Prodám měřící přístroj PU120

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#31 Příspěvek od danhard »

Já měl z NDR takovej pěknej se skleněnou ručkou a torzním zavěšením systému.
Měl jedinou chybu, že to tenký bakelitový pouzdro moc nevydrželo.
http://nd03.jxs.cz/643/414/5fa1811873_88517388_o2.jpg

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#32 Příspěvek od Pikofarad »

midoor píše: je to uplně mrtvý
Uvnitř je v + polu pojistka 3A,skleněná.možná je v ráji.Pak nejde nic

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od jezevec »

fredis píše: Vídal jsem je běžně v Brně na tehdejší Třídě Vítězství. :wink:
Ano, byly tam běžně za výkladem asi tři nebo čtyři typy PUxxx a taky soupravy QUxxx, VN sondy pro DU10 atd. Nepamatuji se, jak se ta prodejna jmenovala, ale chodil jsem tam do 1. patra nakupovat součástky. U toho výkladu jsem jen tiše slintal asi jako u výkladů TUZEXU. Bylo to ve druhé polovině sedmdesátých let a několik dalších let potom.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Jestli tehdejší "Třída Vítězství" je dnešní Masarykova = spojovací ulice mezi hlavním nádražím a "svoboďákem" (náměstí Svobody) a hovor je o prodejně nalevo při chůzi od nádraží k náměstí, tak tu prodejnu si taky pamatuju - ještě v roce 1987 jsem si tam kupoval nějaký součástky ... Jezdil jsem do Žďáru nad Sázavou do školy a přestupoval jsem v Brně - a mezi vlakama v pátek cestou domů jsem měl tak akorát čas doběhnout si tam a nakoupit si co zrovna bylo k mání než zavřeli... Myslím, že se to jmenovalo "Elektrodům".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od forbidden »

Elektrodům byl vedle na Orlí, nebo na Jánské, už nevím. Moc tam toho neměli, ale občas jsem tam zašel. Na Masarykové byly obchody dva, skoro naproti sobě. Pak byl ještě i na Františkánské. Bylo toho u sebe fakt hodně, ale je možný, že se něco stěhovalo, je to už dávno a moc si to nepamatuju. Každopádně na Masarykové vlevo v patře byl asi nejlepší. Ta ženská, co tam prodávala byla chvíli i v GMku po těch mnoha letech. No a těsně po revoluci toho bylo ještě víc, bazar na Panské a různý jiný výprodeje.

Uživatelský avatar
ufero
Příspěvky: 48
Registrován: 24 črc 2010, 02:00
Bydliště: ST

#36 Příspěvek od ufero »

Vlevo (Masarykova) ve směru jak píšete byla dole prodejna Metry Blansko a nahoře nějaká elektroprodejna. Elektrodům byl o jednu nebo dvě ulicce výš, ale na pravé straně. V prodejně Metry jsem si v roce 1964 kupoval můj první "multimetr" DU10. (byl jsem pomalejší ¨- forbidden mě předběhl)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#37 Příspěvek od sinclair »

Midoor, máš SZ.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#38 Příspěvek od fredis »

EKKAR píše:Jestli tehdejší "Třída Vítězství" je dnešní Masarykova = spojovací ulice mezi hlavním nádražím a "svoboďákem" (náměstí Svobody) a hovor je o prodejně nalevo při chůzi od nádraží k náměstí, tak tu prodejnu si taky pamatuju - ještě v roce 1987 jsem si tam kupoval nějaký součástky ... Jezdil jsem do Žďáru nad Sázavou do školy a přestupoval jsem v Brně - a mezi vlakama v pátek cestou domů jsem měl tak akorát čas doběhnout si tam a nakoupit si co zrovna bylo k mání než zavřeli... Myslím, že se to jmenovalo "Elektrodům".
Jo, byla to prodejna dole v přízemí. Vchod byl napravo a krámek to byl skutečně malinký. Rovně dál se šlo do velkého obchodu, snad domácí potřeby? Už paměť neslouží. Nahoře nad tím bývala elektra se součástkami. Téměř naproti vedle kostela v úzké uličce zase Tesla na Františkánské.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#39 Příspěvek od mtajovsky »

V té prodejně Metry v Brně jsem jednou kupoval mikroampérmetr s rozsahem 60µA. Paní, co mi jej prodávala, ho vybalila a jala se ho vyzkoušet. Vzala plochou baterii, připojila jeden pól. Když se přiblížila s druhým pólem k pájecímu očku na měřáku, už jsem to nevydržel a cosi vykřikl o zničení. Zničující pocit úplného 🤐 jsem měl ale vzápětí sám. Paní mi řekla, ať uklidním, nacvičeným hmatem propojila baterii s pájecím očkem na měřáku bříškem prstu, čímž suverénně dosáhla asi poloviční výchylky. Se slovy - "vidíte, měřidlo pracuje" - mě sjela pohrdavým pohledem, měřák zabalila a požádala asi o 240 Kčs - to už si přesně nepamatuji. :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#40 Příspěvek od EKKAR »

Jo, tenkrát personál za pultem častokrát o prodávaným tovaru ledacos věděl - a často to bylo víc než zákazník, byť kovanej bastlíř. Dneska už víc než osoba za pultem ví i absolvent prázdninovýho kursu kroužku dovednejch rukou, kterej se dostal k nějakýmu elektrotechnickýmu tématu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#41 Příspěvek od sinclair »

Na tř. Vítězství /od nádraží na Svoboďák napravo/ byli spíš orientovaní na finální výrobky a součástky byly jen jako doplňkový prodej, zásobovaný občas a jen část sortimentu - třeba odpory tam skoro nebyly, protože při 4-5 wattážích a třeba pěti řádech by to bylo sakra náročný na prostor - a toho tam moc nebylo.
Na součástky byli orientovaní právě v uličce Františkánská a zřejmě tam byl hodně šikovnej vedoucí, protože tam byl ke koupi matroš, co nebyl ani v Brodě a to už je co říct. Byla to v Brně jediná prodejna, kde se při trošce trpělivosti /co týden chodit čmuchat a somrovat/ dal během 6-8 týdnů postupně koupit veškerej matroš třeba na kompletního Texana - včetně koncových párů KD606/616, který pan vedoucí údajně vyhandloval za něco jiného s Jandou z Elektroniky, aspoň tak nám to tehdá řekl. MAA741 a 748 netuším, kde bral, později měl i levnější céčka a 748 i v DIP8. Texan tehdy hrozně frčel, takže v zájmu obratu dokonce pan vedoucí /myslím Richter se jmenoval, nebo tak nějak/ někde splašil jakoby "strojní" trafa 50VA a 100VA, který ale dávaly 2x20V, prostě tak akorát. Možná jedno to 100VA ještě někde i mám. Vypadaly skoro jako ty strojní, vyrobený byly v Elektrokovu Znojmo, s primární pojistkou a vůbec nebyly drahý. K Texanu tam byly i otočný přepínače a isostaty, dokonce i tantaláky, sice drahý jako svoboda, ale byly. Desky na Texana nechal pan vedoucí nadělat z vlastní iniciativy a šla jedna za druhou. S káefky a kácéčky taky většinou nebyl problém - hlavní problém byl ten, že tam nikdy nešlo koupit všecko naráz, ale muselo se tam co týden, ve čtvrtek běhat, ve středu dostávali zboží. Dokonce měli i dva druhy, resp. dvě velikosti chladicích profilů na TO3! Takové ty klasické tažené s L-patkou. V té době tohle totiž vůbec nebylo běžné, chladiče se různě frézovaly z bloků ve fabrikách, anebo se kradly tam, kde s nimi dělali, kde se vyráběly nějaké přístroje s chladiči - odepisovali to jako "nepovedený elox" a "deformované" a tak podobně...
Teď si uvědomuju, že tyhle tažené chladicí profily vlastně nikdy v ofiko prodeji nebyly - ani v Tesle, ani v Řempu, ani ve Feroně - ve Feroně je sice mívali, ale jen za VOC, takže jen pro organizace a tak nám je vždycky museli za těch pár šušňů /fakt byly levné/ objednat a koupit kluci ze Svazarmu, co jinak provozovali autoservis...
Docela dobrý věci bývaly i v Bazaru Klenoty, byla to taková odbočka vlevo před cestou na Svoboďák a vedle byl bar SanMarco, jestli to někdo pamatuje. Tam jsem kupoval za dvacku kus fakt výborné 7NU74, nebyla to žádná "dvojka", ale spíš nějaký zbytek po ukončení výroby něčeho. Měli v tom bazaru za tři kačky kus i dost všelijakých potenciometrů, už s upravenými či provrtanými hřídelkami, vypadalo to taky jakoby někde z fabriky, kde s nimi dřív dělali - možná i přímo z Tesly Brno, co já vím. K tomu ještě spousty netelevizních, zato nízkofrekvenčních elektronek, třeba ECC81 RFT byla za pětikorunu, v origo fialovozlatých krabičkách, nějakých deset druhů a velikostí transformátorů /tehdy bylo těžké nějak rychle zjistit, k čemu jsou/, které většina brala na převinutí, na plechy..
Tam v tom bazaru se dalo nakoupit opravdu za pár šušňů a byl to prvotřídní, i když třeba zastaralejší materiál. Já jsem si tam, u toho SanMarca tenkrát koupil na první pohled ohavné bedny RK60, měli čtyři a měly "závadu", že byly zezadu šeredně potlučené a doškrábané, ale držely vcelku. Jedna bedna byla za dvě stovky!! Lidi to nekupovali asi proto, že napohled fakt nevypadaly nijak dobře s tím dřevěným mřížovím - kdyby ti blbci věděli, co je uvnitř! :-) Šance koupit relativně výkonný 340mm basák za dvě kila! Zabukoval jsem si u paní všecky čtyři, odnesly se dozadu, nechal poslední peníze jako zálohu-pojistku a o týden později, s bezúročným úvěrem od našich :-) jsme pro ně se strejdou jeli.
Zvukově naprosto skvělé bedny a doslova za babku - no nekupte 2xARO835,2xARE667 a 2xARV261 celkem za čtyři stovky!
Dyť jenom samotná ARO835 stála v Tesle ke čtyřem stovkám samotná a to ještě byla ke koupi výjimečně, podobně jako ART481.
To byl taky hlavní argument "vyjednávání" doma o úvěru :-)
Splatil jsem ho za dvě sobotní dopoledne, svozem kartónů a jiného papíru ze dvou obchodů. To mi ostatně vydělávalo i na spoustu dalších součástek - posměch neposměch od spolužáků, co se bavili, zatímco já tahal jeden dvoukolák za druhým.
Naši asi chtěli, abych si uvědomil hodnotu peněz a to, že jim se v peněženkách taky nekotí, ale musejí je vydělat prací. Ty pošklebky spolužáků a spolužaček sice nebyly příjemný a občas si někdo rýpl i ve škole...Ale já si to tak trochu kompenzoval tím, že celý druhý stupeň ZŠ /vlastně i v pětce, s TW3G/ pravidelně vyhrával školní a občas i okresní kola STTM. A tam nebyly jen přihlouplý diplomy a fotky před nastartovanou vétřieskou, hodinky, Merkur a tak :-), ale později i prachy. Nejprv poukázky a v osmičce a devítce i hotovost - v devítce jsem i přes dvojku z chování vyhrál s takovým "stavebnicovým" zesilovačem a tam byla poukázka na nákup v Tesle za 500,-Kčs a celý litr v hotovosti, což všecko pro školu vydupával skvělý fyzikář, současně vedoucí kroužku. Tenkrát to byly naprosto nepředstavitelný peníze - moje máti tehdy jako dělnice v přidružené výrobě JZD vydělávala okolo 900,-Kčs..

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#42 Příspěvek od mtajovsky »

V Brně na Františkánské jsem nakupoval v 70. letech, když jsem byl na VUT. Tam byla potíž, že třeba několik měsíců nebyly rezistory 1k2 nebo elyty 500M/35V. Dost se toho dalo koupit i v bazaru na Panské. V 80. letech už jsem byl v Praze a tam to bylo přece jen o poznání lepší. Dokonce jsem někde v nějakém hutníku koupil 2 m Al štangli chladičového profilu - takové to trojité háčko s packami na přišroubování.

Kód: Vybrat vše

 | | |   | | |
 |-|-|---|-|-|
 | | |   | | |
--           --

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#43 Příspěvek od sinclair »

Jojo! To je on, měli to ve dvou velikostech a nařezaný po 20cm. Tehdy to snad byly jediný profily, možná ještě rovinný ZH610, ale ten až později.
Vojebávalo se to všelijak - plotna 300x100mm 3mm Al plechu na kanál a pro šest TO3, pod každou TO3 podloženej ještě "prstovej" chladič na TO3 /těch tehdá bylo dost a černých/ plus větrák a bylo vymalovaný.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

Ten "3xH" profil od mtajovského byl k mání jako jeden z modulů z Kovopodniku Karviná - měřil cca 15cm na dýlku a už měl ne vyvrtaný, ale razníkem proražený (je to poznat podle deformace okrajů díry, skutečně nebyly vrtaný, ale proražený) díry na TO-3, tuším na 3ks. Tuším se ty moduly jmenovaly EMO - jako Elektronický MOduly nebo tak nějak - v seznamu byl třeba i zdroj-stabilizátor s MA723, 4-místnej čítač s čtveřicí MH7490, 7475, D147D a LQ410 v každým řádu a podobný věci, všecko i s deskou plošnýho spoje. Pamětníci se určitě najdou. Balený to bylo na tehdejší dobu extra moderně do vakuově vylisovaný průhledný vaničky sešívačkou spojený s kartónovou podložkou vzadu - potisk po obou stranách se jim nedařil, protože neměli oboustranně lakovanej kartón, tak ty "záda" byly z přeloženýho kartónu potištěnýho jen po jedný straně - a ta zadní, hrubá a nepotištěná se tím přeložením schovala dovnitř ... A i tyhle moduly v tý brněnský Elektře byly k mání, samozřejmě že nikdy ne všecky najednou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
midoor
Příspěvky: 4
Registrován: 27 zář 2010, 02:00

#45 Příspěvek od midoor »

sinclair si ho vzal na díly za 200,-, takže prodáno :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“