Vrtání děr větších průměrů do plechu

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

Vrtání děr větších průměrů do plechu

#1 Příspěvek od Peedros »

Zdravím,

čím vrtáte do plechu otvory větších průměrů od cca Ø19 do Ø40mm? Jde mi zejména o otvory do chassis pro novalky, oktalky a občas i pro lamelovky. Používám stupňovitý vrták (stromeček), ten je fajn, ale občas se stane, že mi prostě díra ujede, popř se kousne vrták a je to pak spíš šišoid nežli kruhovitá díra. Použití stojanu na vrtačku je občas problém, pokud je plech na šasi větších rozměrů, nemám šanci díru vyvrtat, kvůli vzdálenosti osy vrtáku od osy konzole stojanu. Teď jsem objevil,že se dají koupit korunky do železa v potřebných průměrech, má s nimi někdo zkušenost? Mám zatím zkušenost pouze se stupňovitým vrtákem a výrobou děr pomocí vyvrtání děr po obvodě a vybroušením, což je časově náročné

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Pokud těch děr děláš povíc, a máš třeba i nějaké nestandardní průmery, tak se určitě vyplatí stavitelný vykružovák.
Ale u něj je stojanová vrtačka nutností.
Třeba v Unimaxu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Korunkový vrtáky používám do plastů, nebo dřeva. Do plechu ty stupňovitý, nesmí se zapomínat na mazání, spoustu lidí na to kašle. Brácha používá do nerezu výsečníky, něco jako toto.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Nedávno se to tady probíralo. Hadr to jistí.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
adamscho
Příspěvky: 105
Registrován: 22 dub 2016, 02:00
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od adamscho »

Ahoj, vyraba to Alfra . Su mechanicke aj alektricke. Len ci sa ti to cenovo oplati lebo je to dost drahe. http://www.alfra.sk/eshop/dierovanie-ro ... -277.xhtml

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

serviceman píše:Nedávno se to tady probíralo.
Peedros - proč nejprve nehledáš?
A máš tam třeba i Kruhový děrovač plechů :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Zamčeno

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“