Čím přehrávat YouTube?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#31 Příspěvek od Standa99 »

Neniu píše:.....o lidi se starými stroji nestojí a ať se jdeme bodnout.....
Jenže tohle samé je i na YT, chceš vstřebávat obsah, který pohání moderní kodeky (VP9) se starým strojkem. To že ti nějaký přehrávač něco zvládne s akcelerací přes CPU, kde navíc tu výstupní kvalitu obrazu (podle vytížení CPU) musí degradovat a ty jsi z toho ještě nadšený, je trochu divné. Ty staré strojky vznikly v době Xvidu, stačí si stáhnout např. stejný film v Xvidu + H264(5) (kterou bude akcelerovat GPU), kde ten rozdíl uvidíš, že bude závratný.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od jova1 »

když už je tu řeč o kodecích, XPéčkách a videích, nemohl by mi někdo poradit s tímto: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 535#897535

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#33 Příspěvek od xsc »

Neniu píše:To není úplně pravda, nebo o tom moje XP neví a aktualizaci si stále v klidu a pohodě stahují.
Standardně nastavené XP stáhnou akorát jednou za měsíc "nástroj pro odstranění škodlivého SW". Jinak jen pokud se MS rozhodne - viz update na WannaCry. Ale XP nastavené jako POSReady budou dostávat bezpečnostní aktualizace ještě 2 roky.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#34 Příspěvek od Osmdesat »

Problém bych viděl ve zpackané implementaci html5 v prohlížečích. Stáhnu-li si dané video z youtubu a spustím-li ho v nějakém normálním přehrávači (vlc, media player classic), hraje plynule i na starším železe.
Prohlížeče používají nějaký interní přehrávač videa, který nejspíš nefunguje optimálně. Principiálně jde o to, nahradit tento vnitřní přehrávač přehrávačem normálním.
Existuje rozšiřující skript, který nahradí vnitřní přehrávač pluginem vlc media playeru (musí být tedy tento přehrávač nainstalovaný).
https://gist.github.com/tiffany352/7266437

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#35 Příspěvek od weed_smoker »

Osvědčená kombinace Freerapid Downloader + VLC.Tak 5 let jsem ANI JEDNO YT VIDEO neviděl na jejich webu,jenom zkopíruju URL než zavřu panel s videem,dám do downloaderu a přehraju ve VLC.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#36 Příspěvek od Achab »

xsc píše:XP nastavené jako POSReady budou dostávat bezpečnostní aktualizace ještě 2 roky.
Před týdnem jsem dělal reinstal na čisté SP3 a aktualizace zakázal. Na funkčnosti žádný rozdíl, spíš se mi jeví bez těch dodatečných záplat rychlejší. Na antivir jsem se taky vykašlal, v mém případě asi zbytečná zátěž. Za pět let žádný záchyt, přesto jsem stejně dvakrát chytil vir. Přístup na nebezpečné stránky nakonec většinou blokoval i Firefox.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#37 Příspěvek od masar »

weed_smoker píše:Osvědčená kombinace Freerapid Downloader + VLC.Tak 5 let jsem ANI JEDNO YT VIDEO neviděl na jejich webu,jenom zkopíruju URL než zavřu panel s videem,dám do downloaderu a přehraju ve VLC.
To je vhodné řešení pouze v případě, že se jedná o video, které chci vidět a znám dopředu jeho obsah (třeba z jeho názvu). Pokud hledám video podle jeho obsahu, je to nevhodné. :wink:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#38 Příspěvek od xsc »

Achab píše:Před týdnem jsem dělal reinstal na čisté SP3 a aktualizace zakázal. Na funkčnosti žádný rozdíl, spíš se mi jeví bez těch dodatečných záplat rychlejší. Na antivir jsem se taky vykašlal, v mém případě asi zbytečná zátěž. Za pět let žádný záchyt, přesto jsem stejně dvakrát chytil vir. Přístup na nebezpečné stránky nakonec většinou blokoval i Firefox.
To jde udělat, pokud jsou ty XP někde uvnitř za FW. Po SP3 již bylo několik děr, kdy lze XP prostřelit po síti přímo bez vědomí uživatele, naposledy WannaCry.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vir WannaCry by měl hlavně lidi naučit, že mají spolehlivě zálohovat data. Podobných virů už pár bylo, a stejně je to lidstvo nepoučitelné...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#40 Příspěvek od Achab »

Záplata proti WannaCry je jediná kterou jsem instaloval, měl jsem ji náhodou uloženou. Jistě bude pár kritických které je vhodné instalovat, ale které konrétně na to není jednotný názor.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Habesan »

Lidi už se naučili, že jim na těch datech nezáleží zas tak moc, jak někdy tvrdí v prvních minutách.

Stejně je zajímavý, že se na ten exploit přišlo až po 15 letech a nepřišel na to nikdo v Microsoftu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak ono to asi je tím, že se "uvolnilo" do světa pár scriptů z NSA...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
dj-bobr
Příspěvky: 12
Registrován: 06 bře 2010, 01:00

#43 Příspěvek od dj-bobr »

Jen tak čistě pro úplnost, co jsem to tu tak pročetl - až XPčkáři zjistí, že je Firefox nadále nehodlá podporovat, dávám na vědomí existenci browseru Pale Moon, což je úmyslně "staromódní" fork Firefoxu pro konzervativnější uživatelstvo.
Flash v něm jede a i to HTML5 na YT se dá. (Lenovo T60)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#44 Příspěvek od Achab »

Jestli nevyjde nastejno instalovat zrovna starší verzi Firefoxu - podle některých diskusí není v rychlosti žádný rozdíl.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od PotPalo »

Teraz som skúsil ten Pale Moon na Toshibe, ale nieje to bohviečo, ide iba 360p. Hneď som skúsil aj Operu 36, tam už je viac možností. Na 720p ide CPU na 70% (Core2Duo 2GHz, grafika Intel 965). Na ThinkPade T60 ide pri 720p CPU na 100% (Core2Duo 2,16GHz, grafika Intel 945).

SMPlayer+SMTube som na Toshibe skúsil tiež, ale youtube tam nejde, je to nejaká iná stránka s videami (keď prejdem na YT, tak sa tam video nedá spustiť, ostane zrnenie s nejakou chybou). Inak videá idú pekne, CPU na 12%, ale nikde som nenašiel nastavovanie kvality.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“