Hliníkový plech pro panel

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Hliníkový plech pro panel

#1 Příspěvek od salora »

Chlapi nevíte kde by se dal sehnat AL plech s takovou zabroušenou povrchovou úpravou co by se dal použít na čelní zakrytí skřínky jako např. svépomocně vyrobené nabíječky ,sat. pžijímačů co jsem kdysi s oblibou a úspěšně osazoval apod.
Hold vidím že za totáče se dalo takových věcí sehnat např. v inzerci AR daleko více jako dnes ,nevím aspon mám takový dojem.
Potřebuji rozměr 220x95 mm,uvítám jakýkoliv link či nabídku zde.Děkuji za rady a doporučení.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Jmenuje se to kartacovany hlinikovy plech. Normalne se to prodava, jen takove male mnozstvi vyjde asi dost draho. Musis ty firmy obvolat.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od salora »

Ano je to výstižné pojmenování názvu zminovaného plechu,jedná se o takovou tenkou al folii s podrápanou jednou stranou,hm takže se moje předtucha potvrdila ,za komančů nebyl problém to sehnat na inzerát mezi radioamatéry,dnes ANO a tou cenou už vůbec.No vidím že by mě to stálo více než ta stará /sovětská/autonabíječka kterou jsem si chtěl zrestaurovat k obrazu svému.Asi tam něco takového bylo ,dostal jsem to kdysi od jednoho kolegy a ted když nastala chvíle použití s nabitím menší záložní autobaterie 35A pro mou CB vysílačku na chatě tak jsem se chtěl do toho pustit.Právě tak se mě nelíbí ty strohé tvrdé kablíky vedoucí k autobaterii ,tak jsem si řek že bych to nahradil inteligentněji krouceným /spirálovým/ kabelem ale když už jsem na něco narazil osypal mě pot s tou cenou.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Já to zkoušel vytvořit na normálním Al plechu drátěným kartáčkem do vrtačky a klasickým kartáčem, dalo se dobrat docela slušných výsledků. Jen se nesmí zatlačit. Kdyby byl k dispozici kartáč s mosaznými drátky, bylo by to asi lepší.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

V některých menších firmách si plechy kartáčují svépomocí, co jsem viděl tak hlavně nerez. Žádná zvláštní technologie - stojanová vrtačka, kartáč a k obsluze dva pracovníci.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#6 Příspěvek od salora »

To:Michal22.hm no to mě ani nenapadlo že by to šlo udělat svépomocně zmíněnou metodou.
Nějaký ten al plech bohužel hrubší /cca1mm/mám doma zkusit bych to mohl ,i když je a bude lepší nepochybně něco tenčího.Napadá mě např. nějaký ten zbytek AL krytiny např. i eloxované která vypadá vzhledově tuším ze spodní /druhé strany/ podobně .No jinak vidím jakékoliv zlepšováky že jsou hlavně o dobrém nápadu a myšlence v tom je dle mých zkušeností hlavní jádro věci.
Když jsem dělal analog. sat receivry tak jsem používal kolegou kdysi získaný tenký transparentní AL plech asi 0,4mm silný ,nastříhal obyč. nůžkami na papír a po odrvrtání potřebných otvorů pro S.metr apod.jsem to popsal takovými tehdy bohužel ne zrovna kvalitními otlačovacími písmenky a bylo hotovo.Maximálně jsem pak ještě aby se to značení neloupalo přestříkl či přetřel synt. průjledným lakem a posléze jen nalepil obyč. kanagonem.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#7 Příspěvek od dobrman »

a nestačila by ti nějaká silnější fólie a jen přelepit stávající panel?
Dneska se dají sehnat v obrovským výběru...
co jsem letmo kouknul, tak třeba namátkou: Conrad nabízí elox hliník fólii
http://www.conrad.cz/folie-na-celni-pan ... ik.k529451

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Pokud chces jenom folii ktera vypada jako kartacovany hlinik, tu koupis normalne v reklamce a nalepis si ji na panel. S tim plechem se nediv, soucasna vlada maloprodej natolik zkomplikovala, ze se na to hodne firem uplne vykaslalo. Kdyz to budes kartacovat vrtackou, namaz si to olejem. Ja jsem lepsich vysledku (delal jsem nerez) dosahl rucni pasovou bruskou, ale musi byt plech rovny. Chce to delat s citem, pokud moc pritlacis, budes tam mit takove nehezke fleky

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

podle místa bydliště bych možná doporučil dodavatele, dřív jsem pracoval
u zásobování kovovýroby a krmil vypalovací laser, rovněž Al plechy
akorát min. odběr je jedna tabule 1x2m
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#10 Příspěvek od salora »

hm no děkuji na nabídku ale rozhodně nemíním kupovat tabuli 2x1m pro nějaký čelní panel obyčejné 20 let staré nabíječky z SSSR :lol:
Spíše bych to viděl na nějakou klempírnu a zbytku plechové al krytiny.
Případně možnost nějaké firmy tady v okolí Bruntálska co zminovaný materiál odebírá .

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

salora píše:Napadá mě např. nějaký ten zbytek AL krytiny která vypadá vzhledově tuším ze spodní /druhé strany/ podobně.
Na to pozor - pokud plech vypadá z každé strany jinak může to být vrstva odlišného kovu. Těch materiálů je dnes docela dost a každý nemusí být ke kartáčování vhodný.
Mám nějaký podobný zbytek od klempířů, ani nevím co je to přesně za slitinu. Je tvrdší než běžný hliník ale dobře se ohýbá a je nemagnetická. Vzhledově je matnější než hliník, druhá strana světlejší ale jestli je to pokovení si nejsem jistý.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

2 Achab - to může bejt "titanzinek", ten se válcuje stejným způsobem jako Alobal - s prokluzem jednoho z dvojice válců se současným smáčením mazivem, v tomhle případě petrolejem, aby měl jednu stranu výrazně lesklejší a druhou matnou - samotnej materiál je přitom v tloušťce homogenní.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#13 Příspěvek od Devo70 »

Nízko nákladová alternatíva je návšteva kovošrotu, alebo klampiarov. Zo zvyšku hliníkovej parapety urobíš čelný panel. Môžeš využiť aj pôvodný povrch, alebo spodnú surovú stranu, ktorú si upravíš podľa seba. Obrúsiš jemným oceľovým (prípadne mosadzným) kartáčom. Ďalšia možnosť je naleptať povrch hydroxidom sodným.

Tieto možnosti sú prakticky zadarmo.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#14 Příspěvek od Achab »

to EKKAR: může to být titanzinek, místní klempíři s ním občas dělají ale nejsem si jistý jak přesně vypadá - vytáhl jsem to ze směsi odpadu na dílně.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Vypadá na první pohled úplně stejně jako čistej hnilík, akorát je při stejný tloušťce mnohem pevnější a na střechu stačej kvůli větší mechanický i chemický odolnosti i jen 0,5mm silný "plechy", takže ve finále to cenově vychází výhodnější než samotnej hnilík ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“