Připojení magnetického čidla k NTB

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mprofa
Příspěvky: 14
Registrován: 29 lis 2013, 01:00

Připojení magnetického čidla k NTB

#1 Příspěvek od mprofa »

Dobrý den, mám magnetické čidlo připojené na Raspberry toto čidlo vysílá signál sepnutí do MYSQL a následně převádí na jednotky a výpočty pomocí programu (PHP). Chtěl bych to samé vytvořit na PC ale vůbec netuším jak dostat signál do NTB. Předpokládám nějaký převodník ale opravdu vůbec netuším. Najde se někdo kdo poradí popř. za úplatu vytvoří ideálně přes USB.
předem dík

Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

#2 Příspěvek od Jirka525 »

Takovým modulům se obecně říká RIO (Remote Input Output). Dělá to hodně firem. Tady je odkaz na jednu z nich. https://www.papouch.com/cz/shop/product ... uly/quido/ Na PC musí běžet SW, který vstup přečte a uloží do databáze.
Jirka

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Nebo použiješ převodník USB/RS232 (=seriový port - já používám a vřele doporučuji převodník od ASIXů).
Zapneš nějaký výstupní vývod (např. RTS) a mezi tento vývod a vstup (např. CTS) připojíš kontakt čidla.
Tím to máš zapojené po HW stránce, zbývá SW. Pro SW musíš najít v požadovaném jazyce ovladač RS232. Já používám Delphi a knihovnu Burgharda Kainky. Ale je to jen pro Delphi a VisualBasic.

Petr

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od bum »

Pro inspiraci možného jednoduchého zapojení převodniku mám něco podobného na webu v sekci VB6 v článku čítač pulsů vodoměru.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Pokud máš paralelní port a pokud se snímač jeví jen jako spínač, můžeš ho na hulváta píchnout na paralelní port a číst na takhle ozdobeným pinu stav. Takovejch se tam vejde (bez použití jakýkoliv součástky navíc) až 12.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od mtajovsky »

petrfilipi píše:Pro SW musíš najít v požadovaném jazyce ovladač RS232.
Trochu to upřesním. Je třeba v daném jazyce identifikovat možnosti a syntaxi volání operačního systému pro ovládání sériového portu. Pro Windows, například, toto volání operačního systému jsou funkce Win API pro komunikaci- viz například tady.

Jinak by to nemělo být přes USB tak složité. Může se buď použít převodník USB <-> RS232 (+ mikrokontrolér, je-li potřeba více signálů) nebo lépe přímo pomocí mikrokontroléru udělat jednoduché zařízení na USB.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“