BAD POOL CALLER

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

BAD POOL CALLER

#1 Příspěvek od Krakis »

Ahoj všem,tak mě poslední dva měsíce skáče tak jednou týdně
blue screen s touto hláškou.Bohužel poslední týden je to už tak třikrát denně.
Nic nového jsem neinstaloval,kromě Win Thrusteru,ale to až po té,
co se to začlo dít častěji.Podle jiných fór jsem zkontroloval disky,ramky a vyčistil comp několika programy,které používám už léta.Projel jsem to i antivirem-mám ESS 10 nastavený na nejvyšší možné zabezpečení a nic.
Někde jsem taky četl,že za to může nějaká aktualizace a tak se chci zeptat,jestli s tím nemáte někdo zkušenost,případně číslo té vadné akt.,abych neodinstalovával všechny za poslední dva měsíce.
Jo a jinak mám Win 10 Home/64bit,ver.1703.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#2 Příspěvek od ace_ventura »

Zkus načíst minidumpy programem BlueScreenView - poskytne detailnější informace http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
nebo
pokud bude uloženo v centru zabezpečení :arrow: Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Zabezpečení a údržba\Sledování spolehlivosti

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#3 Příspěvek od Krakis »

Pěkný prográmek,už sice vím,co to způsobilo a kde se ten soubor nalézá,ale nevím co s tím.Jedná se o systémový ovladač ndis.sys,který je ve složce Windows32/drivers.Selským rozumem mě napadá ho přeinstalovat z instalačky Win 10,ale nevím jak.Nebo to má jiné řešení a je to blbost ?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Samotný ndis.sys asi nakopnutý nebude, navíc není problém si ho zkontrolovat přes CRC s jinými wokny nebo rozbalenou instalačkou. Je to obecný ovladač pro síťová zařízení, takže problém by mohla způsobovat síťovka nebo její ovladač. A nebo taky něco zcela jiného, jak je ve woknech zvykem :-)
Zkusil bych, zda modrá smrt nastane se zakázanou síťovou kartou. Taky bych se podíval, jaké chyby se vyskytují v prohlížeči událostí (event vieweru).

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#5 Příspěvek od ace_ventura »

Žádné další ovladače *.sys nebyly zmíněny? Většinou jsou přiřazeny další přímo od výrobců zařízení. Nejčastěji to způsobují ovladače LAN, WLAN nebo WWAN.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#6 Příspěvek od Krakis »

Ahoj chlapy,tak posílám výpis.Ještě tam byli nějaké problémy s tcpip.sys a kernel.Jinak ovladače se mi aktualizují automaticky jednou týdně přes Driver Booster 4,který používám taky dlouho a nikdy žádný problém.Na ty systémové to samozřejmě neni,ale třeba na router ano.Mám Comtrend VR 3031eu připojený přes LAN na O2,síťovku Rivet Networks Killer ™ E2201 LAN čip (10/100/1000 Mbit) na desce GA-970-Gaming.Je pravda,že mi to vždy spadne když jsem na netu,takže problém bude někde kolem připojení.Už jsem se také setkal s tím,že nový ovladač dělal problémy a dal jsem zpátky starý,ale který je to tentokrát ? Router,síťovka nebo systémový ?
Přílohy
Snímek obrazovky (2).png
(237.37 KiB) Staženo 115 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Takmer na 100 % to bude ten Killer driver. Ta sietovka je obycajny Qualcomm Atheros so zmenenym ID, tak skus naistalovat "normalny" driver - napr. https://www.techpowerup.com/forums/thre ... 61.198899/

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#8 Příspěvek od Krakis »

Tak jsi měl asi pravdu.Ten Atheros jsem si stáhl jako rezervu,ale nainstaloval jsem tam původní driver z CD desky a zakázal ho aktualizovat.Zatím O.K.
takže díky.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#9 Příspěvek od Krakis »

Tak rnbw je mi líto-původní ovladač mi začal zase padat,tak jsem ho odinstaloval a dal jsem tam tam tan Atheros.Ten mi už spadnul asi 5x,takže si myslím,že síťovka to nebude.Má ještě někdo nějaký nápad ? Není to nějaká ta aktualizace ? Nic jiného už mě nenapadá.V registru jsem se nehrabal,nic novýho neinstaloval,ani v biosu jsem nebyl-prostě nevím.Padá to a padá-čím dál častěji....

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#10 Příspěvek od ace_ventura »

Na stránkách výrobce je BIOS F2, který aktualizuje tu síťovku - víc k tomu nepíšou. Zkus ho nahrát jestli máš jen F1 a pak aktuální ovladače z http://www.killernetworking.com/driver- ... ller-suite.

Nebo bych zkusil live cd Linuxu (nebo flešku) a vyzkoušet na Linuxu bez instalace...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“