Myčka Electrolux ESI66060XR, chyba 20

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#16 Příspěvek od pajap »

Tak asi měsíc byl klid, myčka fungovala normálně, až včera zase udělala to, co v minulém příspěvku - někde v průběhu mytí se zase vrátila na stav po zapnutí...
Už nevím, co s ní myčkou zlobivou
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#17 Příspěvek od keemo »

prijde mi to jako nejaky svevolny reset... zkontroloval bych jak je ridici deska napajena... muze tam byt srazeci svitek bez kapacity nebo blbnouci spinany zdroj

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#18 Příspěvek od pajap »

Díky za tip, napájení jako takové to nebude, myčka si při výpadku do asi 30min. pamatuje poslední "pozici" v programu, ale mohl by být problém někde kolem napájení procesoru, budu hledat...
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#19 Příspěvek od JirkaCZ »

Ahoj,

musím oživit toto téma a prosím o pomoc :(


Jde stále o myčku v popisku, má problémy s tím začít vůbec mycí cyklus.

Obvykle se to projevuje tak, že donekonečna odčerpává vodu a pak napíše chybu ,20 někdy to je chyba ,40

Dále se to projevuje tak, že někdy zůstane čerpadlo běžet stále a zhasne ovládací panel, jindy zhasne vše ale svítí jen čas mytí. Pokud ji trápím a vypínám a zapínám tak když už nakonec mýt začne tak mycí cyklus dokončí.

Může mi někdo prozradit co to je ta chyba 40 a jak vůbec postupovat, myčku už jsem měl rozebranou ale nevím už co kde pročistit :)

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#20 Příspěvek od procesor »

Môže byť blbý analógový tlakový spínač (analogue pressure switch).

“i20” code family: Draining problems
- Acoustic signal and visual alarm, depending on the appliance customisation; the programme can be
restarted.
- The level switch restore point is not reached within the time limit set.
- The time limit set starts when the drain pump is activated.
- The time limit set is reset when the drain pump stops normally.
- Time limit set: Normal 90 sec; Test cycle = 60 sec.
...
...
...
“i40” code family: analogue pressure switch
---- “i41” code
- The alarm is defined if no signal is detected from the analogue pressure switch for more than 1 sec
or if the signal is out of range.
- The programme stops and the error is displayed.

--- “i42” code
- The alarm is defined if the signal originating from the sensor is not stable enough or is out of range
for an empty appliance.
- The calibration is performed during the activation of the drain pump and immediately after to
guarantee that if the non-return valve is not sealed, the backflow of water does not corrupt the actual
calibration.


čistenie po poľsky:
Přílohy
i20-1d.jpg
(295.87 KiB) Staženo 469 x
i20-3d.jpg
(297.65 KiB) Staženo 410 x
i20-2d.jpg
(297.88 KiB) Staženo 514 x

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#21 Příspěvek od JirkaCZ »

procesore mockrát díky, před 14 dny jsem se k tomu dostal a všechno jsem to pročistil a rozebral a skutečně, vespod v labyrintu byly zbytky jakéhosi igelitu a kostí které pravděpodobně blokovali čidla nebo samotné čerpadlo...

Problém se tedy vyřešil na 100% ale vznikl další.

Zhruba týden si všímám toho že nádobí je po skončení mycího cyklu a otevření myčky totálně mokré jakobych ji otevřel uprostřed mytí a také studené. Žádné chyby už to nehlásí ale nevím jak funguje sušení a čeho se chytit :)

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#22 Příspěvek od procesor »

Jeden program je bez sušenia. Skús intenzívny.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#23 Příspěvek od JirkaCZ »

celou dobu co myčku mám používám program auto a vždycky byla myčka horká a po skončení mytí bylo nádobí suché a horké, nyní je myčka furt studená nebo jen mírně vlažná a po skončení mytí je nádobí mokré a studené.

Programy mám sušící všechny snad kromě 30 minutového :)

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#24 Příspěvek od procesor »

Schéma+-
meracie miesta...hodnoty
Přílohy
Ohrev_a_teplomerNTC.JPG
(133.97 KiB) Staženo 277 x
Heater_NTC_DryingFan.JPG
(109.11 KiB) Staženo 365 x

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#25 Příspěvek od pajap »

Mě suší všechny mycí programy, jen oplach je samozřejmě studený a mokrý. Jinak k mémi dříve popsanému problému - na desce elektroniky jsem k blokovacímu kondenzátoru smd (napájení procesoru) paralelně přiletoval keramický kondenzátor 100nF, od té doby se zatím problém neprojevil, ale nechci to zakřiknout...
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#26 Příspěvek od JirkaCZ »

Procesore, dneska jsem se dostal k rozebrání myčky ale bohužel schémata která jsi mi poslal neodpovídají mojí myčce.

Základní deska mojí myčky je tady: http://www.kselectronic.cz/wp-content/u ... -X-011.jpg

je na ní napsáno jenom 94V0 a LT C126, žádný jiný typ na ní není kromě nápisu Electrolux Cross Thecnology&Innovation - mimochodem píše se Technology ale v Číně jim to je nejspíš jedno.

Každopádně topné těleso má těch 25Ohm, to jsem změřil přes konektor a potom jsem vylučovací metodou došel k závěru že NTC thermistor bude asi někde vespod myčky a proměřil jsem jeden konektor kde jsem naměřil 7,5K což by odpovídalo ještě nižší hodnotě teploty (v obrázku je cca 5K pro 25 stupňů) než jsi mi poslal v obrázku. Mohl bys mi prosím pomoct určit kde se nachází to čidlo, případně zaslat jiné schéma odpovídající mojí desce.

Model myčky je ESI66060XR, PNC: 911426001/03, S.N:221710049, Type: 911D2162A2

Velice Děkuji :)

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#27 Příspěvek od pajap »

Já mám tu samou....
Přílohy
RJ ESI.jpg
(241 KiB) Staženo 230 x
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#28 Příspěvek od bu2520 »

mohl by to dělat Turbidity senzor, začal bych jeho očištěním, někdy na něm zůstane nečistota, ale není vyjímkou, že je vadný.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#29 Příspěvek od JirkaCZ »

ten Turbidity senzor nějakým způsobem zasahuje do vodní lázně vespodu myčky nebo je jen vložen a přes nějaké okýnko před kterým protéká voda snímá průchodnost?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#30 Příspěvek od passion »

Ako to skončilo? Mám u suseda ESF 66070 WR z rovnakou doskou a tiež všetko ide, len neohrieva vodu. Bez signalizácie chyby.
Díky.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“