LCD LG 42" po 1/2 hodině vypne podsvícení.

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
axinsoft
Příspěvky: 18
Registrován: 17 srp 2012, 02:00

LCD LG 42" po 1/2 hodině vypne podsvícení.

#1 Příspěvek od axinsoft »

Dobrý den,
LCD televize LG 42LB580V cca po půlhodině hraní se vypne podsvícení LCD. Když do obrazu posvítím baterkou tak jde vidět. Běží pouze zvuk....

Provedl jsem výměnu celé desky napájení EAX65423701 (jejíž součástí je i invertor) za stejnou desku z jiného podobného modelu (akorát to není verze 2.0 ale 2.1) ale problém přetrvává.

Kde může být chyba ?

Děkuji a přeji hezkou slunečnou sobotu.
VF.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Zeby v odchazejici LED?

Uživatelský avatar
axinsoft
Příspěvky: 18
Registrován: 17 srp 2012, 02:00

#3 Příspěvek od axinsoft »

keemo píše:Zeby v odchazejici LED?
Kdyby odcházely LED v podsvícení tak přece se nevypnou všechny najednou, ne ? Také když se snažím televizi znovu zapnout tak na Xtý pokus se to zase podaří a nějakou chvíli hraje v pohodě.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Pokud si myslíš že by se LEDky neměly vypnout najednou, tak to raděj někam odnes.. :roll: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Lidé kteří tomu nerozumí nechtějí slyšet názor zkušeného. Chtějí potvrdit svoji teorii (většinou chybnou). A abych to trochu posunul, LEDky jsou zapojené sériově. Stačí?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#6 Příspěvek od PeteBurns »

axinsoft píše:Kdyby odcházely LED v podsvícení tak přece se nevypnou všechny najednou, ne ? Také když se snažím televizi znovu zapnout tak na Xtý pokus se to zase podaří a nějakou chvíli hraje v pohodě.
Presne tak, nakoniec je vsetko OK a netreba vlastne nic riesit, ked zase ide chvilu v pohode ;) :twisted:

Uživatelský avatar
axinsoft
Příspěvky: 18
Registrován: 17 srp 2012, 02:00

#7 Příspěvek od axinsoft »

mi-ro píše:Lidé kteří tomu nerozumí nechtějí slyšet názor zkušeného. Chtějí potvrdit svoji teorii (většinou chybnou). A abych to trochu posunul, LEDky jsou zapojené sériově. Stačí?
Děkuji za postrčení správným směrem. LEDky jsem použil z druhé (podobné) televize a ejhle už několik hodin hraje. :D

Zatím se mi vždy podařilo opravit LCD výměnou zdrojové PCB desky nebo výměnou vyfouklých kondenzátorů. U LED podsvícení jsem netušil, že jsou sériově zapojeny jako vánoční stromeček. :lol: :lol:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

axinsoft píše:...Zatím se mi vždy podařilo opravit LCD...
Snad se nezabýváš opravami tv? Nebo snad v rámci rekvalifikace? :wink:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

axinsoft píše:...Zatím se mi vždy podařilo opravit LCD výměnou zdrojové PCB desky ...
Typický příklad, maník opravuje elektroniku na kšeft, tady mu ochotně všechno vyžvaníte. Teď mu zbyla zdrojová deska, kterou samozřejmě zbytečně naúčtuje zákazníkovi. Potom se nemůžeme divit že se i tady na fóru tvrdí, jak jsou servisy drahé. Pro zákazníka je servis jako servis, jestli to dělá oficiálně nebo neoficiálně.
Mimochodem, zdrojové desky není potřeba měnit, pokud není moc vyhořelá, dá se vždy opravit.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#10 Příspěvek od KUBO »

axinsoft píše:LEDky jsem použil z druhé (podobné) televize a ejhle už několik hodin hraje.
Len aby to nedopadlo takto:
Přílohy
CY-HF400BGSV1H.JPG
(28.53 KiB) Staženo 253 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Co dodat.. :cry: . Na Soplu by se do takový sekce ani nedostal. :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
axinsoft
Příspěvky: 18
Registrován: 17 srp 2012, 02:00

#12 Příspěvek od axinsoft »

Musím Vás některé asi zklamat, ale televizi jsem opravoval kamarádovi. Čímž jsem mu dost možná ušetřil tisíce za servisní opravu (sorry jestli kvůli mne máte na večeři chleba se sádlem) :D . Na práci mám úplně jiný obor i když trochu příbuzný. :D

Žádnou zdrojovou desku jsem nekupoval, protože k dispozici jsem měl 2 televize. Opravovaná byla 42LB580V a ta na náhradní díly(prasklý LCD) byla 42LB561V. Obě používají stejnou zdrojovou desku EAX65423701 takže předpokládám, že i použité LED jsou stejné. Na internetu jsem poté našel, že doopravdy jsou stejné.

Nutno uznat ale, že ten obrázek s vyhořelými LEDkami je hezký...

Jinak jak už jsem psal, že tohle není zcela můj obor tak osciloskop nutný k opravě invertoru nemám a ani jej nehodlám kupovat. :D

Děkuji všem za rady i nerady a přeji hezký zbytek dne.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“