Klávesnice s nesmazatelnými znaky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Klávesnice s nesmazatelnými znaky

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.

Nemáte někdo prosím typ na klávesnici, která by měla popis kláves vyrobeny tak, že by tlačítka byla probarvena skrz celou tloušťku klávesy - jinými slovy že by byla nesmazatelná. Podobně jako třeba klávesy na ZX Spectrum+.
Potřebujeme to pro děvčata z obchodního oddělení - ty zlikvidují klávesnici za půl roku jenom tím, že setřou popisy kláves.

Volal jsem do TS Bohemia, tam pán vůbec nevěděl na co se ptám a se ZX Spectrem jsem to na něho raději nezkoušel.

Petr

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#2 Příspěvek od Jimmi2 »

Tip. Typ je něco jiného :wink:
Podle mě všechny prosvětlený. A děvčata by si měla stříhat nehty...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

klavesnice s vypalovanymi znaky

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

A co ta virtualni klavesnice, co se jen "promita" na desku stolu? Ta by sla take pouzit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

keemo píše:klavesnice s vypalovanymi znaky
Presne tak. Popisy vydrzia podstatne dlhsie. Klavesnica musi byt svetla (biela), aby mohol byt popis takto realizovany.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#6 Příspěvek od misocko »

Myslim ze dievcata ktore takto likviduju klavesnice , uz davno nepotrebuju potlac klaves. Tie urcite vedia kde je aka klavesa. Bol som minule u manzelkinej kolegine a ta ma polovicu klavesnice bez pismen a funguje. Dokonca som si po chvili zvykol aj ja co som jej len instaloval nejake veci.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

a nebo jim pořád kupovat jen ty nejlacinější . . .
https://klavesnice.heureka.cz/4world-10264/
. . . vždyť je to krabička cigaret.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od xsc »

Cowley píše:A co ta virtualni klavesnice, co se jen "promita" na desku stolu? Ta by sla take pouzit.
Ta je pro rozumné psaní nepoužitelná. Chybí tam přesnost stisku a i z toho vykreslování po chvíli bolí oči.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Díky za tip na typ klávesnice - podsvětlená by mohla být ona.
Jen pro upřesnění - smyté znaky určitě nebudou z důvodu dlouhých nehtů - to se u nás ve firmě nějak samo od sebe nenosí. A ne všechna děvčata umí psát desetiprstovou hmatovou metodou. Nejsou to vyloženě sekretářky, co píší dlouhé dopisy.

Petr

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

Stejně je to zvláštní. Sice nejsem žádný psavec jako sekretářka, ale mám tu už možná 15 let starou Chicony, klávesnice je víc žlutá než bílá, enter a místo pod mezerníkem ohlodané, ale písmena stále drží.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Tiež potvrdzujem, staré kedysi biele Chicony (mal som aj Hurricane), u mňa fungujú cez 10 rokov, a ani náznak zmazania popiskov. Sú vypálené laserom, a ešte sú tam červeným národné znaky, a tie držia tiež. Jednu čo tu mám je ešte s DIN konektorom, z toho mám redukcia na PS/2 a z toho na USB :lol: a funguje výborne. A dajú sa rozobrať, umyť pod vodou, a znova zložiť, takže okrem zožltnutia vyzerajú ako nové. A to zožltnutie by sa tiež dalo riešiť (vraj krém peroxidu vodíka + UV svetlo), ale kto by sa s tým babral.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#12 Příspěvek od Achab »

Taky mám asi 5 let běžnou Genius za 280Kč a popis drží. U předchozí Chicony taky žádný problém, opět levnější sorta a navíc sloužila několik let v bance. Jestli jenom nemáte smůlu ve výběru...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#13 Příspěvek od Kvicala_r »

Nedělají s nějakou chemií (případně krém na ruce)? Pamatuju, jak po namazání panthenolem, mi po jednom dotkutí slezly nápisy z foťáku olympus. Jinak všechny klávesky co mám (a normálně mě nutí je měnit jen změna typu konektoru) drží...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

Já jsem tento problém pozoroval u černých klávesnic s bílým písmem, během krátkého času se nejvíc stíraly nejčastěji používané klávesy.
Také potvrzuji, bílé klávesnice Chicony jsou dobré. Mám doma i s DIN konektorem, kdyby se někomu hodila.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Ano, tiez som si vsimol, ze tento problem sa vyskytuje podstatne viac na ciernych klavesniciach ako na bielych.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“