Odchází zesík/SW k dom. kinu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
franta123
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2015, 02:00

Odchází zesík/SW k dom. kinu

#1 Příspěvek od franta123 »

Dobrý den,

mám prosbu o radu: mám letitý domácí kino Genius SW-HF 5.1, připojený k PC jen jako 2.1 na hry a multimedia. A odchází mi jeden kanál na zesilovači. Prostě hraje čím dál slaběji a slaběji. Samozřejmě jsem nejdřív zkoušel všelijak přepojit kabely mezi SW a PC (jestli to není drátama), přeinstalovat ovladače, ale nic nepomohlo. Zkoušel jsem jako zdroj zvuku použít MP3 a mobil, ale se stejným výsledkem. Prostě levej kanál skoro nehraje.
A na zdejší odborníky mám dotaz: je to nějak rozumně řešitelný? Myslím tím třeba vyměnit nějaký kondenzátory apod. Nebo je to obecně závada, která vyžaduje širší diagnostiku v servisu a tím pádem je to nerentabilní opravovat, protože je to stará pixla?

Do nedávna hrála dobře, všechny bedny jsou z MDF (plast to není) a na hry je to výborný, takže bych se loučil nerad.

Děkuju za každej nápad, případný doplňující dotazy odpovím co nejdřív.

Franta

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

Máš nějaké zkušenosti s nízkofrekvenční technikou?

Uživatelský avatar
franta123
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2015, 02:00

#3 Příspěvek od franta123 »

Kdepak, moje schopnosti končí výměnou špatných kondíků v PC zdroji. Což je, jak už tuším, málo :)

Uživatelský avatar
franta123
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2015, 02:00

#4 Příspěvek od franta123 »

Tak nic. Rozebral jsem to, nic extra jsem tam nevykoukal, zas jsem to složil, zapojil MP3 a jelo to. Tak jsem znova přeinstaloval ovladače asi o 5 verzí zpět a už to všechno funguje.
Omlouvám se za zmatečnost a téma je tímto uzavřeno jakožto zbytečné :)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Kremik »

Neboj, to se vrátí :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Možná opravdu vrátí.
Tipnul bych si na stuďák na spoji z toho PbF svinstva. Třeba na nějaké těžší, příp. cyklicky tepelně namáhané součástce. Vibracemi se může blbě zaletovaný PbF spoj uvolnit.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“