Hladam navod na tester ethernet kablov

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
misojogi
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2007, 02:00

Hladam navod na tester ethernet kablov

#1 Příspěvek od misojogi »

viem za sa da kupit (cca 2000Sk), ale myslim si ze spravit by sa mal dat lacnejsie

Uživatelský avatar
istrasil
Příspěvky: 71
Registrován: 30 črc 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od istrasil »

Primitivní tester (vodivé-nevodivé) se dá koupit za tři až čtyři stovky, to asi nemá smysl stavět (i když já jeden domorobo mám, z nouze zbastlený v sobotu v noci, do kšeftu daleko a bez netu jsem se necítil jak člověk:) - klidně vyštrachám výkres i firmware, mám v tom nějakou picku).

Ty prodávané - třeba: http://www.okcomputers.cz/full-ethernet ... y/d-53584/

Pořádný tester, který měří i VF vlastnosti, asi taky doma na koleně neuděláš. A za dva tisíce určitě nekoupíš...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladam navod na tester ethernet kablov

#3 Příspěvek od jef111 »

Tak to by myslím nebyl problém postavit nějakou mašinku třeba s Atmelem nebo jiným MCU, však pokud nějaký návod najdeš, bude nejspíš založen na něčem takovém. Jen je problém se softwarem, který jen tak zadarmo nebo aspoň lacino neseženeš. Po elektronické stránce Ti klidně zfleku nakreslím schéma, jenže bez SW s tím nepohneš.
Já o žádném konkrétním návodu zatím nevím.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

a na testovanie potrrebuješ vysielač ale aj prijímač.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Jindra2 »

Dva konektory, 8pólový přepínač, 8 svítivých diod, 1odpor a nějaký externí zdroj. Na jednom konci kabelu svítivé diody, na druhý přes přepínač napětí přes odpor. Skoro zadarmo a pro zjištění vodivosti nebo zkratu stačí.
Jindra

Uživatelský avatar
istrasil
Příspěvky: 71
Registrován: 30 črc 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od istrasil »

Schéma a DPS na jednoho primitiva s PICem i soft vám sem večer hodím, až se vrátím z dílny ve firmě do dílny doma:)... ale fakt to nemá smysl stavět, tohle se kupuje.

Uživatelský avatar
ranik
Příspěvky: 26
Registrován: 22 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od ranik »

Podívej se na tyto stránky snad ti to pomůže :arrow: http://www.tosi.cz/elektro.html

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Něco podobnýho jsem i opravoval, byla tam CMOS 4017 + 4 ledky jako vysílač a na "druhým konci" jako přijímač krabička jen se 4 ledkama.

Člověk by netušil, co se na tak jednoduchým krámu může polámat, ale odcházely i LED, i 4017. Tuším, že byly buzený natvrdo bez odporů z té 4017.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

ranik píše:Podívej se na tyto stránky snad ti to pomůže :arrow: http://www.tosi.cz/elektro.html
Stavet se to po financni strance fakt nevyplati, ja to delal vicemene proto, ze jsem se chtel naucit delat s mikrokontrolery. Na druhou stranu radost z toho, ze to funguje ty financni a casovy naroky vyvazi.

Uživatelský avatar
istrasil
Příspěvky: 71
Registrován: 30 črc 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od istrasil »

Jo, na to moje jsem si okopcil schema od tosi.cz (budu presnejsi, jeden clovek po mne chtel, abych mu to prekreslil do Eaglu a nakreslil desku), ale misto tlacitka tam mam spinac, ktery ve stisknutem stavu prepina poradi buzeni vodicu tak, aby bezici svetlo (jediny rezim toho meho) bezelo spravne pro prekrizeny kabel.

Dal jsem dokumentaci na web: www.strasil.net/temp/utptest.zip

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#11 Příspěvek od jopein »


Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“