SPT16 NS660 otáčky

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
veselka
Příspěvky: 8
Registrován: 14 čer 2006, 02:00

SPT16 NS660 otáčky

#1 Příspěvek od veselka »

Dobrý den ,chtěl jsem se zeptat jestli se někdo nesetkal s podoným úkazem jako já.U stroje SPT se občas změní smysl nebo velikost otáček vřetena.Systém nehlásí žádnou chybu.Výskyt chyby 1x až 4x za den,někdy dokáže stroj pracovat i dva dny bez chyby.Systém nemá jednotku GT11 pro otáčky. :?

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

Já jsem se s tímhle strojem jako uživatel nesetkal. Ale o NS660 jsem se trochu otřel, ten řídicí systém je tak 30 let starý a je otázka, v jakém je teď stavu (jak dlouho se ta závada projevuje?). Kde by ta závada mohla vznikat? V řídicím systému, v připojeném rozhraní (programovatelný automat, reléová skříň?)?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
veselka
Příspěvky: 8
Registrován: 14 čer 2006, 02:00

#3 Příspěvek od veselka »

Závada se projevuje asi 2 měsíce,akorád čím dál častěji.Dnes jsem si doplnil částečně vdělání.U tohoto systému se řídí otáčky binárně(spojkama),takže informace o velikosti a směru se předává do automatu(NS915).Dnes jsem vyměnil obě CB-01(2000,3000) a výstupní OS-04 na stykače.Zatím dobrý uvidíme :roll:

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#4 Příspěvek od tonyab »

Už jsem SPT dlouho neopravoval, ale myslím si, že pravděpodobně bude závada v otáčkovém servu, někde v obvodech řízení. Hlavně bych se podíval na tacho a obvody s ním spojené. Bez GT11 je to bez zpětné vazby od odměřování? Snad k tomu máš aspoň manuál, už si to moc z hlavy nepamatuju.
Pokud to dělá občas, tak je to neštěstí, asi zbývá jen "karetní mariáš" :D

Zdarec, T

Uživatelský avatar
veselka
Příspěvky: 8
Registrován: 14 čer 2006, 02:00

#5 Příspěvek od veselka »

A je vyhráno.V "karetním mariáši" zvítězila CB - 01 (2000,5000). :D

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“