Jakou TV (FullHD nebo 4K) ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#16 Příspěvek od hakamusai »

Yrovna jsem narayil na srovnávací test Samsung UE32K5672 vs Samsung UE32M5572(o té jsem uvažoval).Dle testu vychází UE32K5672 lépe hlavně kvůli dynamický frekvenci panelu 400Hz. UE32M5572 má jen 50Hz.Jakej mají význam písmena v názvu M a K ?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Domnívám se, že rok výroby. :wink:
viz zde.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#18 Příspěvek od hakamusai »

Super,díky za info.
Takže můj novej favorit je UE32M5672.
Jdu pátrat dál ... :)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od xsc »

hakamusai píše:Yrovna jsem narayil na srovnávací test Samsung UE32K5672 vs Samsung UE32M5572(o té jsem uvažoval).Dle testu vychází UE32K5672 lépe hlavně kvůli dynamický frekvenci panelu 400Hz. UE32M5572 má jen 50Hz.Jakej mají význam písmena v názvu M a K ?
Oba ty panely jsou 50Hz. Dynamická frekvence panelu je markeťácké cvičení...

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#20 Příspěvek od hakamusai »

V tom případě to bude jedno.
ještě jsem narazil na na další dva s větší obrazovkou:
Samsung UE40MU6172
a
Samsung UE43MU6192
tak nevím ...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

U v názvu znamená 4k. Zrovna tyhle nižší modely mají podle mě horší obraz než FHD verze, chce se to podívat v krámě. Minuloroční KU6072 měla dost problémy s prokládaným obrazem.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#22 Příspěvek od hakamusai »

jj,ale KU6072 je model z minulýho roku (letošní je třeba na tom lépe).
Dneska jsem byl zas okukovat na prodejnách,tak už mám trošku jasno.TV s úhlopříčkou 80 koupit jedině FHD.Naopak nebrat úhlopříčku 108 a víc s FulHD.
Koukal jsem mimo jiný na LG 43jU670V. Nezpozoroval jsem žádnej neduh.
Koukal jsem taky na 32M5572 -obraz výbornej.Ani jsem si nevšiml žádnejch trhavejch pohybů.V tý levný kategorii asi platí čím větší,tím více jsou vidět trhavý pohyby.
Co to tak zvažuju,tak jcem stále nakloněn k tý 32M5672 ,případně nějakou UHD s úhlopříčkou 108 (max.),spíš 101-102cm.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#23 Příspěvek od Osmdesat »

To je jako s foťáky. Rozlišení přestává být rozhodujícím faktorem, rozhodující jsou už podle mě jiné parametry - podání barev například, kvalita podsvícení, možnost regulace jasu změnou intenzity podsvícení, nikoliv změnou jasu obrazového signálu, kmitočet pšm regulace podsvícení, kvalita převzorkování signálu v nenativním rozlišení...

Přijde mi, že dnešní telky digitálně znetvořují obrazový signál, než ho pustí do zobrazovače, aby ohromily (a ochromily) diváka limonádovými přesycenými barvami a přehuleným kontrastem.

Ale bojím se, že dnes je to všechno stejné, značka neznačka, stejné zobrazovače, stejné DSP obvody. Pokud je tam možnost tyhle úpravy povypínat a nastavit tam "obyčejný" obraz, tím lépe. Hlavně hlídat pleťovku a přepaly. Ale někomu se možná to přebarvení líbí, každý jsme jiný.

Ano, zvuk z placky je nijaký, je třeba připojit bedny. Ale vzhledem k extrémně nízkému datovému toku zvuku (i obrazu), který se dnes používá (každý bajt navíc v multiplexech stojí těžké prachy) a vzhledem ke znetvořování zvuku již ve vysílací režii, nečekejme žádnou audio nirvánu.

Další otázkou je obsah, který se v stanicích nachází. Je třeba si uvědomit, že komerční TV fungují za účelem vysílání reklamy (pořady mezi reklamou slouží jen k přinucení diváka, aby to nevypnul) a veřejnoprávní TV slouží jako nástroj státní agendy. V této situaci se takový televizor hodí snad jen jako zobrazovač vlastních zdrojů signálu (BD, PC).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“