Sháním VN trafo do MW Whirpool - vyřešeno

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

Sháním VN trafo do MW Whirpool - vyřešeno

#1 Příspěvek od fredis »

Sháním VN trafo do MW Whirpool VIP 27. Trafo má označení 8103N44-51, PN je 8538 360 10291. Údajně už nelze nové dodat.. Koupím i použité.
Naposledy upravil(a) fredis dne 13 říj 2017, 20:51, celkem upraveno 1 x.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Je to trafo něčím tak moc speciální? Jestli ne, tak kuchni na SD první vyhozenou mikrovlnku, co ti přijde pod ruku a použij trafo z ní. Upevňovací díry v nejhorším převrtáš jinam.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Takový nápad jsem měl taky :wink: . Mám na chalupě dokonce trafo z MW téměř stejné velikosti. Jen nevím jaké mají parametry a co by to provádělo, pokud by se lišily. Kdyby se jen třeba o něco snížil výkon, tak to by zas tak nevadilo. S tímhle prostě nemám zkušenosti. Nedávno jsem v ní měnil relé. Jinak jela víc jak 20 let a maximální spokojenost. Chtěl bych pro ni udělat maximum co půjde, než budeme muset koupit nějakou novou Ekosračku :twisted: :roll: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Parametry mají obdobné a provádět to nebude nic špatného. Podívej se, jakou kapacitu má kondík ve Whirlpoolce a v dárci, případně na výkon na štítku. Pokud by byl výkon dárce menší a kondík taky menší, bylo by vhodné použít ten menší kondík kvůli nepřetěžování dárcovského trafa. Magnetrony se liší minimálně, v extrému můžeš přehodit i magnetron, ale je to zbytečné. Posouzení výkonů zhruba provedeš i podle fyzické velikosti obou traf. Už jsem taková prohození parkrát dělal a nebyl s tím problém. Rodiče mají tuhle mikrovlnku taky, pracuje zatím stále bez závad.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Moc díky! Dobrá rada nad zlato. :lol: Dám vědět jak to dopadlo.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Určitě dobře , jen nechat origo kond .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Fredis, až to dáš dohromady, ta samá mě leží s bouchlým trafem v regálu se skorošrotem. A protože mě odchází Brandka, co jsem koupil místo ní, tak možná dojde na opravu. Dej vědět, jak jsi dopadl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#8 Příspěvek od Mirda »

To je s hlinikovým vinutím a trouba má 900W?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Nezkoumal jsem, ale myslím že je to měď. Tyhle se ještě neojebávaly :lol: . A má tuším 1000W.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Ta moje má 1000W. Fredis, má ta Tvoje dvě vyzařovací okýnka? Jedno u dna, druhý nahoře pod grilem?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Moje má Windows dvě :lol: . Obě na pravé straně, jedno úplně dole a druhé úplně nahoře. Jinak jsem zjistil, kde je možnost koupit nová trafa. Jedni chtějí 2400, druzí 2550 :lol: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

8O Za tu cenu koupíš novou ekosračku od Siemensů https://www.rozbaleno.cz/mikrovlnne-tro ... hf24g541-2 a ještě ti zbyde na pár piv.

A propo, zkoumal jsi, jak je to udělaný? Je jen Y na vlnovodu a nebo tam je nějakej speciální magneťák?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#13 Příspěvek od KUBO »

Tiež zháňam mot TU a zatiaľ bezvýsledne.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Jirko, 2 magnetrony měly jen profi Panasoniky. Ty ale stály 60k. Tady bude jeden s rozdvojeným vlnovodem aby ti ohřála knedlíky z obou stran :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#15 Příspěvek od fredis »

Ty MW máme stejné dvě. Tak jsem teď na chalupě extrahoval trafo originál které dám místo toho co je KO doma. Místo něj jsem použil jiné, rozměrově o dost menší trafo z jiné MW, ale požité magnetrony mají naprosto shodné parametry. Kond k tomu menšímu trafu byl použitý 0,95 uF. V dárci je tuším 1,15 uF (podívám se ještě doma, tady už ji rozebírat nebudu).
Podstatné je, že MW maká :lol: :lol: , ale řekl bych, že má o trochu nižší výkon. Což mně jaksi hlava nebere..., ale přičítám to tomu trafu. Nebo že by kapacita toho kondu měla až tak velký vliv? Nevím. Prodloužit čas není problém :wink: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“