DSC 5020 a čidlo dsc ws4916 - vyhlašuje poplach

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

DSC 5020 a čidlo dsc ws4916 - vyhlašuje poplach

#1 Příspěvek od vasedl »

Ahoj, mám doma ústřednu 5020 a na půdě od 6/2016 bezdrátové požární čidlo dsc ws4916.

Poslední měsíc mě čidlo vyhlásilo poplach už několikrát (dvakrát jsem nebyl doma) potřetí dnes ráno v 1.10 ráno - skvělej budík... :-(

Ale přitom čidlo nepípalo/neblikalo (má v sobě bzučák), jen ústředna vyhlásila poplach...Na půdě byl klid...

Může to být špatnýma baterkama (ale to jsem čekal že to napíše jako chybu) - tedy že ústředna ztratila signál? Nebo to může být prachem na půdě?

Dočasně jsem čidlo v ústředně deaktivoval...

Díky

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Otestuj čidlo samostatně a pokud samo o sobě vyhlásí poplach akusticky, nebude chyba v něm.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#3 Příspěvek od vasedl »

tak čidlo je od ústředny '"odhlášené" už měsíc a za tu dobu vyhlásilo samo poplach jednou (možná víckrát ale přes den není nikdo doma...).

V ten den co jsem byl doma to udělalo jednou, pak pár minut klid a pak podruhé a zase klid...

Baterkama to asi nebude, protože dle manuálu by čidlo pípalo každou minutu...

Myslíte že by to mohl dělat prach z půdy?
Naposledy upravil(a) vasedl dne 02 lis 2017, 20:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od kevin_mitnick »

Prach by to delat mohl. Ja kdyz delam revize zabezpecovacek u svych zakazniku, tak vsechna pozarni a plynova cidla profukuji tlakovym vzduchem.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Cowley »

Pokud cidlo neblikalo a nepipalo, nebylo zdrojem poplachu.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#6 Příspěvek od vasedl »

Nn, čidlo je od ústředny odpojene. Pípalo čidlo, ale jen asi 3 sekundy

Uživatelský avatar
Pretorian
Příspěvky: 91
Registrován: 18 dub 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Pretorian »

Zdravím, k bezdrátovému detektoru byl manuál. Kde byl myslím potup jak detektor kalibrovat.

Jestli si to dobře pamatuju, tak bylo potřeba vytáhnout baterky, potom kusem
drátu v detektoru propujit kontakty pro baterku, asi po 3s propojku vytáknout,
stisknout testovací tlačitko, a při stisknutém tlačítku vložit baterky (myslím že jsou dvě do série). Tlačítko se nesmí při vkádání baterií rozepnout!!!!!
Chve to ten správnej grif na poněkolikáté se to vždy povede.
Pokus se to povede začne tlačítko rychle blikat a detektor se co nejrychleji vloží zpět do držáku na sropě a nechá se kalibrovat ( detektor může po dobu kalibrace popípávat).

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#8 Příspěvek od vasedl »

Jj, diky zítra vyhrabu návod a vyzkouším... Ještě mě napadlo zda to není prachem - je to na půdě...

Uživatelský avatar
Pretorian
Příspěvky: 91
Registrován: 18 dub 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Pretorian »

Prachem to být klidně může. Detektor můžeš zkusit vyfoukat kompresorem, ale pozor musí to být kompresor bez oleje!!!
Ale pokud se nepletu, tak v tom detektoru je někde z boku vidět malá skleněná křemíková dioda, která asi funguje jako teplotní detektor vím že někdy to dělávalo problém a kalibrace pomohla.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#10 Příspěvek od vasedl »

tak jsem čidlo sundal a zjistil jsem že máme na půdě asi nějakého broučka - na čidle byly piliny. Tak jsem to profouk a čidlo se zatím neozvalo, takže zítra ho opět spojím s ústřednou...

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“