TV Imperial Trinidad nejede.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

TV Imperial Trinidad nejede.

#1 Příspěvek od vasekpetr1 »

Dobrý den, dostal se mi do rukou přenosný televizor německé výroby označený jako IMPERIAL, typ: TRINIDAD model: 15C53D. Na tišťáku jsem žádné označení šasi nenašel. Uvnitř jsou použity IO: TDA4601, TDA8185, TDA3562, TDA8140. Televizor se nedostane z pohotovostního stavu. Můžete mi prosím někdo poradit odkaz, kde sehnat schema?
Děkuji.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

chassis 960 , schéma bohužel nemám.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#3 Příspěvek od vasekpetr1 »

Safra, přítel Googl mně našel jednu stránku, odkud se dá stáhnout schéma pouze za peníze. Zkoušel jsem eService, ale tam mám pořád zablokované stahování(nevím proč). Nenajde se někdo, kdo by to šasi měl?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

vasekpetr1 píše:...Zkoušel jsem eService, ale tam mám pořád zablokované stahování(nevím proč)...
A jsi zaregistrovaný?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

jezevec píše:
vasekpetr1 píše:...Zkoušel jsem eService, ale tam mám pořád zablokované stahování(nevím proč)...
A jsi zaregistrovaný?
Naco zaregistrovat? Ted jsem to stahnul bez registrace

EDIT// jelikoz asi nejsi schopny ten soubor stahnout, sosnul jsem to a hodil na edisk...je to ten chassis 960

http://www.edisk.cz/stahni/98797/IMPERI ... .44MB.html

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#6 Příspěvek od vasekpetr1 »

Děkuji moc stepovi, už mám soubor stažený, teď tu bednu ještě opravit, ale s takovým výkresem to půjde samo! Ještě jednou díky moc za pomoc. A ohledně té registrace na eService - tam jsem zaregistrovaný, normálně se přihlásím, ale jakmile dám povel ke stažení jakéhokoliv souboru, tak mně vyskočí hláška(v angličtině jsem si to tak nějak laicky přeložil), že jsem přešvihl denní limit a další stahování a další bude možné až za 10 hodin. Přitom jsem nic před tím nestahoval.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#7 Příspěvek od vasekpetr1 »

Já to asi pos..al! - v televizoru je použit klasický zdroj s tranzistorem BU508 a řízením z TDA4601, z výstupu trafa šlo nízké napětí - na výstupu pro 142V bylo 11V, tak jsem zkusil odpojit výstupy, abych zjistil, který výstup mně to zatěžuje. A když jsem odpojil poslední, tak jsem si neuvědomil, že mám sekundární vinutí úplně ve vzduchu a po zapnutí rana, pojistka venku a prostřelené béúčko ve zdroji. Koupil jsem nové, ale nemám odvahu to natvrdo zapnout, abych ho zase neodpráskl. Zkusil jsem do cesty napájení pro zdroj dát 60W žárovku, ale ta se naplno rozsvítila - jako kdyby tam byl zkrat. Přitom vinutí trafa se jeví jako dobré(0,3 ohm dle měřáku). Součástky v cestě se taky jeví jako dobré. Zkusil jsem vyměnit elyty okolo TDA 4601. Osciloskop nemám. Poradíte někdo, co mám ještě zkusit? Díky za jakoukoli radu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

Vyměň TDA4601.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#9 Příspěvek od vasekpetr1 »

Safra. Toho jsem se obával. V GME ho nemají ani na skladě a navíc za něj chtějí přes 300,- . Zkusím ho vypátrat i někde jinde.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

TV

#10 Příspěvek od Pesko »

Môžeš tam dať aj TDA4600, ten je lacnejší.
Nepozdáva sa mi ale, že by zdroj takto zhavaroval za to, že nebol zaťažený.
Obvod TDA rozpozná ako je zdroj zaťažený a podľa toho sa nastaví budenie
BUčka.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#11 Příspěvek od vasekpetr1 »

Takže zdroj mi už běží (proražený diodový můstek + BU508 ve zdroji - zřejmě následek mého nechtěného zkratu), ale pouze při odpojeném napětí pro VN trafo. Zkusil jsem trafo vytáhnout a proměřit, nevím ale kolik by asi mělo trafo na primáru mít odpor, a jestli se dá proměřit obvod VN. Měřením ohmetrem ukazuje odpor okolo 25MOhm, ale nevím, jestli to není odpor trimrů pro fokus. Napětí se nespraví ani při odpojených vychyl. cívkách, rozkladové BU 508 je v pořádku. Prosím poraďte. Zkusil jsem se dívat i po náhradě tohoto trafa (472597 00) a vyšlo mi trafo HR 7065. TS Nova ho ale nemá. Víte ještě i o jiném prodejci?
Díky za tipy.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

Imperial

#12 Příspěvek od Pesko »

Merať odpor vinutia VN trafa nemá žiadny význam, lebo s tým nič nezistíš.
A ku VN vinutiu sa ani nedostaneš, preto že sú vo vnútri diody.
Ohmetrom zmeráš iba prerušenie vinutia alebo skrat medzi sekciami.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

A co buzení ŘKS, je v pořádku? Když ho odpojíš od báze, měl by zdroj běžet. Pokud je vpořádku (zjistíš osciloskopem), zkontroluj ještě ostatní součástky v kolektoru ŘKS, hlavně kondenzátory - fóliové i keramické.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#14 Příspěvek od vasekpetr1 »

Škoda, takže není jiná možnost, jak to trafo prověřit? Zkusím ještě proměřit kondenzátory pro velikost hor. rozměru, ale to si říkám, že pokud by byly špatné, tak to odnese tranzistor.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#15 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:05, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“