zahadna antena

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
lubosek

zahadna antena

#1 Příspěvek od lubosek »

prosim mohl by mi nìkdo poradit,mam autoradio sherwood xr-3850 a k nìmu jsem si dokoupil do škody 120 antenu z mototechny,je to obyèejny prut s delkou 40 centimetru a po pøipojení k zminìnému autoradiu sem chytil jen 2 silné místni stanice a i ty obèas vypadávaly,proto jsem namontoval antenni zesilovaè s nìjakého starého amara s 1 tranzistorem a ziskem 10db a pomohlo to ale jak je škarede poèasí mam problem opìt nevíte nìkdo o planku na lepši vykonnìjší antenní zesilovaè,nebo nemate navod na amaterskou stavbu anteny,taky bych moc potøeboval manual k tomuto autoradiu,nemohl jsem ho n CELEM INTERNETU NAJÍT.dik za odpovìdi luboš

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#2 Příspěvek od denis15 »

Ta antena stojí evidentně za pendrek. I na kus drátu musí to rádio chytit hromadu stanic. Podívej se, jestli nemá náhodou přepínač LOCAL/DX - musí být na DX. Jestli na drát taky nic nechytne, je špatný vstupní díl nebo konektor. Pokud na drát chytíš více, chyť tu anténu a zkus překonat rekord Jana Železného v hodu do dálky.....

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#3 Příspěvek od jopein »

Už jsem to tu uvedl : http://www.correct.cz/detail.php3?typ=A ... =auto.aant

Kámoš to má a je s tím celkem spokojen.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

Maš zapojene aj napajanie anteny +12V?Mala by obsahovať zabudovaný zosilňovač.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

mety píše:Maš zapojene aj napajanie anteny +12V?Mala by obsahovať zabudovaný zosilňovač.
Antény se zabudovaným zesilovačem se nijak neliší od těch pasívních-až na cenu. Ty starší měly aspoň u sebe napájecí drát ale ty nový jsou napájený po kabelu (s výhybkou) jak zesilovače u televize tak je opravdu možný že tam ten zesilovač je a nejede, bez napájení má pochopitelně velký útlum.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#6 Příspěvek od mety »

veď prave o tom hovorím :wink:

luboszatopek

#7 Příspěvek od luboszatopek »

no a o tom to je ja tam po rozebraní cele anteny žaden nenašel,není tam. :( aspon že mam postaveny 11decibelový zesilovaè z amara,ostravské stanice chytnu kousek za studenkou ale po cestì spìt je to horší.Zøejmì je ta antena na 2 vìci,i tak moc dik za odpovìdi.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“