identifikace DVB-T2

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

V tom MPEG TS vnutri je bud MPEG2 alebo MPEG4 (myslim vo vyzname H.264, nezamienat s MP4, co je suborovy kontajner).

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#32 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 13:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#33 Příspěvek od xsc »

Ještě k původnímu dotazu. Je mi divná jedna věc. Starý STB jen s mpeg2 dokáže naladit HD programy vysílané v h.264. Jen tam v obraze nic není, zvuk v mp2 ale běží. Nevidím tedy důvod, proč by DVB-T2 TV s podporou jen h.264 programy v h.265 vůbec nenaladila. Čekal bych, že se to bude chovat stejně, programy se naladí, půjde EPG i zvuk a v obraze bude černá.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#34 Příspěvek od Standa99 »

Asi jak co, např. u tohohle Zirconu zvuk jde a obraz ne.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#35 Příspěvek od mi-ro »

Ono je to trochu složitější, tem můj Samsung 55" jsem zachránil od SD. Měl po blesku vadný MB. Zdroj, LED chodilo. Našel jsem na Ebay MB, došel, TV po výměně chodí, menu české. První zvláštnost jsem zjistil, kdy automatické nastavení hodin dávalo stále o hodinu méně, nešlo korigovat. Pak jsem zjistil, že MB je určený pro lokality UK. Dále ze stejného důvodu neumí TXT. A na DVB-T se chová, tak jak jsem napsal výše, na příjem signálu T2 reaguje plnou kvalitou ale nenaladí nic. Tak nvm, jaký systém mají v UK. To kondík, sorry, že jsem to umístil sem. Nedokážu si představit, že by mi amatéři poradili. I když.....
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#36 Příspěvek od Hill »

Settopbox DVB-T ti samozřejmě ukáže, že na příslušném kanálu je nějaká úroveň signálu. Ale nezobrazí ani jeho kvalitu, protože jde o modulaci, kterou nezná.
Vyjímečně při automatickém ladění by mohl settopbox zastavit na kanálu modulovaném DVB-T2. Takový, má-li dost systémových prostředků a výkonu, by třeba i snesl přehráním firmware přidání kodeku HEVC, ale i to je jen teoretická představa. Ještě jsem takový nepotkal.
Už modulace DVB-T2 není kompatibilní s modulací DVB-T, přinejmenším v organizaci symbolů a počtu nosných na kanál. To je první problém (přirovnám ho zjednodušeně k přijímačům AM / FM - pro oba druhy modulace byly potřeba dva různé detektory, čili hardwarová záležitost).
I settopboxy, které detekují a naladí DVB-T2, a někdo na nich kouká přes kopečky třeba na Jauerling, mohou nějakou změnu firmware skousnout, ale netroufám si sázet na okamžitou či pozdější spokojenost s výsledkem...

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#37 Příspěvek od lumca »

Uzavřu to v jedné větě. TV které výrobce nedeklaruje pro příjem DVB-T2 v kompresi H.265 nelze žádnými SW nebo HW úpravami "donutit" k příjmu takovéhoto vysílání a pokud někdo vlastní TV s příjmem DVB-T2 v kompresí H.264, pak mu nezbude než si dokoupit externí STB pro příjem v kompresi H.265 za pár stokorun. Jiné cesty není.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#38 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 13:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#39 Příspěvek od xsc »

mi-ro píše:Tak nvm, jaký systém mají v UK.
V UK zaváděli DVB-T2 jako první někdy v roce 2010-2011. Takže mají h.264.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#40 Příspěvek od oravan »

stačí vymeniť set box a je vymalované aj tak TV ide cez scart alebo iný vstup a pokiaľ maju káblovku tak je o bez problému neriešte niečo čo je vyriešené pravda nepoznám miestne pomery tak sa omlúvam ak som trepol

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#41 Příspěvek od Hill »

Settopbox DVB-T2 s HEVC má rozhraní HDMI a dá se tedy připojit i k Full HD televiznímu přijímači a využívat v dané kombinaci nejvyššího dostupného rozlišení, SCART toto nedovoluje, jde o analogové rozhraní navržené pro rozlišení SD na věčné časy. Jistě, jde o nejekonomičtější cestu k zachování pozemního TV příjmu, přijímač ještě netřeba vyhodit, jde tedy i o ekologické řešení.
Asi to někomu bude vyhovovat: má televizi, která hraje, nejspíš ani netuší, kolik může přijímat programů, protože je nepřepne, jak je rok dlouhý, a že na SD rozlišení už sotva přečte drobný text EPG nebo INFO, mu nevadí, stejně ho nezajímá.
Jestli si někdo předloni koupil 4K televizi bez satelitního tuneru nemá ani přístup ke kabelovce, a ten televizor nejen, že nemá kodek HEVC, ale neumí ani DVB-T2, jinak ještě slouží, pak po settopboxu, který obojí umí, určitě sáhne, přes HDMI to vyšší rozlišení využije a televize poskytne alespoň ty služby, které umí settopbox.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#42 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 13:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#43 Příspěvek od Standa99 »

Co set-top-box, který má "HDMI-CEC" (včetně TV) a vše ovládat jedním ovladačem (tím od TV). Nic takového jsem v ruce neměl, ale tahle funkce by to měla podporovat.
např. https://www.televiznicentrum.cz/set-top ... mi-cec/ano
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#44 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 13:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#45 Příspěvek od Standa99 »

A proč tady v předchozím příspěvku ty vzpomínáš CRTčka? Se vzpamatuj, jestli máš proti mě nějakou averzi, tak mi napiš SZ a ulev si, hlavně si tu nehraj na hrdinu s bastlírny. Nyní jsem pochopil ty ostatní (hlavně se sekce o TV), co jsi vlastně zač.
Jde o to, že pokud si má někdo ke starší TV koupit DVB-T2 STB, tak by si mohl vybrat ten s funkcí HDMI-CEC, kde by si na TV nastavil, ať se mu spouští s určitým HDMI vstupem a vše ovládal jedním ovladačem. Bylo by to daleko jednodušší a snažší. A to se tady řeší.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“