Thomson 21MH15 TX807 vypíná

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Repro
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2004, 01:00
Bydliště: CZ

Thomson 21MH15 TX807 vypíná

#1 Příspěvek od Repro »

Mám problém s touto tv , po zapnutí naskočí tak na 2s obraz i zvuk a vypne se do standby. Zkoušel jsem vyměnit :Vn trafo,všechny IO,desku na obrazovce,všechny tranzistory ve zdroji kolem řadku a okolo procesoru,elyty ve zdroji a stále kvoká.........má někdo nějaký nápad co s tím, kromě hodně velkýho kladiva který mě už párkrát napadlo........
Naposledy upravil(a) Repro dne 09 srp 2005, 17:03, celkem upraveno 1 x.

m7812k

#2 Příspěvek od m7812k »

moze to byt pozistor alebo krystal pri hlavnom procesore alebo spinaci tranzistor alebo tyristor na zdroji. parkrat sa mi stalo ze zblbol

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Nedávno jsem se na této TV docela vyškolil, byla po blesku. Zapni TV přes žárovku 200W, po naskočení obrazu by měla slabě žhnout, zjist, zda se před vysazením nevětší jas. Na pinu 33 procesoru je výstup na buzení horizontálu. Napětí pro KSŘ má být 106V. Klidně odpoj řádek ( nepřipojuj žádnou žárovku jako zátěž, zdroj by nenaběhl) a zkontroluj všechna napětí na zdroji.
Do zdroje jsem dal místo stP3NB90 typ 2SK2651, je levnější a vydržel daleko více. Celou opravu dělej přes tu 200W žárovku, uchrání STP... i při plném otevření.

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od wendys »

a bliká ledka ve standby?

Uživatelský avatar
Repro
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2004, 01:00
Bydliště: CZ

#5 Příspěvek od Repro »

Pravě že všechna napětí sedí , na KSŘ mám 116V to by mělo být podle dokumentace O.K. , 106V je u 37cm , obraz není deformovaný ani nemění jas a po vypnutí se asi po 5s zase zapne a tak stále do kola , ve zdroji jsem prolezl uplně všechno tak si myslím že je O.K. ,udajně to začalo dělat po vypnutí a zapnutí proudu při bouřce,

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Já mám v dokumentaci pro 37cm 102V a pro 55cm 106V a taky tam u té 55 tìch 106V bylo, ale to není ten dùvod. U té výše zmiòované TV se to chovalo uplnì stejnì. Procesor se asi sám restartoval (vypadává buzení horizontálu, pin33). Dal jsem to bokem a asi po deseti dnech jsem chtìl vyletovat procesor, jenže on se mezitím sám zregeneroval. Zatím (asi tøi týdny) jede.

Uživatelský avatar
Repro
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2004, 01:00
Bydliště: CZ

#7 Příspěvek od Repro »

Já už vyzkoušel oba procesory i txt a jsou O.K.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#8 Příspěvek od kimi »

To seš opravdu machr když jsi vyměnil všechny IO i Vn trafo,(to se určitě vyplatilo :lol: ),tos to měl radši hned na začátku zavézt do servisu a vyšlo bytě to podstatně méně.
jo jo elyty v thomsonu to jsou hrozné svi.ě. :heat: :smash

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PetrK »

Nechci rýpat ale když jsem si přečetl v prvním příspěvku co všechno se měnilo..... snad zbyla asi jen ta obrazovka a bedna 8O . Takže Kimi napsal přesně to co jsem měl na jazyku taky, mám pocit že v servisu by oprava stála o hodně a o hodně méně....

Thomson dokáže často potrápit i zkušeného servisáka, takže v tomhle případě takhle na dálku každá rada drahá...
**** Petr ****

Uživatelský avatar
Repro
Příspěvky: 39
Registrován: 10 lis 2004, 01:00
Bydliště: CZ

#10 Příspěvek od Repro »

Souhlasím s váma ,že bych byl blázen, kdybych všechno co jsem zkoušel měnit kupoval ,ale použil jsem šasí co mně zbylo z opravy od známeho, který tak pečlivě vysával prah ,až urazil hrdlo obrazovky a ze zakladní desky udělal dvě.

jo a elyty jsou hrozný svi.ě nejen v thomsonu.....

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

hledal bych problem kolem horizontalu a kolem feritoveho trafa pres ktere se do napajeciho zdroje dostavaji pulzy z horizontalu, kdyz tam ty pulzy nejsou tak zdroj prejde do standby a dava male napeti,...

pak taky jak uz bylo zmineno obvody hlidani proudu anody a katod obrazovky,...

Pak take tyrystor ve vertikalu,....

TX807 je hnus fialovej

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od gumickar »

Možná ti pomůže toto: Vyměn opto-pokud se ti vypne a st-by nesvítí
Může to dělat i vertikál-pozor nejde zaměnit. musí tam být TDA8177 bez jakýchkoliv přídavků. Také to může děla paměť. Tam můžeš dát jakoukoli 24. Pokud se nemílím, tak tato televize má u VN trafa dva SMD tranzistory. Zkus vyndat oba dva. Jsou to ochrany. Z hlavy mě nic jiného nenapadá.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“