Nejdou odstranit oddíly na HDD je zakázaný přístup do MBR

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

Nejdou odstranit oddíly na HDD je zakázaný přístup do MBR

#1 Příspěvek od PCman »

Mám HDD který má zablokovanou MBR a nevím jak MBR přepsta.Tady jsem to rozebíral http://www.zive.cz/Poradna/problem-z-od ... tanswers=1
tak abych to všechno nepsal znovu.Pokud někdo ví co s tím budu vděčný.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Ja bych zkusil Advanced EFDisk: http://www.aefdisk.com/ udelas bootovaci disketu, nahrajes to tam a spustis s parametrem /delall Me se zatim vsechno s tim softikem povedlo.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#3 Příspěvek od PCman »

Tak jsem to taky skusil zadal jsem aedisk/mbr nebo delall tak to stejně vyhodilo error že nemůže zapisovat do MBR takže zase nic.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

To vypada na vadny nulty sektor, takze jakakoliv zmena se neuskutecni. Radili ti vse mozne, ja mel pozitivni vysledky s "HDD Regenerator 1.51", ale ani ten vse nespasi.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#5 Příspěvek od PCman »

To jsem taky skoušel i HDAT2 ale oba softy pracují pouze s druhým oddílem.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#6 Příspěvek od PCman »

Tak né spustil jsem znovu HDD regenerator a naskočilo mi velikost 76GB nechám ho proběhnout a uvidím.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#7 Příspěvek od miroja »

PCman píše:Tak né spustil jsem znovu HDD regenerator a naskočilo mi velikost 76GB nechám ho proběhnout a uvidím.
No radsej sa moc netes. Stalo sa mi, ze aj ked Regenerator vsetko opravil a disk sa tvaril OK, po kratkom case sa problem zopakoval. Mozno u Teba tiez nie je problem so zamknutym ale vadnym MBR.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

miroja píše:
PCman píše:Tak né spustil jsem znovu HDD regenerator a naskočilo mi velikost 76GB nechám ho proběhnout a uvidím.
No radsej sa moc netes. Stalo sa mi, ze aj ked Regenerator vsetko opravil a disk sa tvaril OK, po kratkom case sa problem zopakoval. Mozno u Teba tiez nie je problem so zamknutym ale vadnym MBR.
nj,ale zato potom nemuze HDDRegenerator,ale bad sektory...neco opravi,ale po case se objevi znovu...reklamace disku,nebo ty sektory natrvalo zamknout(oznacit),aby je system nepouzival

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#9 Příspěvek od PCman »

Tak jsem to projel našel pouze dva vadné sektory pprvní na 25GB a druhý 35GB takže v tom problém nebude.Mám doma HDD 3.5 který měl asi 300 vadných sektorů Regenerátor všechny opravil potom jsem to projel zero fil a HDD jede už rok v pohodě.Ale tento disk má jiný problém zkoušel jsem distribuci linuxu co mi poradily na živě a ten pokud jsem chtěl pracovat s oddíly tak po mě požedoval heslo takže problém je tady a heslo neznám.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Radix »

Jaké jsi měl distro Linuxu? Pokoušel ses na ten disk dostat z LiveCD?
Když vstupuješ do systému, Linux vždy chce heslo, ale to je tvoje heslo, které jsi zadal při instalaci.
V LiveCd je většinou univerzální heslo guest nebo root.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#11 Příspěvek od PCman »

S linuxem moc zkušeností nemám ale o tom hesle v linuxech vím.Použil jsem live CD inside security a zrovna na tuto distribuci heslo není tak jako na jiných linuxech při instalaci.Tento linux mi normálně najel a tam jsou různé utility na práci s HDD oddíly a MBR tak jsem zkoušel různé věci ale když jsem dal myslím smazat nebo přepsat MBR tak po mě chtěl heslo pro přístup do MBR.Zkusil jsem nevyplňovat nic a odentrovat ale napsal mi že to je špatné heslo.Bavil jsem se s panem Stanislavem Chromým který vydal knihu "opravy vadných sektorů pevných disků" kterou jsem si koupil a ten mi napsal že pokud dám v utylitě třeba od segate zero fil a hned se to kousne tak jsou oddíly zaheslované.Že už se s tím taky setkal a prý na to jsou nějaké universální hesla přímo od výrobce disků pokud ho někdo nezměnil ale já neznám ani universální.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#12 Příspěvek od Radix »

Mám trochu podobný problém. Mám disk na kterém jsou WXP, ale nějak se poškodil NTLDR a disk nejde spustit. Prý to jde opravit jen s použitím instalačního CD, to ale nemám (používám Linux).

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#13 Příspěvek od PCman »

Pokud používáš linux tak jak ti může chybět spouštěcí soubor od WIN.Tento problém odstraníš jen s instalačním CD a jak na to je popsané na netu.Kdybych měl takový problém to bych si pískal :lol:

pepik9

Re: Nejdou odstranit oddíly na HDD je zakázaný pøístup do MB

#14 Příspěvek od pepik9 »

A jak radili: www.hitachigst.com ... Je tam Drive Fitness Test, ma volbu : Erase Boot Sector.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#15 Příspěvek od PCman »

Tak jsem zkusil i smazat MBR i celý disk přes tuto utilitu ale vždycky stejná chyba Failure code:0x75-Defective Device.Component Failure.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“