Povinné ručení - délka bezeškodního průběhu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od mtajovsky »

Minulý týden jsem uzavíral on-line pojištění na povinné ručení u AXA. Přímo v on-line procesu se zjistila podle osobních údajů doba bezeškodního průběhu a automaticky naskočila sleva, dále sleva za druhé vozidlo (jedno u nich už mám) a sleva za on-line. Celkem mi slevili 65%.

Kromě toho, u Allianz, kde jsem končil, mi řekli, že už potvrzení o době bezeškodního průběhu nedávají, protože si to pojišťovny automaticky zjišťují on-line na kanceláři pojistitelů.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Standa99 »

Jenže jak jsem už naznačil, když je v té databázi renonc, tak to nejde ani z žádného otevřeného zdroje ověřit, ne tak se ještě proti tomu ohradit. Jediný pokrok, který se za poslední roky stal, je že se dá podle SPZky zjistit, jestli dané auto má platnou pojistku.
Sice by mi mohlo být jedno, jestli mám 194 nebo už 210 měsíců bez škody, ale ze zásady se mi to nelíbí.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Ano Vasile , je to tak , také stále vypovídám .....

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#19 Příspěvek od Soemtron »

Tak to už máte pojištění zadarmo.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

Tak se mi dobrá pojistka vyplatila, protože předchozí byla 10tis. nebo 10% spoluúčast, což byla od leasingovky pěkná bída. Nikdy jsem takovou prdu nedostal.
Přílohy
sklo_.jpg
(19.98 KiB) Staženo 124 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

2sis - smlouvu o povinným ručení můžeš uzavřít i jen na VIN auta, SPZ/RZ vůbec nepotřebuješ, navíc dneska má už auto nezrušitelnou registraci neboli pokud tabulky někdo nezcizí nebo neztratí, převádí se na dalšiho majitele. Takže ji můžeš uzavřít i předem podle vybranýho auta a do bazaru jít už vybavenej smlouvou. Prodejce ti nemá jako součást prodejní smlouvy co cpát nejakou pojistku - od toho oni nejsou, od toho jsou pojišťovny A KAŽDEJ ZÁKAZNÍK MÁ NEZCIZITENÝ PRÁVO VÝBĚRU PODLE SVOJÍ VLASTNI VOLBY... Tohle bych normálně nabonzoval na čOI, nutit povinně pojistku. Dát ji tam můžou jako nabídku, ale jsou povinní umožnit ji neakceptovat, neplatit a sjednat si ihned od začátku vlastnictví svoji vlastní smlouvu u pojišťovny podle vlastního výběru.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Myslím si, že to patří sem. Tak jsem dnes dal výpověď z povinného ručení a přešel jinam. Okamžitě ušetřeno 400,- Kč. Za týden už by to nešlo a přitom mi ti hajzlíci ani neposlali nabídku na další rok, abych mohl dávat včas výpověď (60 dnů před výročím). A samozřejmě zvýšenou, protože když máme bonusy a nebouráme, tak nám budou pravidelně i tak bezdůvodně zvyšovat. :lol:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#23 Příspěvek od Mysteri »

Súčasná poisťovňa Ti vždy začne dávať zľavy až v momente, keď im dáš najavo, že od nich odchádzaš. Inak Ti budú stále posielať iba nové poukážky s pôvodnou, prípadne ešte vyššou sumou a pritom budú kecať v tom sprievodnom písme, že zohľadnili všetky bonusy za niekoľkoročný bezškodový priebeh. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Já jsem skromnej a mě to stačí. Teď jsem na 11 stovkách. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Hošové, co se honíte za co nejnižší cenou, přeju vám, abyste nikdy svoje povinný nepotřebovali - protože pokud ho jednou jedinkrát budete potřebovat a ty vaše nejlacinější sazby vám nepokrejou Novým Občanským PseudoZákoníkem nadiktovaný celkový sumy odškodnění za nejrůznější následky nehody, kterou nedej Pámbu zaviníte, tak budete na fleku v exekuci kvůli tomu, že se po vás poškozený nebo pozůstalí začnou hojit ve všem, co jim soud přizná jako odškodný, ale vaše nejlacinější pojistka jim to nebude schopná pokrejt ... Pak poznáte význam slov "šetření na nesprávným místě". Ve vzdálený přízni se semlela taková lapálie, kdy 18letej synátor s čerstvýma papírama vletěl s dvoulitrovým Kadettem pod kamión tak šikovně, že mu urval boční nádrž a nafta se rozcákla všude kolem - včetně toho, že natekla do místního potoka a než stačili dojet hasiči a položit přes potok nornou stěnu, několik desítek litrů se dostalo do místního chovnýho rybníka. Povinný to nejlacinější co šlo koupit - u Triglavu. A kluk teď má na krku exekuci za platbu za likvidaci ekologickejch škod, protože rybářství vyčíslilo škodu na chovanejch rybách a následnejch nákladech na vyčištění potoka i rybníka od nafty na víc jak 40 mega, protože si to okamžitě napálili i o cenu za odbahnění rybníka a další kroky, který údajně "byly pro odstranění škod nutný" - a pojistka mu kryla jen 35 mega, zbytek pojišťovna odkázala požadovat poškozeným soudně. Soud se s nikým nebavil, zavinění bylo jasný - nedání přednosti. Kluk ještě nemá ani po škole a už má na krku dluh, na kterej bude vydělávat v podstatě celej život - pokud mu nebude povolený vyhlášení osobního bankrotu - a i to je minimálně na 5 let ... A to ještě může mluvit o štěstí z nebe i z pekla zároveň, že přitom nikoho těžce nezranil nebo nezabil - on sám z vraku vylezl jen s modřinama a zlomeným nosem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#26 Příspěvek od milous2 »

Podělím se se svou čerstvou událostí kolem pov. ručení. Pokud by někdo z nahlížejících věděl jak vzniklou věc řešit,byl bych rád za každou radu,děkuji.

Na konci prázdnin jsem se účastni sezení s kamarády.Povídalo se, popíjelo a jedněm známým tam někdo dohodil koupi lehce ojeté Škoda Fabia z venku.Ta paní co to koupila je vlastníkem Favorita r.v.94 a já ji požádal zda by mi ho nechala dojezdit,aby ho nerušila,neodhlašovala atd. Auto má technickou do září 2018 a je celkem fešák (z dálky).Myslím,že další STK ještě zvládne. Povinné mělo výročí smlouvy 22.11.2017. Česká pojišťovna (auto mám od ní "zapůjčeno" do konce schopnosti provozu na silnici a plateb z toho plynoucích. Vše na její jméno jako dřív. (cena za převod převyšuje cenu vozidla,jistě znáte?) 11.10. mi volala,že ji přišlo, tak jak chodí, připomínka se složenku a zel.kartou na další období. Já ji říkal,že peníze na to ručení ji dodám,že je čas.Chtěl jsem využít 6.-ti týdenní výpovědní lhůtu pro ukončení u České a vozidlo pojistit u lacinější pojišťovny ( cena kterou platila činí kolem 2350 kč / rok ) No,po jejím telefonátu mě druhý den skolila chřipka jak nikdy jindy a peníze na pojistku jsem ji předal včera (stále rezerva v platbě,jen ta možnost výpovědi smlouvy je pryč). Předání peněz proběhlo v přátelském duchu jen paní měla nějak upito (asi na kuráž ?) Vylezlo z ní,že poj.zaplatila už 12.10. 2017 a je to prý komplikované,zaběhla do domu a vrátila se s dalšíma papírama od České pojišťovny.Jak jsem psal,měla pod čepicí,peníze dostala a já mazal domů jelikož nejsem zcela doléčen. Doma jsem vybalil to, co mi předala kolem pojistky na další období a já se málem vyvrátil ! Paní, z mě neznámého důvodu uzavřela novou pojistku na Favorita ve výši něco pod 5.k českých,po slevě 3558 kč a na dvě splátky po 1779 kč v roce. V osmi dnech zřejmě zaplatila původních 2350 kč + 1779 kč ? Nějaký rozdíl ji pojišťovna určitě vrátí,ale já jsem na další prášky. Měl by někdo nápovědu jak to vyřešit ?
Nechám ji vystřízlivět a půjdu se pokusit domluvit náhradní řešení,jestli nějaké existuje?
Píši to sem taky proto,že EKKAR se zmiňuje o laciném povinném ručení kde výše plnění je stanoveno na 35.mega max. I toto je ten případ. Jakou částkou by se teda člověk zavděčil pojišťovně,aby pokryl třeba zmiňovaných 40.mega z jeho příkladu ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Víš, co je to pojistitel a pojištěný? :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

2 p32 - chybí ti v tý Svatý Trojici ještě POJISTNÍK... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Jo, psal jsem to narychlo, chybička se po šoku z voleb vloudila. :lol:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem zas včera rušil starou pojistku, opět poslali výroční dopis navýšenej. Sice jen o pár stovek, ale mě jde o princip. Sakra, 20 let jsem nic nezpůsobil, nikdy za mě pojišťovna nic platit nemusela, mám pojištěný dvě auta, s jedním se najede za rok tak 2000 km. A stejně jim nestojím ani o to, abych každej rok platil o něco míň. Přitom obě auta jsem kupoval jako nový, na obě si furt platím plný pojištění včetně havarijního, do pojišťoven jsem nastrkal desetitisíce. Všechno marný, není zájem udržet klienta. Baba na přepážce jen v klidu přijala výpověď, naprosto bez zájmu, proč jako utíkám jinam, bez zájmu mě udržet. :?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“