Tlakový reprák-mluvící sirény

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Tlakový reprák-mluvící sirény

#1 Příspěvek od mi-ro »

Ani neznám typ ale nedal by se někde sehnat? Třeba sundaný po rekonstrukci objektu a.p.
Příp
nějaká TTD?
Přílohy
443.jpg
(6.67 KiB) Staženo 112 x
ViewImage.jpg
(77.83 KiB) Staženo 59 x
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#2 Příspěvek od MATYCH »

Elektronická siréna, třeba empemont,elsvo ,cofi,hasiči.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Nechci novou!! :D Bude za raketu a já to chci jen zkoušet, otestovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MATYCH »

Jen dokumentaci ,a informace,cena je někde jinde

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#5 Příspěvek od sinclair »

Schválených či předepsaných k tomuto použití bude asi víc typů, toto na obrázku je tak čtvrtý model, co vidím. U nás ve městě jsou tyto "hnízda" čtyři a vytvořena ze tří typů.
Myslím, že nic tak zázračného to nebude - jen je to v celokovovém, odolném a IP68 provedení a proto drahé jak čert. Třeba i proto, že jsou to typy do státních zakázek a proto jsou tak přepálené.
U nás to tedy dost otřesně zkresluje, směrová účinnost je taky dost mizerná a na více, než 500m už tomu vůbec není rozumět vlivem silných odrazů. Tóny ještě jakžtakž, ale mluvit by to podle mě vůbec nemělo.
Profesor Merhaut by se zbláznil, kdyby viděl, jak se z reentrantních tlakáčů dělají "sloupy", co se skutečnou funkcí a směrovým účinkem sloupů nemají nic společného.
Kdysi jsem se na to ptal v Empesortu a bylo mi řečeno, že jeden typ, co občas dovážejí a prodávají, je osazen 100W drivery, ale parametry ani značku neměli.

Nebude už jednodušší splašit třeba ART300? Spoustu jich mívala armáda - neleží to v nějakém zapomenutém CO skladu?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Mě to spíše zajímá, co to umí, jakou citlivost, příkon a tak. Kupovat to určitě nebudu, spíše mě napadlo jestli to někde nesundali při rekonstrukci budovy a opětovná montáž osazením starých se při dotacích pochopitelně nedělá. A tak to může někde ležet. Cenu železa (hliníku? litiny?) + na kafe bych dal. Myslím, že jsem někde zahlédl, že by to mohlo mít 300W/kus. A montáž, směrování, odrazy, to by asi byla kapitola sama pro sebe. Přece by jsi nechtěl, aby toto ukrajinec opři montáži řešil. ARS 300 jednu mám, je na 200V.
Přílohy
PC090039.JPG
(53.89 KiB) Staženo 138 x
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#7 Příspěvek od sinclair »

Taky v tom máš ty ART98x se zákaznickou impedancí?
Protože já měl ve svazáckém věku jednu ART300 původně prý od hasičů, v červené barvě a ta byla na 100V. Byly v ní dózy, označené ART981, ale ZHRUBA čtyřohmové, všech sedm v sérii a zapojené přes velký, neoznačený krabicový kondík v khaki plechu, velký asi jako tlustší provedení krabicáků TC669. Nepamatuju se už, kolik měl kapacitu.
U ART300 v nějaké knížce udávali Fd=300Hz a standardní provedení 200V jako máš Ty.
Jak to v té Tvé khaki potvoře na 200V máš zapojeno Ty?
Takže ten vrábelský pokus o standardizaci 200V připojení u TB500 byl kvůli těmto krávám a ART900? Ten ŠR konektor je stejný, jako 200V výstup na TB500? Čtyřkolík ŠR20, dva silné a dva tenké kolíky zpětné od termistorů?

Obávám se, že nějak lacino tyhle venkovní celokovové horny sehnat nepůjde. Jednak jsem tedy nikde neviděl, že by je někdo někde snažil udat a jednak si myslím, že to asi patří buď hasičům, nebo IZS a mají to nějak evidované v majetku, pořizovací cena musela být dost vysoká.
Já vlastně ani nikde nezaregistroval firmu, co se instalací těchto systémů živí a má na to certifikát. Podle mě na zařízení IZS, co má mít nějaká předepsaná promile poruchovosti, nějaký certifikát být musí. Je to odněkud vf a jistě kódovaně datově ovládané a bude na to nějaký speciální protokol.
Kdybys o tom zjistil něco víc, dej sem vědět, taky by mě to zajímalo.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

ARS 300 má klasické trafo se sedmi sekundárními vinutími pro ART981. U ART 9200 je taky trafo a navíc ještě jedno malý pro diagnostiku driverů. Jsou přes něj připojeny 3 drivery ART 150 v protifázi s dalšími třemi. Pokud jede všech šest, toky proudů se vyruší a na výstupním vinutí je nula. Pokud jsou trojice rozvážené, posílá to do TB 500 chybový signál. Jen nvm, jak by to dopadlo, kdyby odešel v každé trojici jeden driver. Navíc je ještě k diagnostice připojený vratný termostat nalepený na jednom driveru, teplotu teď nevím ale i tu zjistím. Ale já to krmím stejně jen po dvou drátech bez diagnostiky. Až bude chvíle, vyfotím a dám klidně sem.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“