zkušenosti s vysavači Zelmer

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

zkušenosti s vysavači Zelmer

#1 Příspěvek od hafca »

Potřebuji nový vysavač a nějak nejsem schopen se rozhodnout pro konkrétní značku. Poměr cena/výkon mi vychází dost dobře u Zelmer.
Zná někdo tuhle značku? Co případnej servis?
Taky mi utekl letošní D-Test 6/2007 kde byl test vysavačů, nemá náhodou někdo možnost to oskenovat?
Dík za tipy

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Místo d-Testu osobní zkušenost:
máme vodníka bez prací pumpy devátým rokem a nešetříme ho. Je to Zelmer vyrobený v Polsku, ze závad zatím jen odrbaná hubice na koberce (ostatně není moc věcí, které se častým šoupáním neošoupou), je, řekl bych, už hlučnější, jinak problém žádný.
Trochu nepohodlné jsou příprava a následné číštění filtrační nádoby, ale vysáváme výhradně přes vodu a účinnost je stejná, ne-li lepší, než u Duhy, který se v normálních obchodech neprodává, zato je desetkrát dražší.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Mám stejný názor, obohacený o osobní zkušenost s "DUHOU" (sic HILL) a s NEPTUNEM (ETA-Rowenta) - dávat 100 klacků za americký patent je LUXUS, který není vykoupen nadměrně zlepšenými uklízecími vlastnostmi - byť prodejci tvrdí něco jiného, opak je pravdou. Aby byl vysavač schopný vysát o tolik procent více nečistot, musel by obsahovat pořádnou vývěvu, ne jen odstředivou turbínku. Jediný efektivní díl, který "DUHA" má, je rotační klepací kartáč - a ten má ve výbavě i spousta dalších značek. Neptun je o trochu horší, než Zelmer Wassermann, protože nesaje pořád přes vodu - na suché sání ma papírový pytel, ale při mokrém režimu jsou srovnatelné. Jinak další značka, která saje trvale přes vodu, je třeba ZEPTER...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#4 Příspěvek od pepito »

Zelmra bych se určitě nebál. Jsou to bezproblémové vysavače. Je to jedna z mála značek, u kterých se ještě dájí objednat samostatně části motoru a navíc moc nestojí. Jen pro zajímavost - měl jsem tu na opravu vysavač Miele, na motoru se nadejí vyměnit ani uhlíky a za nový motor chtěli 4500 Kč. 8O

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

My máme vysavač Vorwerk. Byl sice dražší (přes 20 000), ale má klepací rotační kartáče, velký výkon a trojstupňovou filtraci. Funguje spolehlivě už asi pět let, vysává perfektně a zatím se žádná závada nebo opotřebení neprojevilo.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Lukas-Peca píše:My máme vysavač Vorwerk. Byl sice dražší (přes 20 000), ale má klepací rotační kartáče, velký výkon a trojstupňovou filtraci. Funguje spolehlivě už asi pět let, vysává perfektně a zatím se žádná závada nebo opotřebení neprojevilo.
Dík za tip, ale za dvacítku už si umím představit úplně něco jinýho než je vysavač. Počítám tak do 5 a i to se mi zdá hodně. Teď mám AEG Vampyr, ten umí i mýt koberce, ale něco je tam špatně. Při mytí z něj teče voda mezi hrncem a tím druhým dílem kde je motor. Při vysávání z něj všechen prach jde zase ven. Koukal jsem, zkoušel kde co, ale na nic jsem nepřišel. Když jsem ho před léty kupoval, stál skoro 12 tisíc, proto už nechci nic tak drahýho, všechno jednou doslouží a ty drahý věci časem umřou stejně jako ty levnější, akorát to člověka tak nemrzí.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Toho Vodníka bez prací pumpy jsem tehdy koupil za asi 6 400 peněz, dnes už nový seženeš víceméně náhodou z likvidace nějakého skladu, nevyrábí se, pokud vím.
V cenové relaci do 5k (a jen mírně přes) je jich víc a jejich srovnání nevypadá nejhůře.
Koukni třeba na http://www.bilezbozi.cz/porovnani/?vids ... 1940,59718 a pak se vrať o stránku zpět na http://www.bilezbozi.cz/viceucelove-vysavace/ , ke každému modelu je tam diskuse uživatelů.
Osobně, pokud bych si musel vybírat, bych šel po energetické účinnosti - k čemu je spotřeba 1,4kW, když sací výkon je jen 170W, že?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Já už žádnej víceúčelák nechci. Filtrace skoro žádná a jednu takovou mrchu mám doma. Snad se mi to povede nějak uschopnit jen na to mytí koberců, dvakrát nebo třikrát do roka to nějak překousnu.
Zatím mám vybranej tenhle http://www.obchodni-dum.cz/zelmer-5000- ... dry/45940/, poměr cena/výkon/příkon/výbava se mi zdá docela dobrý. Jedinej problém je, že ho nikde namají skladem, nebo za daleko víc peněz.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Nejde o praní koberců, na to si jednou dvakrát za rok vypůjčíme se sousedem (nebo sousedy) Kärchera z půjčovny, dva tři byty se za ten jeden den zvládnou.
Na normální vysávání se prostě ten vodní filtr osvědčil. Mimoto něco se zachytí pod hladinou v sáčku na hrubé nečistoty, něco v molitanovém filtru separátoru, další se zachytí v molitanovém filtru nad nádobou a na další je tam uchystaný ještě elektretový filtr na výdechu (to popisuji toho vodníka). Na to je nejlepší si už na prodejně ten vysavač otevřít a prohlédnout, jaké a kde má filtry. Samotná voda by to určitě nezachránila, výhoda vodního filtru je hlavně v tom, že vysavač neztrácí tak rychle sací výkon, jako se suchým filtrem, když se plní sajrajtem. Některé suché sáčky mají už po dvou minutách poloviční propustnost, po pěti minutách sotva čtvrtinovou.
Ale je to tvoje rozhodnutí, samozřejmě.

Uživatelský avatar
ok1umb
Příspěvky: 74
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: okr. Kladno

#10 Příspěvek od ok1umb »

Se zelmrem absolutní spokojenost, máme s elektrickým rotačním kartáčem a na psí chlupy to nemá chybu. Sací výkon ok naplno nadzvedáváš koberce.
Zdravím Míra UMB

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

To sem rád. Objednal jsem Jupitera 4000 s tou podtlakovou turbohubicí. Psa nemajíce, tak by snad mohla stačit a když ne, má to zásuvku i na tu elektrickou.
Dík všem za tipy
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
PetrPetr
Příspěvky: 5
Registrován: 03 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od PetrPetr »

hafca píše:To sem rád. Objednal jsem Jupitera 4000 s tou podtlakovou turbohubicí. Psa nemajíce, tak by snad mohla stačit a když ne, má to zásuvku i na tu elektrickou.
Dík všem za tipy
Pokud neznáte přechodníky, tak je radši nepoužívejte :-))
(i když nejsme v jazykovém koutku)

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#13 Příspěvek od tatramacek »

Upozorňuji na to,aby jste si v žádném případě nekupovali vysavač z cyklónovým systémem filtrace. Je sice dosti účinná ale pozlobit dokáže opravdu dosti. Kdo chce neustále sedět z před motorovým filtrem v rukou a čistit jej a kdo má na to dosti pevný nervy,tak ať si jej koupí. Z vlastní zkušenosti nedoporučuji !!!!!!!!!!!

Tereza

#14 Příspěvek od Tereza »

Taky teï øeším koupi nového vysavaèe. Už jsem byla témìø rozhodnutá pro Rainbow, protože jsem alergik. Teï jsem ale narazila na jednu recenzi - http://www.mrtester.cz/hyla?review=1

Je to vysavaè, který vùbec neznám, ale dost ho vychvalují. Nemáte s tím nìkdo zkušenost?? Taky je tam diskuze, kde na Rainbow dost nadávají. http://www.mrtester.cz/vysavac-rainbow#komentare Je tam asi tisíc pøíspìvkù, tak nevím co je na tom pravdy. Máte ten vysavaè nìkdo??

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Projdi si stránky časopisu D-Test a jejich archiv http://www.dtest.cz/. Mají tam ke koupi i starší čísla za rozumnou cenu. V některém z nich bylo povídání i o tom Rainbow a vyšel tam a nejen tam hóóódně špatně. Byly to testy převzaté z Německa a bylo tam snad i vyjádření nějaké laboratoře od nás. Je to ukrutně předražený obyčejný a hlučný vysavač. V některém z letošních čísel byly testy vysavačů. A na čištění vzduchu jsou daleko lepší specializované čističky, už jen proto, že čistit vzduch vysavačem je trochu úlet, když si vezmeš jeho hluk. U vysavače potřebuješ kvalitní několika stupňovou filtraci. Hlavně aby to dobře filtrovalo směrem ven. Aby se Ti to co vysáváš zase nevracelo zpět. A ber v úvahu i to, že ty co vysávají do vody, ty musíš řádně čistit a ve finále zjistíš, že se v tom sajrajtu musíš máchat, když to vyplachuješ a čistíš. :drool:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“