Tesla CM 130

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

Tesla CM 130

#1 Příspěvek od Echotango »

Zdravím, som veľký fanušik kotučových magnetofonov, hlavne značky tesla. Chcel by som sa Vás opýtať či náhodou niekdo nemáte servisnu dokumentáciu plus manuál k tomuto prístroju?? Ja mám B 113, 115, 116 a dalšie ale k CM 130 namám žiaden. Ďakujem za každu radu a pomoc.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

CM130 je jen trochu zmodernizovaná B113 - signálové obvody i mechanická část jsou prakticky stejné, jen indikátory jsou místo mechanických LEDkové.

Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

Ja viem

#3 Příspěvek od Echotango »

chcel som mať popri danných strojoch aj ich originálnu dokumentáciu. Jedine čo mi chýba je B 4 a CM 130

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

noo.. skus dať inzerát cez Avizo.. Tam s hadam niekto nájde.

Uživatelský avatar
souba
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2005, 01:00

Re: Ja viem

#5 Příspěvek od souba »

Echotango píše:chcel som mať popri danných strojoch aj ich originálnu dokumentáciu. Jedine čo mi chýba je B 4 a CM 130
K B4 mám kopletní servisní dokumentaci.Pokud ji chceš dej vědět.

Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

remienky

#6 Příspěvek od Echotango »

taka teoreticka ("sci-fi") 8-) otazočka daju sa dajako lepiť gumove remienky, na trhu je ohromne množstvo lepidiel. Konkretne myslím trojuholnikovy čo ide od motoru. Skušali ste niekdo niečo také?? Ak áno tak prosim napište ako a čo ste pri tom použili. ďakujem

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

Re: remienky

#7 Příspěvek od jano2 »

Echotango píše:taka teoreticka ("sci-fi") 8-) otazočka daju sa dajako lepiť gumove remienky, na trhu je ohromne množstvo lepidiel. Konkretne myslím trojuholnikovy čo ide od motoru. Skušali ste niekdo niečo také?? Ak áno tak prosim napište ako a čo ste pri tom použili. ďakujem
Nemohol som zohnat taki ako tam ma byt-trojholnikovy,dal som štvorcovy a ide to myslim dobre,ked zakaznik nič nevravi.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

nie je to zly napad

#8 Příspěvek od Echotango »

ale štvorcove su tenšie takže to asi veľa nevydrži, alebo daju sa zohnať aj dajake hrubšie??

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

Re: nie je to zly napad

#9 Příspěvek od jano2 »

Echotango píše:ale štvorcove su tenšie takže to asi veľa nevydrži, alebo daju sa zohnať aj dajake hrubšie??
Daju sa zohnat,ja som našiel dobru zasobu tu: www.nowyelektronik.pl ,Bol som osobne v B.Bialej,neuveritelny sortyment.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

ok

#10 Příspěvek od Echotango »

ďakujem

Honza Brouk

Re: Tesla CM 130

#11 Příspěvek od Honza Brouk »



Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od honza637 »

CM130 jsem měl, mám nyní B73 ale můžu říct jedno- konstrukce je to teda děsná. Hlavy mají prd životnost, což je to nejhorší, mechanika je typ jednomotor ... složitost, samý plech atd. ... moc mě to nenadchlo ale jinak kotoučák je prostě kotoučák ale chce to kvalitu. Před dvěma roky jsem koupil ze švýcarska ReVox A77 půlstopý a to je jiný kafe. Obsahuje 3 motory a v podstatě žádnou mechaniku. Tam neni řemen ani jeden.
Jestli to myslíte vážně s kotoučákama do provozu, Teslu bych radši neřešil. (existují tedy i horší, Tesla na tom nejhůř nebyla)
Mimochodem sbíral jsem je a mám tu pár kousků kdyby někdo chtěl do sbírky. Mám B93, B700 monofonic a ještě další. Vzhledem k tomu že se stěhuji, budu je hledat teprve, když je někdo bude chtít:)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

nožičky

#13 Příspěvek od Echotango »

Zdravím, ako majú byť správne namontovane nožičky na radach B 115,116, CM 130,160?? majú rôznu výšku na svojich koncoch a magnetofon je tak trocha naklonený ovladacím panelom smerom nahor, alebo nadol? Mám B 116 je to tam presne naopak ako na CM 130, ako to má byť správne?

IvaW

Re: nožièky

#14 Příspěvek od IvaW »



IvaW

Re: nožièky

#15 Příspěvek od IvaW »



Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“