Jak rozhejbat kleště kombinačky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#16 Příspěvek od weed_smoker »

Všecko dělám konkorem.WD po čase natáhne vodu,sádlo taky,nafta omastí i vše kolem a petrolej smrdí.Pokud je to rezatý domrtě,tak nejdřív odrezovač,pak benzín/ředidlo a konkor až nakonec.Napoprvé jsem nic pořádně nerozhejbal,spíš tak na 5x a pak už OK.Chce to vytrvalost trpělivost a někde i sílu.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

Malý OT- vždy když uvidím název tohohle tematu, tak to napřed přečtu jako "Jak rozjeb.t kleště kombinačky"
:-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Já za to přeci nemůžu, že furt myslíš jen na to jedno :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#19 Příspěvek od elektrosvit »

Rozj*bat kombinačky by byl asi problém... :lol:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#20 Příspěvek od jandu »

Mám veľmi dobré skúsenosti s vodou. Ano, obyčajná voda. Vložiť do vody na deň-dva.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#21 Příspěvek od warp »



Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#22 Příspěvek od elektrosvit »

Já našel jedny při vyvážení chlívku dokonale zalisované do vrstvy sedimentů, po jejichž složení bych radši ani nepátral. :) Jestli je najdu v hromadě železa, asi je zkusím rozhýbat.

Ožvýkané štípací části a ožužlané vroubkování čelistí jsem viděl, rozviklané nikdy.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#23 Příspěvek od jandu »

To sharp :
Starý lesenari keď nevedeli uvoľniť skutkové spoje, dávali ich do vody, alebo nejakú dobu polievali vodou. Starí ľudia to poznajú - od vody hrdza navlhne a pustí.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#24 Příspěvek od mtajovsky »

Celeron píše:Ekkáre, to tvoje ohřejvání asi moc fungovat nebude. Je to obojí stejnej matroš se stejnou roztažností a teplotou. Jó to kdyby bylo železo a hlína a nebo dokonce pouze nahřátá hlína či mosaz, to jde do sebe samo.
Ale bude. Ohřívání je běžná metoda pro uvolňování čepů, kolíků, per nebo ložisek. A většinou je možnost více nahřát ten vnější díl, u těch kleští by to byla příslušná polovina.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

A navíc - u kleští jsou čelisti VŽDYCKY z jinýho druhu matroše než z jakýho je čep. Čelisti jsou obvykle kalitelný a často i skutečně zakalený jsou, zatímco čep je kvůli potřebě rozlisovat volnej konec udělanej z matroše mnohem měkčího, určitě popuštěnýho, mnohdy i samotným složením úplně jinýho (jiná třída oceli). Jednoduchá zkouška - vem důlčík a zkus stejně velkou silou klepnout do středu čepu kleští a do čelisti bezprostředně vedle toho čepu - případně i do místa rýhování na samotný čelisti v úchopovací části. Hloubka/průměr důlku jsou nepřímo úměrný tvrdosti matroše, to doufám víš ... ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od workhard »

Hlavně čep nabyde teplem rozhodně méně, než kruhová čelist okolo.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: Hloubka/průměr důlku jsou nepřímo úměrný tvrdosti matroše, to doufám víš ... ...
Hmm, zkouška kuličkou podle páně Brinella a nebo hrotem dle páně Rockwella, to mi něco říká už od 15 let z hodin mechanický technologie. :)

Jinak to už pánové proboha neřešte, už na minulý stránce jsem psal, že kombinačky chodí na cvrnknutí. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Neboj, Jirko - já to napsal spíš jen jako potvrzení toho postu s ohříváním na vařiči apod. Jsou tady lidi, který potřebujou mlátit po palici častějc a mnohem důraznějc - máme dost jiný práce než se dohadovat o kombinačkách
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tally ho !!!!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#29 Příspěvek od weed_smoker »

elektrosvit píše:Rozj*bat kombinačky by byl asi problém... :lol:
Takhle jednou kolega zapomněl vzít na montáž žehličku a tahal jima nožovku 315A.Omylem škrtnul i o sousední a kombinačky rozj**** natošup :D

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#30 Příspěvek od elektrosvit »

To už je extrém :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“