Co všechno může PING v kabelové síti odhalit

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Co všechno může PING v kabelové síti odhalit

#1 Příspěvek od FERYACT »

Pár dnů mi nešel internet což mi moc nevadilo.Jinak jsem na PC pracoval.Pak mi žena z vedlejší sluje přeposlala PC soubor,který čerstvě dostala.Byl jsem u providera a ten mne ujistil, že je u mne všechno v pořádku.Vím akorát že podle délky odezvy se hodnotí kvalita.Copak mohou na dálku zapnout či vypnout jeden z instalovaných PC.Sednul jsem k PC a před mýma očima zmizely vykřičníčky ukazující, které programy by chtěly připojení k internetu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

Pýˇkaz PING na 8.8.8.8 - 32 bajt… dat:
OdpovŘÔ od 8.8.8.8: bajty=32 źas=9ms TTL=54
OdpovŘÔ od 8.8.8.8: bajty=32 źas=9ms TTL=54
OdpovŘÔ od 8.8.8.8: bajty=32 źas=8ms TTL=54
OdpovŘÔ od 8.8.8.8: bajty=32 źas=8ms TTL=54

Statistika ping pro 8.8.8.8:
Pakety: Odeslan‚ = 4, Pýijat‚ = 4, Ztracen‚ = 0 (ztr ta 0%),
Pýibli§n  doba do pýijetˇ odezvy v milisekund ch:
Minimum = 8ms, Maximum = 9ms, Pr…mŘr = 8ms

. . . ach ta čeština

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od FERYACT »

OK1HGA moc ti díky.Ale nevím nic o tom zdali může provider na dálku zapnout a vypnout PC.Nebo je to shoda náhod?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

To rozhodně nemůže.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#5 Příspěvek od dreamer »

Podle názvu vlákna jde o kabelovou síť, provider se tedy může připojit přímo ke kabelovému routeru (přes webové rozhraní nebo přes telnet) a na něm zjistit zda je spojení funkční. Nemusí jít jen o PING.
PC na dálku probudit jde ale musí to podporovat základní deska a MUSÍ to být nastavené. Hledej pod názvem "Magic Packet" nebo "Wake on Lan"
U ADSL se mi stalo mockrát že operátor poté co linku na dálku zkontroloval začala fungovat. Podle mě tedy alespoň občas prostě operátor kecal, závadu opravil a nepřiznal.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

Inými slovami urobil na dialku reset factory na routri napriek tomu (alebo pre istotu), že aj predtým sa router tváril, že má všetko ok nastavené, ale po resete uz sa niečo zmenilo z hladiska užívateľa :)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#7 Příspěvek od FERYACT »

Dík hlavně za poslední dva příspěvky, které potvrzují můj pocit, že operátor kecal,ale závadu odstranil.Ještě jedou díky.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

Reset routeru leccos napraví. Mám před jedním PC router + VOIP bránu, trvale zapnuto cca 5 roků. V uplynulém roce někdy nejde zavolat na telefon nebo naopak. V poslední době se stává, že na tomto PC občas nejde internet. Po vypnutí a opakovaném zapnutí brány je nějakou dobu všechno v pořádku.
Tak jsem včera bránu vyměnil a uvidím, jestli je to touhle "krabičkou".

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#9 Příspěvek od dreamer »

Jenom ještě upřesním:
Factory reset je reset do továrního nastavení - router by "zapoměl" přihlašovací údaje, IP adresu a případně další nastavené věci. Operátor tedy spíše provedl soft reset. Po factory resetu by se pravděpodobně na router už na dálku ani nepřipojil k opětovnému nastavení.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

ponivač mám prastarou TV českej Paňas tak by mě zajímalo zdalipak správce
(provider) kabelovky může neplatiči koncese odpojit na dálku dodávku signálu ? na čí příkaz teda ?
a druhák, jestli je možnost instalace DVB-T tuneru rovnou do rozvodu sítě
a přijímat tak hromadně na starý TV analog bez nutnosti pořídit si tento bazmek ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#11 Příspěvek od FERYACT »

Konosuke:Provider musí mít možnost neplatiče odstřihnout.Dotaz byl zda z jednoho kabelu, potažmo routru může odstřihnout jeden PC a druhý PC je O.K.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Ne, nemůže.
dreamer píše: Operátor tedy spíše provedl soft reset. Po factory resetu by se pravděpodobně na router už na dálku ani nepřipojil k opětovnému nastavení.
No a není to snad jedno? Pokud měl přístup do takového routeru, tak tam má jistě už dávno nahraný FW s parametry pro svou distribuci internetu. Jediné, co by tím doopravdy zrušil, tak wifi nastavení sítě upravené uživatelem a to by si dotyčný potom opět nastavil až by tam vlezl přes default nastavení wifi.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#13 Příspěvek od monterjirka »

Kdyby se vám někdy zdálo že to "leze jako chcíplý", zkuste tracert a adresu např.
TRACERT WWW.EBASTLIRNA.CZ

Někdy je zajímavé kudy to "leze"...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“