co tesla nc450 a zesilovač transiwatt140studio?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#16 Příspěvek od Radix »

Mám stejný.
Důkladně zkontroluj talíř a spodní unašeč, jestli nejsou zdeformované. Zinková slitina časem popraská.

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#17 Příspěvek od feketek »

Určitě to pořádně prohlídnu,tuto fotku jsem dostal od toho pána co mi jej prodává,prý je plně funkční a málo hraný-v pátek bych ho měl mít doma...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

Vůbec nezávisí, jak byl hraný, ty talíře se sypou i na nepoužívaných kusech. Už jsem vyházel kupu šasi bez talířů :barf:

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#19 Příspěvek od feketek »

taky se toho dost děsím,tož snáť né 8O

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#20 Příspěvek od konosuke »

Starý TW-40, TW-44 phono vstup pro dynamickou přenosku (RIAA) měl, tak i TW-140 ji bude mít. Žádný předzesík netřeba. Gramo NC-450 jsem používal, má pevný připoj.kablík DIN-pětikolík. Propoj s Yamahou by vyžadoval redukci DIN/cinch nebo výměnu koncovek. To zvládne každý. R=červená, L=bílá. Navíc Yamaha může mít i volbu mezi MM a MC přenoskou (nevím určitě). Líší se hlavně výst.nápětím. MC (moving-coil) je méně rozšířená, kvalitnější, dražší.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Sendyx píše:Vůbec nezávisí, jak byl hraný, ty talíře se sypou i na nepoužívaných kusech. Už jsem vyházel kupu šasi bez talířů :barf:


Radix by mohl mít rozměry, pro případ, že by bylo třeba vytočit nový talíř z hliníku: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ight=nc450
Radixi, až to budeš číst, nehodíš je sem pro ty, kdo si je už nemají z čeho změřit?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#22 Příspěvek od Radix »

Nějaké nákresy jsem dal na upload.
Pokud jsou v kótách nějaké rozpory, řešte to s rozmyslem podle svého.
Protože jsem dělal i nový unašeč, jsou rozměry talíře tomu přizpůsobeny.
Důležitá je hlavně výška horní plochy talíře nad horní deskou, respektive nad plechovým šasi. U mě to bylo 43 mm (bez té gumy). I spodní unašeč jsem udělal masivnější, abych se dostal přibližně na stejnou váhu, jako u originálu. Pokud necháte původní unašeč, musel by se trochu snížit. Ale nechat tam starý nemá smysl, taky by se časem rozpadl.
Když si necháte udělat odlitek (odlitky), nezapomeňte, že smrštění hliníku je značné a modely musí být o to větší a navíc větší o přídavek na obrábění.
Průměr modelu zvolte minimálně 312-315 mm. Tlouštku podobně úměrně více.
A zvolte si šikovného soustružníka. Pokud má být obrobek přesný, je potřeba zachovat určitý technologický postup.
Naposledy upravil(a) Radix dne 23 črc 2007, 13:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#23 Příspěvek od Radix »

Test gramofonu NC450 je v AR 7/83. Je tam i schéma.

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#24 Příspěvek od feketek »

Volal jsem tomu pánovi ohledně talíře(je to starší seriozní pán),tak jej prohlídnul a říkal,že na něm nic není,tak doufejme,že to nebudu alespoň v nejbližší době potřebovat. Jinak mám dva známé co jsou dobří soustružníci,akorát bych nevěděl,kde objednat ten materiál...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#25 Příspěvek od Radix »

Musel bys to zadat do nějaké firmy, kde odlévají hliník. Cena bývala okolo 150 Kč za kg odlitku, jestli to ještě platí nevím.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Bejvávalo... do takového odlitku bych moc nešel, musí se to pak složitě vyvážit ard., raději to vytočit.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#27 Příspěvek od Radix »

Ale vytočit z toho odlitku :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Jenže aby ten Al odlitek byl vůbec vytočitelný a vyvážitelný, musel by se odlít pod tlakem nebo nejlíp odstředivým litím, aby v něm bylo co nejmíň bublinek - jen tak za běžného tlaku do formy nalitý hliník se těsně po nalití krásně zpění, následně ztuhne a kdo měl možnost se na takový volný odlitek podívat pod rentgenem nebo ultrazvukovým defektoskopem, v životě by si z něj talíř neudělal. Úplně nejideálnější by byl plát z kontinuálně odlitého hliníkového bramu, podrobeného následně žíhání při cca 400°C a protlačení matricí - tak se dělají třeba profilové Al chladiče - ale nevím, jestli se dá sehnat válcový protlak 31 nebo 32 cm v průměru... Tohle by musel zjistit někdo, kdo má kontakt v hliníkárně v Žiaru nad Hronom nebo v Kovohutích Příbram. Hergot - teď mě napadlo, že RIETER Ústí nad Orlicí (bývalý ELITEX a ještě bývalejší Kovostav) má v nedaleké Hnátnici hliníkovou slévárnu, kde se lejou polotovary třeba i na rotory do bezvřetenových dopřádaček - a Ústí mám takřka za humny - zkusím se poptat, jestli by byli schopní odstředivě ulít polotovar, a pokud ano, tak za kolik. Dejte mi tak týden - dva, než seženu staré kamarády a zkusím je zmámit. Výsledek jednání samozřejmě sdělím - hned, jak to zjistím.
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 23 črc 2007, 19:58, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Sendyx »

Nevím, jak kvalitní mají kde kusové odlitky, ale známý soustružník by mne s něčím podobným tak velkého průměru poslal do háje.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#30 Příspěvek od Radix »

Ta pěna je obvykle jen na povrchu toho odlitku. Odlitky, které jsem měl, byly po stočení úplně homogenní. Vyvážení jsem zkoušel mezi hroty, nebylo to potřeba nijak dolaďovat.
Točí se to špatně, do běžné univerzály to nejde upnout, musí se na to jít jinak.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“