porucha tiskárny HP 3820

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
vlada4c@spoluzaci.cz

porucha tiskárny HP 3820

#1 Příspěvek od vlada4c@spoluzaci.cz »

Již po ètvrté odmítla fungovat tiskárna HP 3820, aè vytiskla cca 2 tis. stránek, poruchy:
vypadávající zadní víko, 2x tradièní koleèko a tentokrát chyba kdesi v el. èásti.Nemá nìkdo k dispozici schema???

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tahle serie je bohužel nechvalně známá tím, že velice rychle končí v popelnici. Jak umře elektronika, je konec, údajně ani autorizovaný servis s tím nechce nic mít.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
larol
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2007, 02:00
Bydliště: Roudnice n.L. - ústecký kraj

#3 Příspěvek od larol »

Nevím. jestli to ještě někdo navštíví, aby mi případně pomohl. Závada je určitě ve zdroji, který má mít 18V DC, a nedává nic.Nemohu ani vyloučit, že nebude nějaká chyba "ještě dále". Pokud by snad měl někdo ještě doma tuto tiskárnu nefunkční "kvůli kolečkům" a nechtěl ji už opravovat, a mohl mi z ní nechat zdroj, byl bych velice rád, bohužel se mi ale může stát, že se závada zopakuje a pak ani mně nezbyde nic jiného než přesun této nevydařené aparatury do sběrného dvora.

Uživatelský avatar
larol
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2007, 02:00
Bydliště: Roudnice n.L. - ústecký kraj

#4 Příspěvek od larol »

Ještě musím dodat, že schema by mi teď už příliš nepomohlo, protože je proražený spínací mosfet 04 N70 BF, včetně diody na D elektrodu, která je tak dobře zčernalá, že nejde ani zjistit typ. V místním servisu mi řekli, že k této závadě může dojít při vytažení přívodu ze zásuvky ??.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

To s tou diodou je BLBOST, používaná opraváři na zavření hub málo znalým zákazníkům - co myslíš, je vypnutí sítě vypínačem v něčem odlišné od vytažení zástrčky přívodu ze zásuvky? Bohužel na čele nikdo napsané nemá, jestli rozumí elektru, takže milí opraváři si najdou nějakou univerzální průpovídku a tou pak všecky krmí. Na laiky jim to funguje, tak co by ne - ti, co věci rozumí, většinou do opraven nechodí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Vypinac to mozno vobec nema - ako to firma HP rada robi (zial aj mnohe dalsie). Ale to nic nemeni na tom, ze odpojenim napajania sa tam nemoze nic odpalit.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#7 Příspěvek od miroja »

Ak je zapojenie navrhnute spravne, tak mu vypnutie samozrejme nemoze robit ziadne problemy, no su rozni konstrukteri :roll:
No HP-cko ma hadam dostatocne vzdelanych a zodpovednych...snad... :?:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Sorry, pánové profesionální servismani, kdož jste tady - ale tohle není výmysl konstruktéra, tyhle KYDY jsou určitě výmyslem nějakého "chytrého" servisáka, který chtěl mít pokoj od člověka, který po něm chtěl, jen aby dělal co má v popisu práce...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdysi dávno mě po týdnu v nové HP umřela cartridge, což se projevilo tak, že HP naprosto vytuhla,jen svítila LED, a strávila 3 týdny v servisu. Na můj dotaz výrobci, proč prodává takový šmejdy (protože jsem viděl tu hromadu dalších na opravu) mě sdělil, že "tiskárna patrně nebyla zapojena v zásuvce" a nemám zoufat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

V servise to 3 tyzdne zapajali do zasuvky :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“