Výkon Trafa - C jádro. Vyreseno

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

Výkon Trafa - C jádro. Vyreseno

#1 Příspěvek od ferdislav »

Ahoj
Dostal se mi do ruky transformátor TGL200-1743 na C jádru, jeho průřez jádra je 2x3 cm a na štítku je 150VA myslím že někde je chyba, nemá někdo tucha k čemu to trafo bylo?
Přílohy
C trafo (1).JPG
(112.74 KiB) Staženo 133 x
C trafo (2).JPG
(123.09 KiB) Staženo 127 x
Naposledy upravil(a) ferdislav dne 03 črc 2017, 17:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím, podobné nebo stejné trafa byli v promítačkách KP8, Meotar aj.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#3 Příspěvek od elektrosvit »

To trafo je východoněmecké, podle mě z diaprojektoru Aspectomat J24B, nebo z nějakého podobného. V tuzemském KP 8 bylo EI trafo a v Meotaru snad žádné nebylo, tam jela lampa přímo na síť. Aspectomat má přepínatelné dva stupně výkonu halogenky, tomu by odpovídala dvě výstupní napětí. Motorek se stíněnými póly (pro ventilátor a posuv zásobníku) má i sekundární vinutí, ze kterého je napájen přes usměrňovač DC motorek pro zaostřování a elektromagnety pro zasouvání převodů posuvu diazásobníku.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#4 Příspěvek od ferdislav »

Aha,tak to by davalo smysl,protoze se trafo dost zahriva i naprazdno bylo v ofuku ventilatorku nejspis
Diky

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Kolegové hledají to, odkud trafo může být, ale ještě je tu otázka na to, zda ten výkon odpovídá ploše průžezu plechů.
Co se mi nějak matně vybavuje, tak trafo s C plechy (kvalitně vyrobené) dokáže přenést až dvojnásobek výkonu na cm² proti trafu na EI plechách. A pro 6 cm² by to u EI plechů mělo vycházet asi na 70 VA, takže u C plechů by těch 6 cm² mělo být pro 150 VA OK.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#6 Příspěvek od elektrosvit »

Tak jo, můžu potvrdit. Je z aspectomatu J24B. Ofukováno tam ničím není, je pod objektivem. Jestli se za provozu zahřívá, netuším. Nepátral jsem po tom. Teď ještě přístroj zpátky zakrytovat a uložit...

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#7 Příspěvek od ferdislav »

Dobre tedy vezmu to jako fakt ze ten vykon zvladne, ale nechtel jsem takovemu prckovi verit takovy vykon, beru to tedy jako lepsi plechy v jadru pri .............

Trchu by tam mel byt pruvan,ohriva se celkem dost, bal bych se to nekam uzavrit....

Diky vsem za info

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Pokud máš pochyby, tak zkus změřit proud na primáru. Pokud nebude vyšší než těch cca 0,7A, tak by mělo být snad vše OK.
Určitý problém může být v tom, že je primár trafa navinutý na 220 V, ty jej nejspíš připojuješ na 230 V (pokud nebydlíš daleko od trafostanice nebo to neřešíš vložením autotrafa, které by napětí snížilo na 220 V).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#9 Příspěvek od elektrosvit »

Ještě poznámka- svorka 3 je společná pro 220 V i pro 19 a 24 V. Na krytu lampové skříně je německý výhružný nápis "Pozor! Před oddeklováním odpojit od sítě", takže je to autotrafo. Proto i ty menší rozměry...
Naposledy upravil(a) elektrosvit dne 03 črc 2017, 00:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

No vida, toho jsem si nevšiml. Potom jsou rozměry trafa opravdu někde jinde. A ten nápis tam je oprávněně...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#11 Příspěvek od ferdislav »

Tak to bude ono, autotrafo, tak to hodně vysvětluje, super, teď je jasno o sto procent víc.


Jo a v zásuce mám 240, trochu mě to štve popravdě...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#12 Příspěvek od elektrosvit »

Já taky ne, až teď. A to jsem se v něm jako zlobivé dítko šťoural i za provozu. Mohl mi pěkně nafackovat... :D

Odpovědět

Zpět na „Součástky“