Radiomagnetofon Sound 4003 - oprava magnetofonu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Radiomagnetofon Sound 4003 - oprava magnetofonu

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím,

dávám do pořádku tento radiomagnetofon. Rádio už mi hraje na všech vlnových rozsazích ale magnetofon skoro nenavijí a tak pásku váleček tlačí do kazety a po chvilce ven, to způsobuje ztvrdlé gumové obložení mezikola které proti hřídeli prokluzuje.

Vnější průměr 14mm, výška 2mm, kde bych tento gumový kroužek mohl koupit? Zatím jsem to obložení z toho kolečka nesundaval a tak nevím vnitřní průměr.
Dále bych potřeboval koupit gumové zavěšení motorku které se už také rozpadlo.

Vím, že nějaké díly mají v AME ale tam sem našel pouze řemínek.

Díky.
Přílohy
photo_1502872427215.jpg
Gumové obložení 2.
(89.85 KiB) Staženo 215 x
photo_1502830048148.jpg
Gumové zavěšení motorku.
(82.28 KiB) Staženo 182 x
20170816_121555.jpg
Celá mechanika.
(176.57 KiB) Staženo 215 x
20170815_221548.jpg
Gumové obložení.
(69.32 KiB) Staženo 195 x

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od CZJKP1 »

Opraveno.

Na gumové zavěšení motorku jsem použil staré, avšak nepoužité gumové průchodky, co se dávaly do plechových panelů pro vývod vodičů nebo kabílků.

Původní ztvrdlé gumové obložení se při sundávání z kolečka jak jsem se obával rozpadlo.
Nové jsem napodruhé vysekl z nějaké gumy přibližně stejné tloušťky (co jsem našel u táty v garáži) výsečníkem přijatelně rovně, potom dozabrousil mírné nerovnosti pilníkem. Nové gumové obložení vyšlo o několik málo desetin milimetru větší, ale neprokluzuje a při přehrávání a reprodukci nic nežádoucího není patrné, konstantní posun zajišťuje stejně váleček kde je setrvačník. Jestli toto obložení bude trvanlivé dobudoucna anebo se rychle opotřebí ukáže jedině čas, ale já stejně magnetofon skoro nepoužívám a zprovoznil jsem ho jen proto, že na mne kvalitním dojmem zapůsobila použitá mechanika.

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od beaumonty »

Používám vodovodní o kroužky. Maximálně jemně obrousím, aby to nebylo tak hladké. Podobné mechaniky měly i modely JVC, nebo i u nás za koruny dostupné magnetofony Monaco / Transylvania / Asahi.
Kamarád se pokoušel to vyseknout, ale ta guma uhne a ten výsek je šikmý. Zkoušel jsem to obrousit, ale bylo to časově náročné a stejně nic moc.
Přílohy
Fotografie0853.jpg
(49.72 KiB) Staženo 163 x

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od beaumonty »

Jen pro info:
V mechanikách SHARP, např. GF 555, odchází ten gumový váleček, nasazený na hřídeli, důležitý pro přehrávání. Přístroj přetáčí, ale nepřehrává. V rybářských potřebách jsem sehnal gumové válečky, které přibrousím, zvětším díru a hraju. Sáček za cca 18kč.
Přílohy
Fotografie0854.jpg
(62.73 KiB) Staženo 164 x

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#5 Příspěvek od starecd »

beaumonty: byl si rychlejší s těmi kroužky, válečky jsem zatím v žádné mechanice neviděl, ale viděl jsem je někde na webu. Šlo by to vyseknout, ale spíš na sloupové vrtačce na malé otáčky, jen je s tím pěkná dr**čka, aby byl soustředné.

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od beaumonty »

já to na vrtačce dělal, ale s nevalným výsledkem.
Sharpovou mechaniku nalezneš zde:

http://magnitolia.blogspot.cz/2012/03/s ... -9191.html

pod hřídelí vidíš kovový válec a v něm je schovaný ten váleček, který při play točí bílou kladkou. Bez toho nehraješ.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“