Vánoční zrychlení připojení u O2

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Vánoční zrychlení připojení u O2

#1 Příspěvek od Celeron »

Dnes mi přišel email od O2 že do konce roku dostanu na zkoušku maximální připojovací rychlost co zvládá DSL ke mě a když se mi bude líbit, tak po zaplacení budu mít nafurt.
Tak jsem hned nahodil test na rychlost.cz. A ono opravdu z původních 20/2,5 Embesů mi to jede skoro dvojnásobek 39/5. Nojo, ale když se dá ten samej test podruhý, tak to jede postaru 20/2,5. Tak teda nevím, nějakej O2 podvod na tahání peněz z lidí? Ty velký hodnoty to vždy vymrskne jen při prvním testu po etevření stránky rychlost.cz.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Speedtest.net?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Zeby agregace? Nevim jak to maji kyslici ted nastavene, ale vzdy kdyz jsem mel nejakou rychlost pripojeni, nikdy to nejelo uplne do plna. Napriklad pri 8Mb to jelo 7,2 apod. Ted mam 20Mb (vic ustredna neda) a ve skutecnosti to jede cca 23Mb celorocne. Zadne zrychleni posledni dobou jsem nepozoroval.

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#4 Příspěvek od ferro0 »

Pred nekolika mesici mi prisla SMS z O2, ze mi navysuji rychlost na 50 Mbps.

Aktualne dosazitelna rychlost je v modemu je 32380 Kbps. Pripojen jsem 32094 Kbps. SNR Margin (dB):9.4
Kdyz jsem prechazel na VDSL tak mi technik chtel nastavit 20 Mbps, ze budou jinak problemy. Sice je to nahrane, ale spojeni je dloudobe stabilni.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#5 Příspěvek od Zmije »

Pokud chcete vědět, co za tím zrychlením stojí, tak jsou to předsunuté DSLami, kterých poslední dobou CETIN staví hodně
https://technet.idnes.cz/cetin-buduje-v ... b_tech_nyv

Jen tak pro zajímavost na letošních velkých Holicích byl jeden rozestavěný u zadní brány.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Dík za info, ale zatím tu nikdo nevysvětlil, proč ta velká rychlost jede jen při prvním testu a potom je už jen původní, tedy cca poloviční. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Protože to tak mají např. nastavené (blbě jenom pro první měření). Každý poskytovatel má své "omezovače" nastavené tak, aby jsi při měření (na určitých stránkách) dosáhl max. smluvní rychlosti (v tu chvíli všechny ostatní omezí). Pokud není špička a je na lince rezerva, tak je vidět, jak ta rychlost vystřelí a potom ji shaper stlačí na ty správné čísla. U mobilů a na nic moc linkách to je naopak, tam to s bídou stoupá k výšinám, než ostatní omezí :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#8 Příspěvek od Zmije »

Co musíš udělat aby ses znovu dostal na max. rychlost (resetovat modem, nebo něco jiného)?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Odejít ze stránky s testem a zase znova se na ni vrátit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Pokud chceš otestovat fyzickou rychlost, tak si odněkud stáhni třeba linuxové ISO. Opravdu ti poskytovatelé s tím dělají kejkle, ať už na tzv. "měřících stránkách", nebo i při stahování něčeho většího. Prvních 50-100 MB ti pustí rychleji, aby ses uchlácholil, jak to sviští a potom ti to přiškrtí, když už to nesleduješ. Na všemožných filtrech, které určují prioritu různým packetům, mají založenou celou síť, hlavně podle toho, kde je jaké hrdlo apod. Vždyť by kvůli stížnostem ani kolikrát nestačili zvedat telefon, když by jim někde na AP rozjel nějaký maniak pár torrentů se stovkami navázaných spojení.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#11 Příspěvek od Rellik »

Jo taky jsem velkoryse dostal tuto maximální rychlost jako dárek... A je to stejné jako vloni, jde to hůř než předtím... Myslím, že by o těchto "dárcích" jen informovat a zapl by si je jen ten kdo by chtěl A ne to natvrdo nacpat všem... Osobně bych se bez toho obešel... Na co je mi připojení 100Mb/s když to laguje...

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Nakadah »

Rodičům začal vypadávat VDSL net. Do té doby než začali vánočně zrychlovat byl klid, potom už jenom problémy. Technik na hotlajnu s vámi mluví jak s dementem a pak to svádí na vadu modemu (Comtrend). Nakonec že nechá poslat nový modem, no to jsem zvědav.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“