehol do lesa. Oplatilo sa. Okrem baraňoviek aj dubáky a kuriatka.
Přílohy
20170617_104453.jpg
(229.58 KiB) Staženo 32 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#550 Příspěvek od kokun »

KUBO - :prst:

U nás včera i dnes sprchlo. Ale zase tak málo, jako vždycky - nestojí to za řeč. Ale aspoň se přijatelně ochladilo.
Od PO mají přijít zase horka, v ÚT i tropy (28÷32°C), ve ST prý už zase jen 20÷24°, tak až pak půjdu "na kontrolu" rajónu, ale moc si od toho neslibuju :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#551 Příspěvek od warp »

Letos zatím beznadìjné, dokonalé sucho, ani náznak hub - Hùrky u Rokycan.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#552 Příspěvek od kokun »

kejki[size=75] ve st, 14.červen 2017 14:03[/size] píše:Ruská úroda, i když podle hub z různých částí sezony - http://manfreddan.livejournal.com/316704.html
kokun píše:To už visí na NETu několik let :cry:
A dával to sem už (před páru lety) i KUBO - teď jsem na to natrefil:
KUBO[size=75] ve čt, 11.červenec 2013 11:07 - na str. 5 tohoto vlákna[/size] píše:KUK
A s počasím to máme jako na houpačce - přes víkend bylo výrazné ochlazení (zato deště pomálu), teď už zase znovu hic :cry:
Taky jsem tu už o tom (střídání teplot) psal:
kokun[size=75] ve čt, 25.srpen 2016 21:44[/size] píše:Houby nemají v lásce:
1. Vítr - ten totiž většinou vysušuje půdu víc než sluníčko;
2. Vedro - resp. velké střídání teplot (nočních a denních). Když to vezmu např. dnes: v noci cca 12°C a odpol. téměř 30°C (a bude hůř - v NE a PO má být až 35°C). Z těchto důvodů je proto ideální září (v noci 10÷15; přes den cca 20), ale i říjen ( v noci někdy i mírně pod nulou, zato ve dne třeba 10÷15).
A houby ještě ani nezačaly (pořádně) růst a už zase přestanou. Už vloni jsem tu psal:
kokun [size=75] v ne, 3.červenec 2016 16:25[/size] píše:Stejně to s těmi houbami teď nebude nijak divoké.
Jeden můj soused tvrdí: "Když kvetou lípy, nerostou houby" - má pravdu, léty ověřeno! Takže pauza.
A už to tvrdit nadále nebude (i když měl velkou pravdu) - nedávno zemřel :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#553 Příspěvek od kokun »

kokun[size=75] v SO[/size] píše:...
Od PO mají přijít zase horka, v ÚT i tropy (28÷32°C), ve ST prý už zase jen 20÷24°, tak až pak půjdu "na kontrolu" rajónu, ale moc si od toho neslibuju :cry:
Tak nám dnes začíná astronomické léto - slunovrat - a je nejdelší den.
A předpověď jim nevyšla - už večer byla (nová) předpověď na dnes 27÷31°C - ta vyšla.
Přesto jsem ráno (za východu slunka) vyrazil na obhlídku. Už v 7 hod. bylo v lese docela teplo (když doma v 5 hod. bylo cca 17°C).
A výsledek? Sucho a sucho a sucho a ..... a NIC 8O :cry:
Tam, co jsem před týdnem (v ÚT) našel jediného praváčka, byl zase jediný ohlodaný a zaschlý masáček.
Prolezl jsem kus dalšího "mého" rajonu - na úvozové cestě, přímo v koleji, velký přestárlý sinák (jen jsem ho přemístil mimo cestu, ať se "vysemení" v lepším terénu). A kus dál (už v listnatém lese) zase 2 přestárlé praváky. Už jsem je měl i v tašce (abych aspoň ukázal, že nejdu úplně "s prázdnou"), ale nakonec jsem je z tašky zase vysypal - byl by to hřích vyhodit doma hřiby na kompost, když se mají (správně) vysemenit v lese.
Všechny byly k sebrání tak před tím týdnem - bohužel v těch místech jsem tehdá nebyl :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#554 Příspěvek od dobrman »

ráno jsem šel taky na obhlídku..... a prd, jediný úlovek je pár fotek krajiny, ale i tam není jasný, jestli z nich něco bude...
sucho v lese, po návratu sucho v hubě, tak se alespoň to druhý snažím vylepšit... :D :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#555 Příspěvek od Celeron »

Dnes večer už podruhý u nás leje. Tahle druhá várka by podle mereoradaru mohla trvat i několik hodin. Táhne se to až za Lipsko a za ním je zase další vlna, co by mohla přijít ráno. Tak snad nebude potřeba pár dní zalejvat. A možná, že i něco v lese vyroste. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“