Pračka Elektrolux EWT 136641 W (přesunuto)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenek555
Příspěvky: 69
Registrován: 13 říj 2012, 02:00

Pračka Elektrolux EWT 136641 W (přesunuto)

#1 Příspěvek od zdenek555 »

Pěkně prosím, potřebuji na této pračce vyndat manželčinu náušnici, která jí spadla do prostoru pod bubnem.
Díky moc a moc. Zdeněk

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Nemá ten buben na opačné straně dvířek demontovatelné okénko?
:wink:
Viz tady.
Nebo tady.
Něco takového.

Uživatelský avatar
zdenek555
Příspěvky: 69
Registrován: 13 říj 2012, 02:00

#3 Příspěvek od zdenek555 »

Příteli, bohužel ani nic podobného, čeho bych se chytil... Když buben otočím, nedá se nic rozebrat, kudy bych se dostal do té mezery. Ani filtrem, nic... díky Zdeněk

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Ani dírou pro topný těleso? Taky by to mohlo jít tak, že odstraníš zepředu gumovou manžetu a náušnici vytáhneš tvrdým zahnutým drátem.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Ty tam žádné podobné žebro nemáš?
Obrázek
:wink:

Uživatelský avatar
zdenek555
Příspěvky: 69
Registrován: 13 říj 2012, 02:00

#6 Příspěvek od zdenek555 »

Bohužel, u této pračky je vpředu pouze otvor pro filtr, který se dá samozřejmě vytáhnout, ale dovnitř se ani ohnutým drátkem nedostanu... ale nevím, kde je nějaká díra pro topné tělísko... Zdeněk

Uživatelský avatar
zdenek555
Příspěvky: 69
Registrován: 13 říj 2012, 02:00

#7 Příspěvek od zdenek555 »

Ještě dodám - takové předměty na rozhození prádla tam samozřejmě jsou, ale mají velice tenké umělohmotné držáčky, ale jejich odstraněním nezískám vůbec žádný prostor, protože je to celé plné a jen několik malých dírek dovnitř bubnu..

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Jo aha, vona je vrchem plněná :roll:

Topný těleso bejvá přístupný zezadu. Při nejhorším, pokud ani to konstrukce pračky nedovoluje, budeš muset vybrat celou vanu. Dole odpojíš hadice, tlumiče, topný těleso a motor, nahoře napouštění, pak už to zpravidla visí jen na pérech. Pro ulehčení můžeš odšroubovat betonový závaží. Není to nic složitýho. Nicméně věřím, že se k topnýmu tělesu snadno dostaneš i s pověšenou vanou.

P. S.: Po vyjmutí lopatky alespoň můžeš s trochou štěstí zjistit pozici náušnice. Pokud ještě leží na dně vany.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

zdenek555 píše:Příteli, bohužel ani nic podobného, čeho bych se chytil... Když buben otočím, nedá se nic rozebrat, kudy bych se dostal do té mezery. Ani filtrem, nic... díky Zdeněk
Ahoj - prvně alokuj místo výskytu naušnice. Potom ji můžeš spláchnout do místa topnýho tělesa (sundáš filtr čerpadla a dáš pod něj misku, pokud nemáš vodovzdornou zem). Topný těleso jde (viz výše) vyjmout - potřebuješ odmontovat zadní dekl a topný těleso vyjmeš tak, že na něm povolíš matici skoro až na konec šroubu - na matici zatlačíš, aby viditelně ze šroubem zalezla - nemusí celá, jde o povolení sevřené gumy - před tím musíš ale odpojit veškerou elektriku, co do něj vede (2 hlavní fastony a konektor termistoru, pokud tam je a ochrannou zem). Topný těleso opatrně vyvykleš a vysuneš. V prostoru po něm budeš moct šťárat ledasčím - buď kusem drátu, nebo kartáčem na sklinky.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

Copak, ta bejvá z těžkýho materiálu, takže jinde, než dole nebude. Díra pro topný těleso, který se nachází mezi dnem vany a bubnem, je velká, krásně si tam můžeš posvítit. Pokud bude zalezlej až někde vepředu, můžeš ho přišoupnout do vypouštěcího otvoru, z nějž samozřejmě předtím sundáš odtokovou hadici. Nic na tom není.

P. S.: A jak jsem koukal na vídeo, krásně se u toho daj měnit i ložiska. U jiný byla vana na jedno použití, byla lepená, musela se rozříznout, ložiska z domečku, kterej byl zalitej v umělohmotným tělesu vany, velmi pracně vytřískat.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
zdenek555
Příspěvky: 69
Registrován: 13 říj 2012, 02:00

#11 Příspěvek od zdenek555 »

Podařilo se mi rozebrat oba boky pračky, sundal jsem velmi širokou gumovou výpustní hadici, která vede do filtru, ale protože je to v nepříjemné straně, nedostal jsem se dovnitř. Z boku jsem povolil matku od topného tělesa, ale to mi nejde sundat. Jedná se o cca 3 x 8 cm plechový držáček, po obou stranách jsou konektory na ele. přívod, ale celé se to na mírný tlak ani nepohne...mohu to vzít násilím???

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Nechce poradit ......

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#13 Příspěvek od MetalGod »

Trochu zaber, neboj se toho, z cukrkandlu to fakt není.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
zdenek555
Příspěvky: 69
Registrován: 13 říj 2012, 02:00

#14 Příspěvek od zdenek555 »

Přátelé DÍKY už je náušnice venku....!!!!!!!!!! jen jsem starej blb musel sejmout i matici..... než mi to došlo, to trvalo...ale DÍKY všem... Zdeněk

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“