Ztráta fotografií

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

Ztráta fotografií

#1 Příspěvek od jova1 »

Zdravím, stala se mi takováto věc o které nevím co si myslet.
Mám notebook s winXP. Z fotoaparátu Canon stahuji fotografie do adresáře Obrázky a tam se ukládají do složek po dnech ve formátu rok_měsíc_den. Občas je promažu, případně nehraji do dalších složek. Mám je tam takhle od roku 2013 do současnosti. Včera jsem chtěl najít něco z letošního léta a ty složky tam nejsou. Nevím jak se to mohlo stát, ale chybí tam složky zhruba od srpna 2016 do srpna 2017. Když jsem koukal do koše, tak jsem tam našel smazané jednotlivé fotky z těch neexistujících složek, ale složky už ne, takže smazány být nemohly. Když dám obnovit tu fotku, tak se mi samozřejmě fotka obnoví, dokonce si vytvoří i příslušnou složku, ale to je vše. Kam to všechno zmizelo netuším. Muselo se jednat řádově o desítky složek se stovkami fotografií. Zkoušel jsem dát prohledat počítač podle datumu a koncovky jpg a v tom rozmezí počítač žádné fotky které hledám nenašel. Pustil jsem na disk program Recuva a taky nic co by alespoň vzdáleně ty fotky připomínalo. Něco jsem ještě zachránil z karet fotoaparátu, ale ty staršího data už tam samozřejmě nejsou. Netušíte někdo kam se to mohlo podít?

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#2 Příspěvek od Rellik »

Stalo se mi něco podobného. Bylo to způsobeno chybou disku. Doporučuju vydělat disk, dát ho do jiného PC a tam spustit program na obnovu smazaných dat dle http://dv-foto.cz/page/default/Obnova%2 ... BDch%20dat Dá se tak vytáhnout i hromada fotek z formátovaných SD karet...

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#3 Příspěvek od dobrman »

Tak to je klasika....
A proč se asi do nekonečna omílá ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT, ZÁLOHOVAT !!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Několikrát se mi stalo něco podobného. Pokaždé se ukázalo, že složka je schovaná někde, kde jsem to nečekal. Ale při nějaké manipulaci jsem jí tam nevědomky přesunul. Nehledej podle data, ale zkus to podle názvu, pokud si nějaký pamatuješ na 100%. Jesli ne, nech hledat všechno s koncovkou jpg. Bude toho nejspíš hodně, ale někde to třeba vyplave.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepik9 »

Takovéhle problémy nejčastěji nastávají, když je disk skoro zaplněný. Je potřeba nepřetahovat cca 90%, (+/-, podle velikosti).

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

Proč by takové problémy měly nastat při zaplněném disku? To by se ty fotky rovnou nestáhly, ale ani jinak přiblblé Windows soubory nemažou. I "vyčištění disku" se ptá a obrázky standardně nenabízí.
Pokud se to někam přesunulo (spíš nepředpokládám, nebyly by v koši), tak by neměl problém s nalezením, Canon používá standardní název ve tvaru IMG_1234.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Podobne psi kusy delal nastroj "obnoveni systemu". Pri nejake havarii obnovil system takovym zpusobem, ze obcas promazl cokoliv ve slozkach dokumenty. Resenim je tuhle blbost nepouzivat (stejne to prakticky nikdy nepomuze) nebo neukladat nic duleziteho do slozek ...\documents\...[/quote]

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

Už delší dobu si všímám že fotky na svém smartphonu, pokud jsou uloženy na microSD kartì tak tam pomìrnì èasto dochází ke ztrátì dat - narušené fotky jsou obvykle z èásti nebo úplnì šedé (jednolitá šedá plocha). U fotek uložených v pamìti telefonu se nic takového nedìje. Zpùsobuje to vadná karta? Zajímavé ale je že se stejná vìc stává i dalším lidem v mém okolí.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

O ničem takovým jsem nikdy neslyšel. Ty fotky jsou zmršený, i když kartu vytáhneš a prohlížíš na PC? Nakonec nic ti nebrání kartu pořádně otestovat v tom PC.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Hejnicek »

Potvrzuji, dochazi k tomu.
Pokus kopirovat z te karty co zbylo v PC slo, ale bylo to silene zpomalene a po nekolika zkopirovanych fotkach karta ztratila se systemem komunikaci.
Nektere fotky byly poskozene
No kartu jsem vyhodil a koupil jinou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Niektore karty dokazu neuveritelne veci a zivotnost niektorych je velmi pochybna.

Po dlhodobych skusenostiach s Raspberry kupujem uz len SanDisk. Z niekolkych stoviek v prevadzke za niekolko rokov odislo len par kusov. Z 5 Kingstonov odisli za rok vsetky. Na Kingston pozor, lepia svoju znacku na vyrobky roznych firiem - toto boli karty od Toshiby.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Shodou okolností jsem byl včera požádán o kontrolu karty 128GB. Jsou na ní fotky ze svatby, ale část je poškozená. Místo nich jsou na kartě soubory s průměrnou velikostí ostatních fotek, mají koncovkou JPG, ale jsou prázdné. Jsou tam jen nuly. Je to z prostředka svatby, před i za tímhle jsou fotky v pořádku.
Vysvětlení pro to nemám. :roll:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Hejnicek »

rnbw píše: Na Kingston pozor,
Ano, byla to tato znacka vadne karty

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Zatím mám teda já a okolí štěstí. S tím Kingstonem jsem to ale nevěděl. RAM od nich kupuju a čipy byly označený Kingston. Myslel jsem, že SD karty jsou taky jejich. Mám to zavedený jako slušnou firmu. Jinak kupuju taky spíš Sandisk.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#15 Příspěvek od sr71 »

taky bych øekl že mám v telefonu Kingston

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“