Klidový proud cb Danita 440.

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

Klidový proud cb Danita 440.

#1 Příspěvek od Dragoniac »

Asi sem...?
Zdravím. Dostala se mi do pazour Danita 440. Asi bych měl předem říct, že jsem nikdy takovou věc neviděl a anténa a mikrofon zůstaly kdesi u majitele v autě, takže vyzkouším kulový. Tak, předchozímu "opraváři" se povedlo znefunkčnit ovládací panel a odpálit koncák pro repráky. Po výměně toho TDAčka a jednoho 150R odporu se se mnou vysílačka začala bavit a už do ní neteče v klidu půlampér, ale 180 - 200mA. A já teď právě nemám ánung, jestli je to dobře, nebo jestli tam je v pytli ještě něco, podle prstoměru tam nikde nic nehřeje. Za odpovědi dík, nerad bych poslal zpátky načatý CBčko :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jo, u malýho "šuplíku" je takovej odběr ve stavu "PŘÍJEM" obvyklej, zkus ho ještě snížit zavřením squelchu - šumový brány (tím odbudíš doteď šumem buzenej ten nf výstup a odběr ještě víc klesne). Normálně se počítávalo, že odběr při příjmu u takový stanice bude pod 0,5A, obvykle cca 300mA. Při vysílání samozřejmě příslušně víc - s ohledem na odběr koncovýho stupně a tehdá možný nastavení AM nebo FM (na AM omezenej výstupní výkon 1W, na FM se mohlo "zendit" až 4W výkonu, samozřejmě kde kdo do (_!_) díru měl, koupil si od talošskejch tiráků nebo i na inzerát nelegální vf zesilovač = "topení" přímo označenej "for CB" a "zendil" klidně 300W do antény, až se lidem okolo dělalaly na obrazovkách televizí moaré pruhy ... dnes už je povolenej jen ten FM provoz).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#3 Příspěvek od Dragoniac »

Tak tohle ještě bude krušný, zapájel jsem tam zpátky ten repráček ve víku a on nedělá vůbec nic. Žádnej šum, jen hluboký ticho... Existuje šance to vyzkoušet bez antény, aby tam bylo něco slyšet? A děkuju.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od nekmil »

Mám tu někde zahrabanou stanici "Formel 1" což je něco podobného.
Odběr v klidu nějakých 200mA je celkem normální.
Schéma máš ?
http://www.cbradio.cz/doc/Danita/440/schema.jpg

Přijímat se dá i na "kus drátu" ale doufám, že Tě nenapadne zaklíčovat s tím drátem místo antény, ale jak jsi psal tak nemáš mikrofon s tlačítkem.

Prostuduj si schéma.

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#5 Příspěvek od Dragoniac »

Podle schématu jsem jel celou tu dobu. S kusem drátu to teď trápím, a taky nic. Nechytí se ani scan, ani manuální ladění. Pokračuju v krasojízdě, ale kde mám teď začít, to netuším. Kdo ví, co tam ten doveda ještě oddělal.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Na náhražkovej příjem by měl stačit asi metr a půl až dva metry drátu na prasáka zastrčenýho do vnitřní zdířky anténního konektoru - měl by se objevit šum, možná i nějakej blízkej "cimbálovej veterán", kterej ještě na jedenáctimetru vydržel a nevyhodil zařízení do kontejneru ASEKOLu ... V paneláku hodně přidá i uzemnění kostry stanice = obalu anténního konektoru na topení nebo jinou část spolehlivě spojenou se zemí - NE NA OCHRANNEJ KOLÍK ZÁSUVEK, TY JSOU POŘÁD JEŠTĚ MOC ČASTO ZAPOJENÝ V SOUSTAVĚ TN-C A NA KOLÍKU JE PLNEJ ÚBYTEK NAPĚTÍ NA ZPĚTNÝM VODIČI!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od nekmil »

TDA2003 žije ? displej svítí ?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Vytáhl jsem ti D440 z regálu, připojil na autobaterku. Anténa magnetka prut asi 130 cm.
Když je SQL vlevo (vypnutej) a hlasitost na minimu tak žere 210mA. Když osolím hlasitost tak ten bordel na K9 bere 330mA. Při zaklíčování 1,26A. Nikde na pásmu ani noha. To žvanění počátku 90-tých let je už dávno fuč.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#9 Příspěvek od Dragoniac »

Displej svítí, u TDAčka mám pochybnosti, protože že by to nešumělo VŮBEC, to je sakra divný. Ty io šuměj samy o sobě, že jo, tak buď tam nejde napájení, nebo nevím. Samotný TDA jsem dával nový. Zejtra si tu nf část proklepnu i přes tónovej generátor, teď toho mám po pětidenní vodácký Ohři plný brejle.

EKKAR > no, to je správná připomínka, to mě nenapadlo. V bytě jsem sice tahal TN-S, ale přívod je TN-C, takže radši ne... S dvoumetrem drátu místo antény rovněž nic, zemnit jsem ještě to nezkoušel, ale jak říkám, zejtra, pro dnešek mám dost. Zatím díky.

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#10 Příspěvek od Pavel1953 »

U většiny cymbálů musí být připojený mikrofon. Je tam klema.
P.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#11 Příspěvek od patrikvarga »

Dobre píšeš. Repro nemá minus.
Přílohy
440.png
(7.99 KiB) Staženo 195 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#12 Příspěvek od ok1hga »

a neměl by tam být obyčejný pětikolík ?
. . . nemáš v šuplíku ?

mikrofon a klíčování se zapíná přepínačem, který v klidové poloze spíná reprák se zemí . . . viz schema

a jen na okraj, prvně než se zeptáš a založíš nové vlákno . . .
. . . hledal jsi na bastlirně ?

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=63420

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#13 Příspěvek od Dragoniac »

Chlapi, ono to asi funguje. Na 16. a 34. kanálu "letí vrtulník", chrastí to a na bargrafu svítí u 16. kanálu čtyři červený LED a na 34. dvě. Zkoušeno s třímetrem drátu hozeným na lustr a ukostřením na topení. Ta propojka do konektoru mě vůbec nenapadla, já tomu ani moc nevěnoval pozornost (a taky přepnout přepínač na "CB", že jo). Tak ještě jednou díky.

OK1HGA > Starožitností tu mám dost, ale pětikolík fakt nevyhrabu :)
Na tohle vlákno jsem koukal, ale o tom kliďáku nikde ani slovo, ani tady: http://www.cbradio.cz/doc/Danita/440/info.pdf ne. To jsem chtěl vědět hlavně, ale netušil jsem, že se to tak zvrtne.

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#14 Příspěvek od Pavel1953 »

OK.
P.

Zamčeno

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“