Philco TL843, nepere ale převařuje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petr31
Příspěvky: 41
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Philco TL843, nepere ale převařuje

#1 Příspěvek od petr31 »

Pěkný den,potřeboval bych poradit s touto pračkou,při prani se prádlo nepere,ale převařuje.Co s tím??Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#2 Příspěvek od pepito »

Zdravím, asi bych se nejdřív kouknul na termostat,jestli není spečený kontakt. Taky koukni na topení,jestli nemá svod.

Uživatelský avatar
Bronislav
Příspěvky: 37
Registrován: 11 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Orlová

vařící pračka

#3 Příspěvek od Bronislav »

Na 99 procent mohu potvrdit vadný termostat,ale pozor bývá jich v gumě
bubnu několik a to dle druhu pračky a teplot.

Uživatelský avatar
Era
Příspěvky: 4
Registrován: 08 led 2011, 01:00

Jaký řemen?

#4 Příspěvek od Era »

Dobrý den, prosím o sdělení, jaké číslo hnacího řemenu patří do této pračky (Philco TL843x). Ten původní je rozedrán, zdá se šířka 11 mm, délka 1100mm-1110mm, drážek 7 nebo 8, nevím, jak to odpočítat...
Děkuji. Era

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

Oprašuji toto staré vlákno - sám jsem v tomto oboru lama :cry:

Mám rovněž prasklý řemen - tady lze typu krásně odečíst: EL 1108 J5 :!:
- předpokládám: EL - nevím co označuje (ale existuje i typ bez toho EL - jen 1108 J5 - neznáte někdo, čím se od sebe liší?) .... 1108 - bude jeho délka (obvod) .... J5 - klínový řemen vícedrážkový, řada J (v tomto případě 5-ti drážkový).

Není problém jej přes NET objednat - ale poněvadž pračka má již dost let (jinak je s ní velká spokojenost - i první pračku jsme měli Philco - tuším W40A) a má již něco naběháno, tj. - je už dost hlučná (hl. za vyšších otáček - při odstřeďování).
Předpokládám, že by nebylo od věci vyměnit ložiska bubnu.
Přední ložisko (od řemenice) je docela přístupné a již jsem ho jednou měnil. Zato zadní se bez kompl. demontáže bubnu (ven z vany) neobejde - proto bych potřeboval ten typ ložiska znát dopředu - abych si ho předem zajistil, než to rozeberu (ložiska chci objednat právě s tím řemenem).

Proto dotaz tady: Nemá někdo (nezná odkaz na NETu) k dispozici servismanuál od tohoto typu Philco TL 843, abych vyčetl ten typ ložiska a eventuelně zjistil postup demontáže :?:
Mně se ho nepodařilo nikde na NETu najít (a to si myslím, že v hledání úplná lama nejsem) :cry:
Předem děkuji (i za příp. rady, jak postupovat při demontáži).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Sice nevím, jestli nějak pomůžu, ale vyhrabal jsem nějaký univerzální servismanuál na pračky řady TL8x - šířka 40cm s horním plněním, sice Philco to není, ale snad by to mohlo odpovídat - http://www.mediafire.com/download.php?5rtxfl4mknycva6 - celkový popis, dostupnost, demontáž a montáž (včetně ložisek).

Velikosti ani typy ložisek jsem na uvedený typ nenašel. Tam, co jsem hledal byl i jiný rozměr řemene (12xx - prostě větší) a nejspíš to bylo komplet rozměrově jinde. Jediný postřeh - abě ložiska měly stejné objednací číslo, takže by měly být (teoreticky) záměnné.

P.S: Také jsem v pračkách lama (mám jen trochu přístup k dokumentaci), tak mě neber hned za slovo - třeba je to všechno jinak :D

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

Ano, jedná se o pračku s horním plněním (nebyla tu v tomto vlákně zmínka - ta první naše: W40A měla boční plnění) - budou si asi všechny dost podobné.
SM jsem si stáhnul - no, přesto vidím (z prvního pohledu do SM) hlavní rozdíl v tom, že v SM je pohon bubnu napravo (při pohledu na pračku zepředu) a moje pračka má pohon nalevo - čili je vše zrcadlově.

Jak jsem psal, jsem sice dostatečně zručný (i dílensky jakž-takž zdatný), no - přesto jsem v tomto oboru lama (holt není to telka) :cry:
Manuál je obšírný, až mně to kvantum obrázků nahání "hrůzu" - uvidím, jestli se s tím poperu sám, nebo jen oddálím problém a na ložiska se zatím vybodnu.
Ještě se jeví jako možnost někoho do opravy zainteresovat - jednoho servisáka (praček) bych znal - ještě to zvážím.

Uvidím - kdyby se naskytnul orig. SM, tak ještě bych tu "samoopravu" zvažoval - jinak ti moc děkuju za snahu.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fdh
Příspěvky: 88
Registrován: 27 úno 2011, 01:00

#8 Příspěvek od fdh »

kokun píše:Oprašuji toto staré vlákno - sám jsem v tomto oboru lama :cry:

Mám rovněž prasklý řemen - tady lze typu krásně odečíst: EL 1108 J5 :!:
- předpokládám: EL - nevím co označuje (ale existuje i typ bez toho EL - jen 1108 J5 - neznáte někdo, čím se od sebe liší?) .... 1108 - bude jeho délka (obvod) .... J5 - klínový řemen vícedrážkový, řada J (v tomto případě 5-ti drážkový).

Není problém jej přes NET objednat - ale poněvadž pračka má již dost let (jinak je s ní velká spokojenost - i první pračku jsme měli Philco - tuším W40A) a má již něco naběháno, tj. - je už dost hlučná (hl. za vyšších otáček - při odstřeďování).
Předpokládám, že by nebylo od věci vyměnit ložiska bubnu.
Přední ložisko (od řemenice) je docela přístupné a již jsem ho jednou měnil. Zato zadní se bez kompl. demontáže bubnu (ven z vany) neobejde - proto bych potřeboval ten typ ložiska znát dopředu - abych si ho předem zajistil, než to rozeberu (ložiska chci objednat právě s tím řemenem).

Proto dotaz tady: Nemá někdo (nezná odkaz na NETu) k dispozici servismanuál od tohoto typu Philco TL 843, abych vyčetl ten typ ložiska a eventuelně zjistil postup demontáže :?:
Mně se ho nepodařilo nikde na NETu najít (a to si myslím, že v hledání úplná lama nejsem) :cry:
Předem děkuji (i za příp. rady, jak postupovat při demontáži).
řemen EL je pružnější oproti bez EL, takže může být o něco kratší než stejný řemen se stejným označením, ale dokáže se víc našponovat...

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#9 Příspěvek od Osmdesat »

Kamarádce se pokazila tahle pračka. Praskl řemen, během své havárie ulomil vývod topného tělesa a odpojil konektor motoru. :o
Tak jsem při hledání správného řemene narazil na toto vlákno.
Nápisy na řemenu jsou sedřené, ale podle rozteče drážek (1,6 mm) a tloušťky (3 mm) je to řada H, buď H6 nebo H7. Ono je to celkem jedno, řemenice na motoru má vysoustruženo těch drážek pro jistotu víc. Obvod souhlasí, je to cca 1110 mm. Šířka řemenu 11 mm.
To jen, kdyby to někoho zajímalo, i když dnes už asi ne. Asi to nebude s těmi řemeny jednoznačné a nejspíš stejný model byl v průběhu výroby osazován jiným motorem nebo motorem s jinou řemenicí.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“