Refil kity.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr7
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2006, 01:00
Bydliště: jižní čechy

Refil kity.

#1 Příspěvek od Petr7 »

Dochází mi náplně v barev.cartridgi u tiskárny HP DJ 3920.Nechce se mi kupovat novou a tak bych si jí chtěl naplnit sám.Ale nevím zda to mám risknout.Černou kaz.č:21 jsem už plnil několikrát a v pohodě,ale tu bar.ještě ne.Prodávají univerz.pro všechny typy tiskáren a potom taky refily ke konkrét.tiskárně.KOupil bych ten refil ke cartridgič:22 bar.Dá se s tím naplnit 2X.Máte někdo zkušenost s tou barvou?

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Hop377 »

Ked si chces pobabrat tlaciaren, tak si dalej pln cartridge. Do auta tiez lejes stolovy olej?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

Hop377 píše:Ked si chces pobabrat tlaciaren, tak si dalej pln cartridge. Do auta tiez lejes stolovy olej?
kecy kecy kecy...nic nezkurvis, maximalne tu vyjetou cartrige, kterou bys stejne vyhodil

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hop377 »

No ked myslis. :wink: Ale zopar tlaciarni s popraskanymi spojkami, alebo odpalenymi motormi, vdaka vytecenemu atramentu mi uz preslo rukami.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

Hop377 píše:No ked myslis. :wink: Ale zopar tlaciarni s popraskanymi spojkami, alebo odpalenymi motormi, vdaka vytecenemu atramentu mi uz preslo rukami.
to je taky potom o tom co do toho leje...jestli nejakej inkoust za 10Kc, nebo kvalitni refil

Uživatelský avatar
Petr7
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2006, 01:00
Bydliště: jižní čechy

#6 Příspěvek od Petr7 »

No po mechan.stránce jí zk.ur.vit nemůžu.Maximálně tu cartridg když se mi v ní srazí inkoust(nová náplň se zbytkem staré.)Jak říkám černou už jsem doplňoval několikrát u tiskáren co jsem měl (2) a pohodě.Ale s barvou nemám zkušenost.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

pravidelne plním tak čiernu, ako aj farebnú. Musíš ale kúpiť zodpovedajúci atrament - na krabici sú uvedené vždy druhy tlačiarní, do ktorých sa má použiť. Pri farebnej plň tak na 2/3 alebo 3/5 pre istotu, lebo spotreba farieb nie je rovnaká. Časom si osvojíš postup, ktorej farby koľko pridať, len nesmieš nechať zaschnúť ani jednu, lebo to už asi nesprevádzkuješ. A čo sa týka natečeného atramentu -ak pri plnení dodržíš predpísaný postup, tak to evyteká. Apropo: každú tlačiareň treba občas vyčistiť.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Nestane se nic, pokud do kartridže nenašpricuješ té náplně moc a dobře ji potom zase zalepíš - pokud TOTO nedodržíš, pak má náplň snahu vytékat. Spíš se mi stalo, že odložená vyprázdněná kartridž zaschla a musel jsem jí dopřát "rozjezdovou" dobu, než začala zase tisknout normálně. Zkoušel jsem text, ale je to na PRD, dobrým pokusem je v EXCELu udělat z buněk šachovnici v základní barvě - svisle i vodorovně střídat bílé (nezbarvené) pole s polem s výplní. 3 měsíce odložená "vypatlaná" a následně znovu naplněná kartridž se takhle "rozhýbala" po vytištění asi tak 3/4 stránky formátu A4. Oproti origoš návodu doporučuju neplnit hned plným množstvím a pak vysávat tryskami přiloženou stříkačkou, ale nejdřív špricnout jen pár kapek, kartridž odložit přes noc, aby se "nasákla" a pak ji podrobit rozhýbání tiskem šachovnice. Může se totiž stát, že trysky v tiskové hlavičce zaschnou úplně a nepomůže nic - kartridž je tím pádem mrtvá a nedá se obnovit. Kdo by ji bez zkoušky hned "nakrmil" naplno, vlastně by vyhodil prachy za barvu oknem, vysát nazpět se povede tak 15-20% inkoustu. Samozřejmostí je použití továrních refillů, dobré jsou třeba značky CROCODILE, ne třeba běžné razítkové barvy - ale i s tou se dá tisknout, jen výsledky jsou absolutně nepředvídatelné a už vůbec ne opakovatelné, použitelné jsou pak buď jen pro vnitřní potřebu nebo jako svérázné umělecké dílo.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Petr7
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2006, 01:00
Bydliště: jižní čechy

#9 Příspěvek od Petr7 »

Jandu,ekkar-dobré odpovědi,díky.Dám se do toho.Jasný ty CROCODILE jsou dobrý.Zkušenost s černou.To se taky najdou takový který tam lejopu norm.inkoust?No těbůch.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

Petr7 píše:To se taky najdou takový který tam lejopu norm.inkoust?No těbůch.
NO jiste, dost casto tam nekdo leje tiskarsky inkoust, ale slysel jsem i o tom, co byl na tiskatka(zname z detskych let)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

okolo tisku a inkoustů jsou odbornější fóra, ale když už je to tady:
záleží na typu tiskárny a kazety, některé se plní dobře, některé dělají problémy. Tiskárnu mechanicky zlikvidovanou špatným plněním jsem ještě neviděl a ani si to neumím představit, na to už musí být hardcore exot! :twisted: Jediné, co se mi stávalo, bylo zničení doplňované černé kazety "45" při zaschnutí inkoustu, kdy driver tiskárny vyžhavil trysky tak, až se vytavil a zdeformoval "nos" kazety s tryskami.
Pozor na zákeřnost firmy HP, která úmyslně "značí" jednotlivé barvy barevnými terčíky na etiketě kazety v naději, že si nepozorný majitel doplní inkoust do nesprávné přihrádky a zničí tak kazetu a příště už opět hezky koupí original firemní.
Mám zkušenost s kazetami "23" a "78", doplňovat se dají, samozřejmě podle kvality refill inkoustu se dají očekávat výsledky tisku. V úplné nouzi jsem doplňoval kazety i destilovanou vodou a tiskárna ještě pár stránek vytiskla.
Nákup většího množství inkoustu je ekonomicky výrazně výhodnější.
kazety s absorpčním materiálem (obdoba plsti) se po několikerém naplnění občas můžou záhadně přelít do vedlejšího oddílu, z purpurové a modré tak vznikne krásná hnědá :cry:
Aktuálně používané tiskárny s PhotRetIII používají tak malé trysky, že jakýkoliv inkoust který by nebyl na principu barviva ale "nějaké" barvy s pigmentem se snad ani skrz trysku neprotlačí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Crifodo píše:... záleží na typu tiskárny a kazety, některé se plní dobře, některé dělají problémy. Tiskárnu mechanicky zlikvidovanou špatným plněním jsem ještě neviděl a ani si to neumím představit, na to už musí být hardcore exot! ... Pozor na zákeřnost firmy HP, která úmyslně "značí" jednotlivé barvy barevnými terčíky na etiketě kazety v naději, že si nepozorný majitel doplní inkoust do nesprávné přihrádky a zničí tak kazetu a příště už opět hezky koupí original firemní...
Proti tomuhle "opatření HP" radí přímo CROCODILE do plnicího otvoru kartridže vstrčit párátko a opatrně tam s ním zakvedlat, vytáhnout - zbarví se od té savé náplně se zbytky inkoustu, takže jeden neudělá tuto zákeřným výrobcem chtěnou chybu.


Jinak jsem dostal info, u kterého si vůbec nejsem jistý, jestli mu mám věřit, nebo ho mám nechat zapadnout do propadliště dějin: že totiž právě HP své kazety vybavuje čipem, který si pamatuje datum, kdy byla kazeta uvedena do provozu. Při plnění ji musíme z tiskárny vyjmout a opět zasunout na místo - a tento čip si pamatuje i datum, kdy byla kazeta takto vyjmuta a znovu vložena. Dokud se to odehrává v rámci kalendářního roku, ve kterém byla i uvedena poprvé do provozu, čip jen registruje. Jakmile se ale překulí 31.prosinec a změní se letopočet, čip zasáhne a znemožní kazetě funkci. Nevím, zda nejde o fámu, HP by bylo podobné, že by i tato za vlasy přitažená věc mohla být pravda. Jiný člověk, který má dost co do činění s tiskárnami a jejich náplněmi, mi tvrdil, že u malých kazet se to ani HP nevyplatí, ale že toto opatření proti neoriginálnímu doplňování už funguje u velkých jednobarevných kartridží do velkých tiskáren/kopírek (velké kanceláře, administrace podniků - tzv. PRINTSERVERY...). I když zrovna u tohoto použití docela vážně pochybuju, že by se někomu vyplatilo tiskové kazety "pajcovat" neoriginálním inkoustem - viz daňové odpisy na investice a provozní prostředky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

o čipech v kazetě jsem naopak slyšel u tiskáren Epson, která je taky pěkná pakárna. Mnou používané kazety HP čipy nemají, ale je fakt, že oblslužný software tiskárny um v servisním modu vykecat podobné informace, a sice počet stran vyjetých na kazetu od poslední výměny, spotřebu inkoustu a to dokonce s přesností na kapky... což jde do miliard, prostě je tam tolikabitový čítač. Patrně pak taky není problém pro řídicí softwafe tiskárny zařídit se podle toho, třeba vydávat periodicky hlášku o defektní kazetě. Vůbec, jakmile začala elektronika obsahovat stakilobajtové paměti a procesory s neznámým firmware, můžou si s výrobkem u zákazníka dělat, co chtějí. Můžeme si koupit elektroniku, která firmware neobsahuje - to znamená žádnou elektroniku :(

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Vážení, něco na tom čipu bude, protože jsem u své bejvalé inkoustovky vesele plnil černou náplň, protože to bylo o hodně levnější. Podotýkám, že jsem plnil jen černou, protože barevnou jsem nepoužíval. Mou radost zkalilo to, že v polovině stránky to přestalo úplně tisknout. Ne žádný vynechávky, ale úplně. druhá půlka stránky byla úplně čistá. To se mi stalo po třetím naplnění a tiskárna byla HP DJ (číslo nevím, byl to válec). když jsem ji likvidoval, tak v odstřikovací vaničce byl docela velkej krápník, kterej by co nevidět zablokoval vozík z kartridgema..

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#15 Příspěvek od ACDC »

Zdravím,mám tiskárnu canon pixma ip1600,cartridge obsahuje čip,po dolnění cartridge jsem použil program reseter ip1600 pro vynulování čítače množství inkoustu,po vyresetování mi ty cartridge uzná,můžu normálně tisknout,ale už mi neukazuje množství inkoustu v cartridgi,neví někdo jak to vyřešit?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“