jde odstranit uživatele ve WIN VISTA ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

jde odstranit uživatele ve WIN VISTA ?

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Mám tady počítač který má na sobě nainstalovaný WIN VISTA. Naběhne do stádia kdy mi dá pouze možnost zadat heslo jednoho uživatele. Dá se nějak vymazat tento uživatel, nebo musím celý systém přeinstalovat? Instalačku nemám, a ani nechci pořizovat. Nainstalovat WIN XP mi nejde, nebo´t ten nevidí disk v tomto počítači.
počítač mám na prodej, a nechci tam, dát XP když má licenci na Visty abych tím nesnížil jeho prodejní cenu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Vlez do Nouzovýho režimu a u existujícího účtu (Ovládací panely - Správa účtů) vypni požadavek na zadávání hesla - u jehoVisty to ještě jde ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Pokud máš počítač na prodej, tak by snad bylo vhodný tam udělat čistou instalaci ne? Nechávat tam bordel po někom cizím mi nepřijde vhodný. Já to tak dělám vždy, přijde mi to seriózní. Ne každej tu instalaci umí a ode mně má pak alespoň počítač nachystanej na práci.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od radioelectrum »

Z nouzového režimu mě to hodí do menu kde to chce pořád heslo toho stejného uživatele. to forbidden: nevím odkud a jak stáhnout a vytvořit instalační disk. Když to dám do firmy aby mi systém přeinstalovali tak za tuto práci dám víc než za kolik ho potom prodám. Mám instalačky WIN XP a tam mi to napíše že to nenalezlo žádný pevný disk.
Naposledy upravil(a) radioelectrum dne 18 črc 2017, 11:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Záleží jakou verzi Vist tam máš, něco doma mám, můžu poslat přes uloz.to. Nebo se tam podívej sám, je tam mnoho verzí systémů, většinou jako ISO instalačního média.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radioelectrum »

a jak z toho ISO udělám CD ? A nebylo by něco jednoduchého co se nahraje na USB disk ?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Windows mají nástroj na vypalování ISO v sobě, takže stačí otevřít, strčit médium a už to jede samo. Na USBčko o ničem jednoduchým nevím. Kdysi jsem to zkoušel ručně pomocí UltraISO, ale už si to přesně nepamatuju.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od radioelectrum »

a jak poznám pokud bych tam chtěl dát XP které XP umí SATA disky ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

ISO je bitová kopie disku - vypálíš to Nerem nebo třeba Ashampoo Burning Studiem. Akorát nevím, jak podle rady Forbiddena poznáš, jakou verzi jehoVisty tam máš (tu zaheslovanou), když se přes to heslo nedostaneš - jedině rozdělat kisnu PC a mrknout, kolik má na mámoprkně RAMek, pokud má maximum 4GByte, byla v tom nejspíš 32bitová verze, jak má víc, můžeš vsázet na 64b.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od radioelectrum »

a jak poznám pokud bych tam chtěl dát XP které XP umí SATA disky ? XP profesional SP3 to neumí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Nepotřebujou to umět - já jinej než SATA na XP ani neprovozoval. Musí to umět mámoprkno (jeho řadič pro HDD), ne systém.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Na samolepce bývá uvedená verze Vist (Home Basic, Home Premium, Vista Busienss...) pravděpodobně to bude jen 32 b verze, 64 b se moc nedávaly, to začlo spíš až se sedmičkama.
XP nativní SATA režim neumí žádná verze, buď podstrčit ovladač přes F6, nebo instalovat v kompatibilním IDE režimu.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#13 Příspěvek od dreamer »

XP SATA disky samozřejmě umí, co neumí je režim AHCI - mělo by jít přepnout v BIOSu - většinou je starší mód nazvaný IDE. Heslo uživatele lze zresetovat, hledej "Reset administrator password" , vypálit na CD, spustit. Ale není to úplně triviální. Někdy jde heslo odhalit, opět hledej "OPH crack Vista" ale nesmí to heslo obsahovat české znaky.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#14 Příspěvek od ferdislav »

Dát os na flash disk a udělat novou instalaci je asi na pul hodinky, použít se dá např. nástroj Rufus který je volně k stažení a je k němu na webu i celkem jednoznačný návod...
https://rufus.akeo.ie/?locale=cs_CZ
jakýkoli os od microsoftu se dá stahnout a s aktivaci se nemusíš zatěžovat, většina lidí si stejně nainstaluje svůj os

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

Díky za odkaz na Rufus, vypadá to jednodušší, než extrahovat zavaděče ručně z image. Vyzkouším.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“