bargraf ako ukazatel stavu baterie

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#16 Příspěvek od stasek »

Ten pokus udělat jde, není problém, jenomže když motor strčím do sudu s vodou, asi budou jiný poměry na šroubu, než za normálního provozu. Podle mě bude větší odběr a pokus by asi nebyl objektivní. Muselo by se to dělat na vodě za pohybu lodě a to je v háji. Takže asi nic vlastně nezjistím.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od honza637 »

Já bych udělal abychom se s Ekkarem nepřeli k té TL072 trimr a ať si to každý nastaví jak mu libo :)
Návod na tohle dokonce vyšel v KTE, ale nevím v jakém čísle.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Pokud si dobře pamatuju, napsal jsem (kráceno) TOTO:
EKKAR píše: ... Výrobci ... doporučují nastavovat pro tyto baterie DOLNÍ VYBÍJECÍ MEZ na hodnotu 10,8V neboli 1,8V/článek... proto v zájmu vyšší životnosti se přikláním k této o málo vyšší hodnotě... atd atd
Nechci se s nikým přít, jen (víceméně) cituji doporučení výrobců pro údržbu a používání Pb akumulátorů. Olověné baterie nabíjím od svých asi 6 let, kdy jsem byl poprvé fascinován možností uložit "nějakou elektriku" do krabice a odtud ji po nějaké době "vytáhnout". Postupem doby jsem od pozorování svého dědy a táty přešel k vlastní aktivní účasti u tohoto procesu a i k vlastní tvorbě v oblasti nabíječů. Nějaké ty zkušenosti proto mám a pod tato doporučení se mohu s klidným srdcem podepsat, je to jedna z mála oblastí, kde si výrobci "nekryjí" (_I_) zdánlivě nesmyslnými varováními - příkladem může být varování neponechávat zapnutý televizor bez dozoru ve stavu STAND-BY, protože by mohl začít hořet - protože se to stalo v jednom nebo ve dvou případech a znalecký posudek určil za příčinu vadu TV, za kterou byl odpovědný výrobce, všichni se na základě této zkušenosti začali sichrovat a díky této poznámce v KAŽDÉM NÁVODU jsou z obliga - žádný soud na ně nemůže, oni spotřebitele varovali.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od honza637 »

Já se přít nechci, právě naopak. :)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#20 Příspěvek od stasek »

Schemátko na to vypínání s TL 072, nebo nějaká obdoba by nebylo? Díky. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“