elektrický ohradník

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

elektrický ohradník

#1 Příspěvek od xyxa »

čau poradil by mi někdo prosím se stavbou elektrického ohradníku pro želvu nevím jaké napětí a proud zvolit nikde na netu jsem nic nenašel jenom hotová trafa která stojí 3500-16000kč což se mi zdá být moc nejlepší by bylo z 220V,mám trafo ze staré světelné tabule primár 220 sekundár 2KV nevím ale kolik tam teče ampér spíš miliampér zkusil jsem na ten sekundár připojit led diodu svítila slabě a asi 20 vteřin když sekundár vyzkratuju tak na primáru teče 0,75A-nechci tu želvu uškvařit ani popálit díky za nápady.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#2 Příspěvek od vrky »

No, chudák želva.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Filda »

8O takový ohradník na želvičku? To ji zabije!!!........... Nebylo by lepší ji hlídat?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

ty ses dobrej sadista...zelvam se dela ohradka,plutek a ne ohradnik!

Uživatelský avatar
xyxa
Příspěvky: 86
Registrován: 18 kvě 2006, 02:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od xyxa »

Pánové to sem si myslel, ta želva (má délku 35cm)už mu utekla přes ohrádku potom plotek a už se i podhrabala to ji mám nechat sežrat psem nebo nečím utahat nebo utéct do našich čistých vod???Nechci slyšet blbosti ta želva se má líp než spoustu z vás má výběh 20m2 jezírko jídla taky dost a samec už mi utekl chci poradit s konstrukcí a ne mít na zahradě 2metrový plot to vydím jako poslední rešení až ji to parkrát kopne tak už si dá pozor.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Filda »

no jasně sice ji to zabije ale hlavně že neuteče :lol: . Já bych udělal prostě nějaký kvalitní výběh-------- plotek zapustit do země (aby se nepodhrabala) ...... trochu vyšší aby to nepřelezla a hotovo. To jsi někde viděl elektrický ohradník pro želvy?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

hele reknu ti to takhle...to myslis ze ohradnik nepodhrabe,nebo ho minis zapoustet do zeme? to muzes to samy udelat s ohradkou a mas to bezudrzbove

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#8 Příspěvek od souba »

Také jsem asi před rokem stavěl el.ohradník, s automobilovou zapalovací cívkou,což obnáší asi 20 KV.Byl ale určen pro ovce,
Želva by to asi nepřežila.
Muselo by se experimentovat začít někde na 50V a jít postupně nahoru.
Jenže takové experimenty by se asi nelíbili ochráncům zvířat.

Pokud nevyzkoušíš nedělej předčasné závěry!

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#9 Příspěvek od nxn »

Rovnou 40Kv 1500W to bude ohradník http://danyk.wz.cz/igbt_2.html :lol:
ale ta želva bude pečená(mnohem lepší by byl plutek a když by to želva nějakym záhadnym způsobem přelezla tak za plůtek dát optické závory a napíchnout je na sirénu....) :lol:
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Lukas-Peca »

pokud autor trvá na elektrickém plotu, tak by asi byla nejlepší ta autocívka. To trafo z neonů by tu želvu spolehlivě utoustovalo. :lol:

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#11 Příspěvek od Filda »

No já nevím ta autocívka sice člověku neublíží, ale z těch autocívek se dřív vyrábjely hubiče hmyzu a zabilo to bez problémů i velkou můru. Želva je sice velká ale když dostane šlahu do hlavy... :scared: jedíně že bys ten budič pro autocívku udělal regulovatelný ...... jak už tady psal souba začít od nejmenší polohy až to želva pocítí (ale stejně si myslím že by to chtělo lepší plotek :D )

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od luccas »

Když už se tu bavíte o těch ohradnících, potřebuji vymyslet nějaký ohradník, byloby to pro psy. Něco co je zastraší, prostě kopne ale neublíží ani nepopálí. Daloby se něco takového přenosného vykutit? Napájení by bylo 12V.

Díky za rady.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Lukas-Peca »

luccas píše:Když už se tu bavíte o těch ohradnících, potřebuji vymyslet nějaký ohradník, byloby to pro psy. Něco co je zastraší, prostě kopne ale neublíží ani nepopálí. Daloby se něco takového přenosného vykutit? Napájení by bylo 12V.

Díky za rady.
no ta autocívka

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od luccas »

Lukas-Peca píše:
luccas píše:Když už se tu bavíte o těch ohradnících, potřebuji vymyslet nějaký ohradník, byloby to pro psy. Něco co je zastraší, prostě kopne ale neublíží ani nepopálí. Daloby se něco takového přenosného vykutit? Napájení by bylo 12V.

Díky za rady.
no ta autocívka
A jak by to fungovalo? Pracovalo by to přes zem? Jeden pól by byla zem a druhý by byl ten drátek. fungovalo by to?

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

#15 Příspěvek od souba »

luccas píše:Když už se tu bavíte o těch ohradnících, potřebuji vymyslet nějaký ohradník, byloby to pro psy. Něco co je zastraší, prostě kopne ale neublíží ani nepopálí. Daloby se něco takového přenosného vykutit? Napájení by bylo 12V.

Díky za rady.
Napadlo mě jedno řešení o kterém by se dalo uvažovat.
Uvažuj o kmitočtu pro psy nepříjemný (někde se o tom vedla diskuse ,ale bohužel nevím kde.).Dal by se regulovat výkon a tím okruh působení.


Pokud nevyzkoušíš nedělej předčasné závěry!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“