Myčka Beko DIN 5837 nehřeje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
delis
Příspěvky: 74
Registrován: 10 črc 2005, 02:00
Bydliště: Vyškov

Myčka Beko DIN 5837 nehřeje

#1 Příspěvek od delis »

Dobrý den,

zkoumám kamarádovu myčku, která nehřeje, libovolný program proběhne, nehodí žádnou chybu. Zvláštní je, že několikrát po sobě proběhne vše v pořádku s teplou vodou, z toho je voda pouze vlažná, nebo následně x cyklů zcela zcela studená. Nevypozoroval jsem nějakou zákonitost, kdy topí a kdy ne. Postupně jsem vylučoval možné závady, těleso OK, čidlo teploty se tvářilo na ohmmetru v pořádku, odpor při pokojové teplotě cca 30k a při zahřátí klesal. Nicméně kamarád ho pro jistotu vyměnil (stálo cca 100Kč) Dále jsem vypozoroval, že na cívce relé topení je cca 10s po požadavku na topení napětí cca 12V, relé sepnuto, pak napětí zmizí, relé se vypne a tedy netopí. Může někdo poradit, na čem závisí zapnutí topení. Určo to bude průtok vody, ten je snímán jak? Průtokoměrem, který bývá na boku myčky či jinak?

Díky

Uživatelský avatar
delis
Příspěvky: 74
Registrován: 10 črc 2005, 02:00
Bydliště: Vyškov

#2 Příspěvek od delis »

Hmm nikdo neporadí....

Zkusil se i opravář, když zjistil, že to topným tělesem není, tak že to opravovat nebude.... asi špatná volba...

Uživatelský avatar
Nepo
Příspěvky: 97
Registrován: 17 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Nepo »

Odešlo to velké černé relé u pojistky na desce.

Uživatelský avatar
delis
Příspěvky: 74
Registrován: 10 črc 2005, 02:00
Bydliště: Vyškov

#4 Příspěvek od delis »

Jestli je na mysli jediné relé, které je na desce a je ke spínání topení, tak na to už taky došlo (při pitvě se nedálo špatné), ještě předtím, než jsem zjistil, že to relé vypíná samotná deska tím, že po pár sekundách odpojí od relé řídící napětí.
Spíš to vypadá, že deska na základě něčeho vyhodnotí, že není třeba topit. Napětí na relé zmizí skokově. Ještě zkusím znovu změřit jestli nepadá napětí celkově na desce.... ale tvářilo se OK cca 11,5V

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“