TV technika lcd 21,6

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#16 Příspěvek od Heno »

bubaisko píše:Ako som písal elity som vymenil za nové, Ak by chyba bola závislá od nahratia potom by po vypnutí a opätovnom zapnutí nenabiehal 3-4 hodiny.
Úplne nesúhlasím... Vždy po zapnutí vznikne zvýšený nárok na prúd všetkých IO a aj panelu. Ak tento prúdový nárok neustojí niektorý klúčový DC-DC menič na doske, TV potom nenabehne ani teplý avšak po určitom čase o postupne naskočí na miliontý pokus (ale to ty z vonku neuvidíš) iba ti jedného dňa zhavaruje obsah flash a už to nenaskočí nikdy...

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#17 Příspěvek od Heno »

Nedakuj, ale poskytuj informácie čo robíš, ako robíš a aký je výsledok...

Uživatelský avatar
bubaisko
Příspěvky: 86
Registrován: 07 úno 2010, 01:00
Bydliště: Nove Mesto nad Váhom

#18 Příspěvek od bubaisko »

tak že zohnal som dosku vymenil a nič dokáže sa zapnút ale tv sa nerozbehne svieti iba podsvietenie display, preložil som flash na staru dosku a robí to iste. Predpokladám že flash je prázdna. Dá sa zohnať nová s firmwerom alebo sa da nahrať stará ?

nemá niekto serv manual?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

Tv sa dokáže zapnúť aj vypnúť cez DO?
Ak áno videl by som problém s tým, že tá doska čo si tam teraz dal má sw určený na iný typ panelu, alebo samotný panel - tcon má problém.
Skontroloval by som, či do panelu tconu ide napájanie a koľko voltov.
Podla pdf od panelu ak sa dá vygooglit by som overil, či je napájanie tconu správne, nieje totiž isté či main nemá volič napájania panelu 5V/12V formou jumperu alebo prepojky.
Ak má mať panel 5V a ty si tam bez kontroly tejto dosky zapojil ju naswitchovanú na 12V, tak si si potencialne spôsobil závadu panelu - tconu...

Uživatelský avatar
bubaisko
Příspěvky: 86
Registrován: 07 úno 2010, 01:00
Bydliště: Nove Mesto nad Váhom

#20 Příspěvek od bubaisko »

je to ok obidve dosky maju jumper na 5 V tak by to malo byť ok myslím že ta fleška bude prázdna aleb tiež nebude ok.

Uživatelský avatar
bubaisko
Příspěvky: 86
Registrován: 07 úno 2010, 01:00
Bydliště: Nove Mesto nad Váhom

#21 Příspěvek od bubaisko »

staraá fleška na obidvoch doskách sa správa rovnako ostava stále stb režim nová na obidvoch rovnako da sa zapnúť a vypnut bez menu a dalších funkcíí tv

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#22 Příspěvek od Heno »

Neviem či je tu niekto krepý... Ako vieš, že ten soft je určený pre ten panel?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“