Notebook Lenovo G50 nabíjení

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

Notebook Lenovo G50 nabíjení

#1 Příspěvek od ACDC »

Zdravím potřeboval bych poradit se závadou nabíjení notebooku. Závada se projevuje takto: 1. s nabíječkou bez batérie funguje 2. s nabíječkou a batérii nelze zapnout (nesvítí ani kontrolka nabíjení) 3. pokud zapnu notebook bez batérie a vložím batérii za provozu, normálně se nabíjí. 4. pokud zapnu notebook na baterii a později připojím nabíječku, nabíjení se nezapne, notebook jede z baterie nepřepne se na nabíječku. Nevím jestli hledat závadu v batérii, nebo na základní desce. Viděl bych to spíše na závadou základky.
Naposledy upravil(a) ACDC dne 21 lis 2017, 11:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

já zase na vadnou elektroniku v baterii . . . nebo komplet chcíplou baterii

zkus si někde půjčit jinou a odzkoušet to s ní

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Pise, ze bateria sa nabija. Ak sa aj nabije a notebook potom na nu bezi, tak bude dobra.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#4 Příspěvek od ACDC »

Nevím, kde bych si baterii půjčil.

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jarous »

A čo adaptér, nemohol by byť vadný? V poriadku napätie na ID pine? Ak si notebook myslí že má adaptér s nižším výkonom, môže sa takto správať.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#6 Příspěvek od ACDC »

Zdravím tak adaptér je v pořádku,zkoušel jsem druhý stejný adaptér a žádná změna. Pokud je batérie aspoň trochu nabitá, připojený adaptér není registrován. Batérii nabiju pouze když spustím notebook bez batérie, a batérii vložím za chodu.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#7 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, mám nové poznatky. Včera jsem nainstaloval energy manager pro tento notebook , a provedl nulování měřidla (kalibrace batérie), nechal jsem to přes noc zapnuté. Dnes odpoledne světe div se, nabíjení začalo normálně fungovat. Ještě to pár dnů otestuji jestli to není jenom nějaký náhodný stav.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#8 Příspěvek od ACDC »

Tak jak jsem to včera dopsal, lenovo zase stejný problém. Ještě jsem ho včera rozdělal, a pátral po řídícím obvodu nabíjení, pak kontrola mosfetů, a ejhle mosfet, co připojuje batérii ve zkratu, takže dnes výměna. Prozatím jede.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“