Animace rotace u Adobe Premiere Pro

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejsler
Příspěvky: 71
Registrován: 06 bře 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Animace rotace u Adobe Premiere Pro

#1 Příspěvek od kejsler »

Zdravím,

řeším teď takový menší problém a nemohu na to přijít. Snažím se animovat rotaci kolečka aby se točilo, v tom žádný problém není, co mi ale nejde je, aby náběh te rotace byl plynulý, tzn, aby se hned nezačalo točit, ale aby postupně zrychlovalo a maximální rychlosti dosáhlo až třeba po 2 sekundách. Potom potřebuji aby se opět přestalo točit ale ne z ničeho nic ale aby se jako-by dotáčelo.

Může mi někdo prosím poradit jak to udělat? Nikde jsem nenašel jak na to.

Děkuji.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Tohle se standardně řeší přes key-frames. Takže se zadá efekt rotace. Na začátku bude 1. key frame, tam bude rychlost 0. Po těch 2s další, tam bude rychlost požadovaná. Pak další key-frame na konci konstantní části a ještě jeden zcela na konci. Key-frames se ukazují v nastavení efektu.

Uživatelský avatar
kejsler
Příspěvky: 71
Registrován: 06 bře 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od kejsler »

Zkusil jsem to, ale to pořád není plynulé. V sice se to první dvě sekundy točí pomale a potom rychleji, ale pořád to není plynulé. Je to jako by auto jelo 50 km/h a během sekundy z ničeho nic jelo 100 km/h, ale já potřebuji aby to zrychlovalo plynule tak jako když zrychluje auto. Nevím právě kde se nastavuje ta rychlost? Mohl by jste mi to prosím trošku blíže rozvést možná jsem jenom blbej a nechápu to :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
kejsler
Příspěvky: 71
Registrován: 06 bře 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kejsler »

MetalGod ani nevím jak ti poděkovat. Jsi bůh :D

Taky jsem náhodou narazil na toto video, které mi dost pomohlo:
https://www.youtube.com/watchv=xVRv1hvC ... vU-0vWz2jE

Sám bych na to asi nikdy nepřišel, udělal jsem to přes ease in a ease out. Jinak stejně ještě pořádně nechápu jak se pracuje s tou Bazierovou křivkou, není to žádná sranda a nevěřil bych, že taková blbost je tak složitá.

Jinak nedal bys mě prosím tě na tebe nějaký kontakt? Třeba e-mail? Není nad to se když je člověk v koncích zeptat někoho zkušenýho, ty příručky na netu stojí za prd.[/b]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

No tak to bych Ti bohužel asi moc nepomohl, já ten program neviděl ani z rychlíku, zběžně znám akorát Blender, kde je taky možnost zvolit si mezi různejma druhama interpolace.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
kejsler
Příspěvky: 71
Registrován: 06 bře 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kejsler »

OK, ale tak děkuji všem za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“